Zavrieť

Porady

Výpoveď pri zmene pracovných podmienok.

Od 01.07.2016 s mi v práci mení miesto výkonu práce (musela by som dochádzať 70 km denne), dohodla som sa zatiaľ ústne, že prejdem do novej firmy (momentálne sa firma rozdeľuje) pretože v nová firma od 01.07.2016 bude sídliť stále v mieste môjho trvalého bydliska.

Podmienky sa však za posledný mesiac veľmi zmenili (iný typ práce, oveľa väčší rozsah pracovných povinností, navyše vzhľadom na prebiehajúce odčlenenie firmy neustála zmena aktivít - doslova zo dňa na deň, a zároveň nemožnosť vziať si dovolenku teraz počas letných prázdnin, ani si ju naplánovať). Popri tom školím človeka na moju starú pracovnú pozíciu (a vykonávam stále ešte tieto aktivity) a pritom musím zaškoľovať seba už na novú pracovnú pozíciu, ktorú mám na 100% bez supportu vykonávať už od 01.07.2016. (tiež mám na to veľmi málo času). Momentálne pracujem vlastne ma 200% a som z toho vyčerpaná. Som osamelý rodič, ktorý sa stará o dve deti mladšie ako 15 rokov.

Zmluvu s novou firmou som ešte nepodpísala, uvažujem preto nad výpoveďou s okamžitou platnosťou v starej firme a uviedla by som ako dôvod zásadné zmenenie pracovných podmienok - zmena miesta výkonu práce, môžem ju v tomto prípade dať bez výpovednej lehoty? V podstate zo dňa na deň?

ďakujem

ešte doplním, že firma zatiaľ niektorým zamestnancom nedala podpísať dodatok k zmluve o tranzite zamestnanca do novej firmy.Ja k nim patrím a preto neviem, čo mám vlastne teraz robiť.
Naposledy upravil lianett : 29.06.16 at 12:56 Dôvod: doplnenie informácií
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nie, ty nemáš zákonný dôvod na okamžité ukončenie prac. pomeru. Musela by si dať výpoveď bez uvedenia dôvodu, čo je najmenej mesačná výp. doba.

    A dokedy je platná tvoja prac. zmluva s pôvodnou firmou? Píšeš, že od 1.7. sa mení miesto výkonu práce. Pôvodný zamestnávateľ by s tebou mal ukončiť PP k 30.6.2016. Máte už dohodu o skončení PP? Alebo dal ti už zamestnávateľ výpoveď z pôvodného pracovného pomeru?

    Kedy a ako chce pôvodný zamestnávateľ skončiť pôvodný prac. pomer? Jedine využiť tento moment a nepodpísať zmluvu s novým zamestnávateľom. Tak môžeš skončiť ku dňu, kedy ukončíš PP s pôvodným zamestnávateľom.
    lianett ĎAKUJEM. Toto sa rieši podpísaním dodatku ku zmluve o prechode zamestnanca do novej firmy (kde sú aj uvedené všetky riziká, pretože nová firma by mala v krátkom čase zmeniť majiteľa), problém je v tom, že zmena prechodu zamestnancov je oficiálne od 01.07., ale nie všetkým dodatok zatiaľ dali podpísať. A už v piatok je 1.07.2016, ja mám strach, že keď zostanem vo firme (novej) a nebudem mať podpísaný dodatok po 01.07.2016,
    nebudem už môcť bez výpovednej lehoty z tohto vzťahu vycúvať, aj keby mi ju dal podpísať po termíne a ja by som s tým nesúhlasila. Zároveň sa mi zdá celkom férové povedať im to teraz, tie aktivity sú tak nereálne naplánované, že sa nebudú dať stíhať v riadnom pracovnom čase a to nehovorím o prípadnej chorobe, už teraz som prepracovaná, Myslíte, že môžem čakať na ten dodatok a jednoducho ho nepodpísať trebárs aj 01.08.2016?
    Chobot Nie. Ak sa má ukončiť prac. pomer k 30.6., tak firma by to mala dať do tohto dátumu. Treba im povedať, že už nemáš záujem pracovať v novej firme. Tým pádom ti musia ukončiť prac. pomer k 30.6.2016, lebo ako uvádaš, od tohto dátumu už bude firma sídliť na novej adrese a ty tam neideš.

    A ako to riešili tí, ktorí nemali záujem prejsť do novej firmy? Ukončili s nimi prac. pomer? LEbo v takom prípade by firma mala dať výpoveď s dvojmesačnou výpovednou dobou, resp. máš nárok na odstupné. Treba to čo najskôr komunikovať s vedením.

    A nenechaj sa dotlačiť k tomu, aby si si ty podala výpoveď alebo návrh na skončenie PP dohodou. Firma je tá, ktorá mení podmienky a musí ukončiť PP zamestnancom, ktorí neprechádzajú do novej firmy. AKonáhle by si ty dala návrh na ukončenie dohodou, strácaš nárok na odstupné aj na výp. dobu.

    Výpoveď pri zmene pracovných podmienok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.