Zavrieť

Porady

Rakusko

Dobry den poprosila by som radu som normalne zamestnana v rakusku pracovalala som rok zistila som ze som tehotna trvaly pobyt mam na sk zamestnavatel za mna platil vsetky odvody z toho som bola s prvym dietatom 10dni doma bola doma priniesla som papier od nasej lekarky ocr teraz mam 7 dni pred porodom a nechcu mi kvolu tomu uznat matersku a este mi aj volal lekar ze mam neplatnu zdravotnu kartu tak si budem musiet porod zaplatit neviete prosim niekto ako sa to da riesit a ked som nedostala vypived nema za mna nadalej platit zamestnavatel odvody?
3 komentárov     zbaliť
ivka70 kvoli comu?
a si odhlasena z SK zdravotnej poistovne a prihlasena v AT?
Platil za teba zamestnavatel odvody?
Katkamat Ano som odhlasena zo sk poistovne som poistena v rakusku mam ecard a modru karticku na sk som vyziadala s formularom e 106 a zamestnavatel za mna platil a od 1.7 som na materskej vypoved som nedostala a z krankenkasse mi prislo ze mi neuznaju ocr na malu ktora bola este v aprili 10 dni a nechcu mi kvoli tu uznat matersku a este mi aj mi aj prislo ze som odhlasena z poistovne.Tak teraz neviem ako a co mam robit.
ivka70 Jedine sa spojit v rakusku s niekym, kto tomu rozumie a odvolat sa. v tom jednom linku pisu, ze Arbeiterkammer (doslova "Komora zamestnancov") ma poradenstvo zadarmo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.