Zavrieť

Porady

Exekúcia

Dobrý deň

Chcela by som sa spýtať. Som na materskej. Máme dve deti. Staršie chodí do škôlky. S mladším dom doma . Manžel je dva mesiace nezamestnaný. Moja materská je 320 euro mesačne + 2x po 23 euro prídavky . Prišla mi exekúcia na 291 euro. Ktorú som okamžite vyplatila. To bolo ešte 26.8.2016. Ale neprišla mi materská. A keď som volala do soc.poist. tak mi pani povedala, že mi ju nemôže vyplatiť , lebo mám exekúciu. Materská mi mala prísť 12-teho.
Môže sa toto vôbec stať? Pritom som tú exekúciu okamžite vyplatila . Tak neviem či exekútor neposlal list soc.p. alebo čo sa vôbec deje.
Kedy mi asi prídu peniaze?
Poprosím o radu.

Ďakujem moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Otázkou je, či bol obstavený účet, alebo do SP prišiel príkaz na začatie exekúcie zrážkami zo mzdy a iných príjmov. Treba ísť osobne do SP a vyžiadať si podklad, na základe ktorého stopli celú materskú. Ak to bol príkaz na začatie exekúcie zrážkami, SP nesmie zadržať celú dávku, keď prižmúrim všetky oči a išlo o prednostnú exekúciu, mohli z materskej zraziť max.cca 80 €, ostatné mali vyplatiť. Ak je obstavený účet, tak to treba riešiť u exekútora.
    misoft A pokiaľ by sa k činu nemal . SKE http://www.ske.sk/kontakt/ a nabonzovať ho.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Komunikuj s exekutorom, aby ti okamzite odblokoval zablokovane vyplacanie davky v SP, kedze exekucia bola zaplatena.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    berry Však som mu včera volala, ale on mi povedal , že oni majú na to čas. Teda, že musia dodržiavať postupy. :-( Ale nemyslím si , že tri týždne nie je krátka doba na to aby im poslal nejaký list. Mne ide iba o to , že dostávam fakt minimum a aj to mi stopli. Ide mi skôr o to , že nebrali ohľad na naše deti. A keď už mi to zablokovali, tak mi mohli vyplatiť ten rozdiel , tých 30 euro . Aj to by mi pomohlo .
    ivka70 Pridavky na dieta posiela UPSVaR, nie SP.
    Ak ti zablokoval cely ucet (nie vyplacanie davok), prestuduj toto a otrep mu to aj banke o hlavu: http://www.lawblog.sk/pravna-pomoc/p...dinne-pridavky
    misoft ...a navyše.... celý postup exekútora nahlás SKE http://www.ske.sk/kontakt/
    Mne sa zdá, že i keď si vyplatila dlžnú sumu, pravdepodobne to bol len dlh, ale neboli v tom odmena pre exekútora a náklady (o čom ale pochybujem, pretože pri exekúcii sú tieto už v nej započítané, ak je vydaný exekučný titul, príkaz na exekúciu).
    berry Ďakujem za vašu podporu. už mi moja mam požičala nejaké eurá takže dúfam, že to nejako zvládneme kým mi ich nepošlu. Naozaj ďakujem lebo už som ani nespala, a rozmýšlala , že za čo kúpim chlieb . Ďakujem ešte raz.
    Misoft .... nie mala som celú cumu zaplatené 291 euro aj z trovami aj s úrokmi aj so všetkým . pár dni (už si presne nepamätám ) som im tam priamo volala do exekučnej kancelárie a oni mi potvrdili , že je to v poriadku. (aj keď som mala najskôr z toho guláš, lebo to mali tak rozpísane ,že som sa v tom moc nevyznala.) Ale nakoniec som to dobre zaplatila :-)
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.