Zavrieť

Porady

Nejake obciansko pravne zdruzenie TT/NR kraj_vec namietka premlcania pre exekuciu po 19r.

Znamy dostal vyzvu a zaroven blokovanie uctov od exekutora, ktory sa zdohadal z vymahanim pohladavky po 17 rokoch. Pricom premlcacia doba vymahania by mala 3/4.roky v pripade exekutrov je tusim vynimka a moznost vymahania az do 10.rokov. Pohladavka je od Telekomunikacnej spolocnosti, ktora to dalej postupila. Predpokladam, ze staci vzniest namietku premlcania a situacia by mohla byt vyriesena. Niekto kto taketo pripady z operatormi uz riesil a podujal by sa na to?
Naposledy upravil ole18 : 07.10.16 at 08:09
ivka70 oprav si, prosim, nazov prispevku, aby z neho bolo jasne, co sa pytas
ole18 vykonane, snad je to lepsie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Dobrý deň,
    čo sa týka premlčania exekúcie, pre exekúciu platí 10 ročná premlčacia lehota, avšak podľa § 112 Občianskeho zákonníka ak veriteľ v premlčacej dobe uplatní právo na súde alebo u iného príslušného orgánu a v začatom konaní riadne pokračuje, premlčacia doba po dobu tohto konania neplynie. To platí aj o práve, ktoré bolo právoplatne priznané a pre ktoré bol na súde alebo u iného príslušného orgánu navrhnutý výkon rozhodnutia. Teda ak právo v tejto lehote bolo uplatnené na súde premlčacia doba pre toto konania neplynie. Pokiaľ tak nebolo, potom je možné uplatniť námietku premlčania v zmysle § 50 Exekučného poriadku, podľa ktorého povinný z exekúcie môže vzniesť u exekútora povereného vykonaním exekúcie do 14 dní od doručenia upovedomenia o začatí exekúcie námietky proti exekúcii, ak po vzniku exekučného titulu nastali okolnosti, ktoré spôsobili zánik vymáhaného nároku alebo bránia jeho vymáhateľnosti, alebo ak sú tu iné dôvody, pre ktoré je exekúcia neprípustná.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ak už bola exekúcia začatá, exekútor môže vymáhať dlh aj napríklad 20 rokov. Zákon nestanovuje žiadne časove obmedzenie trvania exekúcie.


    P.S.:
    Chválabohu...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ole18 Nechapem uplne poznamku "chvalabohu", ale rad sa necham poucit .

    Co v pripade, ze clovek vela cestuje sem tam sa stane, ze nejaky ucet nedopatrenim neuhradi...co si ani v tomto pripade niesom isty pretoze si ani niesom vedomy toho, aby taka skutocnost vznikla, zatial je to jedna baba povedala...ziaden papier iba info, ze exekutor chce peniaze za nieco, co bolo udajne pred 19rokmi... ako pozname operatorov, tak paradoxne, ked na Vas maju aj tel.cislo email atd. nekontaktuju Vas telefonicky iba posielaju nejake oznamenia postou, ktore sa nie vzdy dorucia/stratia sa/nepreberu sa atd... pride mi celkom scestne pokial niekto vypocitavo caka kym sa nazbieraju uroky za 700eur a az potom to zacne vymahat. Pretoze to bola suma, o ktoru keby mi z Telesales Orange zavolaju, ze nemam uhradenu tak sadnem do auta a odnesiem im peniaze bez toho aby som sa pytal ci to pravda je alebo nie.


    A mam pocit ze exekucia bola zacata az teraz... po 19 rokoch
    misoft Exekútor možno začal konať teraz - po 19-tich rokoch, ale exekúcia začala skôr..... A keď už začala, môže trvať do nekonečna.... i deti detných detí budú platiť.
    ivka70 Nuz, ked nechapes chvalabohu, pozicaj mi 20000 eur, Ja tiez zacnem cestovat, nebudem zastihnutelna, ked ma budes vyzyvat na zaplatenie a pozabudnem ti ich vratit, budes spokojny, nie?
      zbaliť

    Nejake obciansko pravne zdruzenie TT/NR kraj_vec namietka premlcania pre exekuciu po 19r.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.