Zavrieť

Porady

Faktura zo zahranicia a uctovanie v programe mrp...

Prosim poradte, robim v programe mrp a prisla mi faktura z ciech,ako mam postupovat, ako ju v programe zauctovat? Faktura je bez dph, je tam uvedeny zaklad dane a celkom.... ta ista suma.... ak vypocitam dph, suma v celkom sa mi navysi o dph.....
Naposledy upravil martina0203 : 25.10.16 at 10:00
6 komentárov     zbaliť
Consultix Faktura za tovar/sluzbu?
Su odberatel/dodavatel identifikovane pre DPH?
Je na fakture zmienka o preneseni danovej povinnosti?
martina0203 Faktura za tovar, dodavatel ma na fakture ic dph a ico, dolu je text...... toto plneni je osvobozeno od DPH, podla paragrafu 64 zakona o DPH, cena bez DPh je na zaklade kurzu.... je tam uvedeny zaklad dane ,dph O a celkom ta ista suma ako zaklad dane.....dakujem
zk24 Vy máte ake postavenie? Platiteľ DPH? Registrovaný pre dan podľa §7/7a?
Consultix Prepodkladam, ze maju par. 4 alebo 7, kedze dodavatel vystavil fa so zdanenim na strane odberatela. Jedine ze by sa dodavatel pomylil, co by nebolo prvy krat
zk24 Ono, občas sa mi stáva, že oni si urobia z našiho DIC jednoducho IC DPH, a všade ma uvadzaju ako platcu dph, im to asi software tam automaticky doplní alebo čo, a pritom ja som nikdy platiteľom dph nebola... Tak len pre istotu, či su registrovaní
arizona http://www.porada.sk/t241041-poprosi...-podstatu.html
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    na stránke mrp.sk je v sekcii Podpora - Otázky a odpovede, veľa užitočných informácií..
    http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=140

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Intrakomunitarne dodanie tovaru do ICS, z Tvojho pohladu nadobudnutie tovari z ICS v tuzemsku. Podlieha to samozdaneniu v zmysle par 11 ZoDPH.
    Na tuto temu najdes vela prispevkov aj clankov na internete.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    martina0203 Potrebovala by som len vediet v programe mrp aky typ dph uvadzam pri pridavani faktur a aky v uctovnom denniku.....
    Žabinka a prečítala si si priložený link? konkrétne časť Postup pridania prijatej faktúry z krajín EÚ? asi nie, lebo keby áno, tak by si to už mala zaúčtované.. prijatá faktúra za tovar typ DPH 49, pri zadávaní položiek faktúry DPH 20%.. v denníku nemeníš typ DPH, ostáva 39..
    martina0203 Dakujem velmi pekne, veru ten link som prehliadla..... urcite sa mi zide.... este raz dakujem....
    Žabinka keď ti nebude v budúcnosti jasné účtovanie v mrp, pozri na stránku mrp.sk- Podpora - Otázky a odpovede, nastavíš si verziu ktorú máš a popozeraj.. možno nájdeš čo potrebuješ.. pomôžu obrázkové postupy..
      zbaliť

    Faktura zo zahranicia a uctovanie v programe mrp...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.