Zavrieť

Porady

Výpoveď a dovolenka

Zdravím všetkých,
chcela by som sa spýtať, mám zamestnanca ktorý dostal výpoveď k 31.10. 2016 nakoľko doniesol pn-ku a práceneschopný bol od 30.10. 2016 výpovedná doba sa mu predlžila do skončenia pn, ktorú aj ukončil 31.12. 2016. Tento zamestnanec mal zostatok dovolenky k 31.10. 2016 = 0dní. Ale prizadávaní výplaty mi skočil nárok na 4 dni (2dni/mesiac) Je to správne? Započítava sa to normálne ako keby končil k 31.12. 2016? Alebo to mám vyhodiť nakoľko on v skutočnosti neodpracoval tieto mesiace. Dodám, že išlo o dlhoročného zamestnanca.
Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ÁNo, má nárok na D za KR, teda k 31.12.2016. Ak pracoval celý rok a nemal neodpracovaných viac ako 100 dní, jeho nárok na D sa nijako nekráti.
    matka35 Ďakujem pekne
    Ing. Ľubomír Janoška snáď si chcela povedať, že
    jeho nárok na D sa nijako N

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak súčet všetkých PN v roku netrval 100 prác.dni, nárok na dovolenku za rok 2016 sa mu nekrati. Nevyčerpanu dovolenku je zamestnávateľ povinný preplatiť pri ukončení pracovného pomeru.
    matka35 Ďakujem Veronika, aj som si to myslela...
    matka35 Bola to výpoveď zo strany zamestnávateľa a tá, nakoľko pn vznikla ešte pred jej ukončením sa predlžuje a končí až dňom kedy je ukončená pn.
    veronikasad Čítala si zadanie? Ide o výpoveď zo strany zamestnávateľa ( zrejme z organizacnych dovodov).

    Výpoveď a dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.