Zavrieť

Porady

náklad na ubytovanie

Prosila by som Vás poradiť.
Spoločnosť s.r.o. vyslala na sl.cestu zamestnanca,ktorý sa ubytoval na internáte strednej školy.Ako doklad o zaplatení mu bol vystavený len príjmový pokladničný doklad. Vyčíslili tam aj DPH. Je takýto doklad daňovo uznaný náklad a môže si firma na základe len príjmového dokladu odpočítať DPH? Čo má obsahovať vystavený príjmový doklad?
No a druhý prípad ubytovanie u fyzickej osoby nepodnikajúcej.Táto mu vystavila taktiež príjmový doklad o ubytovaní? Môeme to uznať ako daňový náklad?
Ďakujem Vám za odpoveď. Moc by mi to pomohlo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    no ubytovacie služby sú živnosťou jestli se nepletu tak nechapem ako mu mohol vystaviť doklad o ubytovani...jedine že by to bral ako príležitostnú činnosť čiže náhodnú ale pochybujem...čo sa týka toho príjmového tam je dôležité aby doklad obsahoval náležitosti faktúry...ale aj tak mal mu vystaviť fa a príjmový alebo potom príjmový z registračky inak to asi nejde.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    uctoeva
    Prosila by som Vás poradiť.
    Spoločnosť s.r.o. vyslala na sl.cestu zamestnanca,ktorý sa ubytoval na internáte strednej školy.Ako doklad o zaplatení mu bol vystavený len príjmový pokladničný doklad. Vyčíslili tam aj DPH. Je takýto doklad daňovo uznaný náklad a môže si firma na základe len príjmového dokladu odpočítať DPH? Čo má obsahovať vystavený príjmový doklad?
    No a druhý prípad ubytovanie u fyzickej osoby nepodnikajúcej.Táto mu vystavila taktiež príjmový doklad o ubytovaní? Môeme to uznať ako daňový náklad?
    Ďakujem Vám za odpoveď. Moc by mi to pomohlo.

    PPD, ako doklad je daňovo uznaný podľa § 19 ods.2) písm.d). Na základe PPD si odpočítať dph nemôžeš, musíš mať daň.doklad alebo doklad z ERP ,ktorý bude obsahovať nálež.podľa § 71 ods.2 . Doklad z ERP je podľa ods.5) zákona o dph.

    U FO nepodnikajúcej by som ešte k PPD
    žiadala aj zmluvnú dohodu, že toho a toho dňa sa realiz.služby za ubytovanie. Na zmluve-dohode musia byť uvedené aj náležitosti ako adresa, rod.číslo , dôvod ubytovania atd., suma totožná so sumou na PPD. Doklad od fo-nepodnikajúcej je daňovo uznaný. Fo – nepodnik.osoba uvediem len pre informáciu takáto osoba si bude tento príjem zdaňovať ako príležitost.príjem a naopak u teba to bude daňovo uznaný doklad podľa § 19 ods.2 písm.d) zákona o dani z príjmu.

    náklad na ubytovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.