Zavrieť

Porady

Priemerna odmena zastupcu vlastnikov

Chcel by som zistit, aka je priemerna (primerana) odmena zastupcovi vlastnikov v dome so 64 bytmi (2 vchody po 32 bytov). Funkciu ZV dlhe roky zastavala jedna suseda, ktora mala odmenu cca 77 EUR/mes a dost sa angazovala. Tato odmena bola eventualne zvysena na 100 EUR/mes. Ked sa robilo zateplenie domu, odstupila so zdravotnych dovodov a zvolili sme si noveho ZV, ktoremu sme aj zdvihli odmenu na 128 E/mes, lebo bolo jasne, ze bude mat vela prace. V priebehu zateplenia si zlomil nohu, nebol schopny vykonavat funkciu, tak bol zvoleny nahradnik. Zateplenie sa medzicasom dokoncilo, mnozstvo povinnosti ZV vyrazne pokleslo, takze sa uvazuje na upravou odmeny na 1 E/mes/byt, t.j. 64 EUR/mes. Rad by som vedel, aka je bezna odmena v inych domoch. Podla informacii, ktore som nasiel na webe, 1 EUR/mes/byt by mal byt priemer. Ked som vsak nasiel konkretne udaje o odmene, dost to lietalo. Zrejme to zavisi od poctu bytov ako aj rozsahu povinnosti. Ktory je v pripade nasho domu velmi maly a su uvahy o tom, ze by sa funckia ZV zrusila uplne.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

alaya1
veronikasad
alaya1
veronikasad
alaya1
Veronika. U nás má každý zástupca vlastníkov v každom vchode po 130 eur za rok avšak máme už komplet rekonštrukciu obytného domu.
Kolko platíte mesačne na byt ? Vraj už by sa to nemalo platiť z fondu údržby, ale v predpise nájomného ...
Nie na byt na mesiac Ale na rok za všetky byty vo vchode a je to z fondu opráv. Takže každý zástupca za vchod dostane za rok odmenu v uvedenej sume
Pochopila som ťa, aj u nás sa to doteraz platilo - v nižšej sume, z fondu opráv. Vraj už to nie je možné a na schodzi bola schválená suma o ktorej som písala - do predpisu nájomného
My máme schôdzu celého domu raz ročne koncom roka a vo vchode už ani nepamätám kedy bola schodza, iba vtedy keď sa robil dom, túto sumu sme tiež odsúhlasili na schôdzi. My máme byty všetci v osobnom vlastníctve, takže mi nájomné neplatíme, iba platíme správcovi za správu domu
Nie je to nájomné, je to predpis zálohových platieb za užívanie bytu, všetky byty sú v osobnom vlastníctve. Mali sme domovú schodzu
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
My máme schôdzu celého domu raz ročne koncom roka a vo vchode už ani nepamätám kedy bola schodza, iba vtedy keď sa robil dom, túto sumu sme tiež odsúhlasili na schôdzi. My máme byty všetci v poslednom vlastníctve, takže mi nájomné neplatíme, iba platíme správcovi za správu domu
Akože tebe platia ?

Posledné vlastníctvo je aké ???



0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

buchač
alaya1
My máme schôdzu celého domu raz ročne koncom roka a vo vchode už ani nepamätám kedy bola schodza, iba vtedy keď sa robil dom, túto sumu sme tiež odsúhlasili na schôdzi. My máme byty všetci v poslednom vlastníctve, takže mi nájomné neplatíme, iba platíme správcovi za správu domu
Akože tebe platia ?

Posledné vlastníctvo je aké ???



osobné ...
Poraď, kolko platíte Vy za byt a či ešte stále z fondu údržby a opráv
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

buchač
alaya1
My máme schôdzu celého domu raz ročne koncom roka a vo vchode už ani nepamätám kedy bola schodza, iba vtedy keď sa robil dom, túto sumu sme tiež odsúhlasili na schôdzi. My máme byty všetci v poslednom vlastníctve, takže mi nájomné neplatíme, iba platíme správcovi za správu domu
Akože tebe platia ?

Posledné vlastníctvo je aké ???



No, Juraj v jednom má pravdu! NÁJOM neplatia! Musia!

1. Poplatok za správu bytového domu.
2. Preddavok do FPÚaO.
3. Preddavok na plnenia, služby.
4. Nájom = 0!

"My máme byty všetci v poslednom vlastníctve, takže mi nájomné neplatíme, iba platíme správcovi za správu domu"

Nuž, čo? Asi sa chystajú na cmiter? A tam budú platiť nájom pozostalí.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sito
buchač
alaya1
My máme schôdzu celého domu raz ročne koncom roka a vo vchode už ani nepamätám kedy bola schodza, iba vtedy keď sa robil dom, túto sumu sme tiež odsúhlasili na schôdzi. My máme byty všetci v poslednom vlastníctve, takže mi nájomné neplatíme, iba platíme správcovi za správu domu
Akože tebe platia ?

Posledné vlastníctvo je aké ???



No, Juraj v jednom má pravdu! NÁJOM neplatia! Musia!

1. Poplatok za správu bytového domu.
2. Preddavok do FPÚaO.
3. Preddavok na plnenia, služby.
4. Nájom = 0!
Chlapci, píšete tu kraviny, aspoň jednu normálnu odpoveď k veci by som poprosila ...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Veronika, u nás to ide pravdepodobne z fondu opráv, ale keď budem so susedou, tak sa opýtam, momentálne nie som tam, suma je určite taká,, akú som uviedla, lebo mne sa to zdalo dosť málo, ale dôchodcom, sa zdalo veľa.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Buchač ty trapko. Nie každý sedí na notebooku, ako ty, ale niekto je aj na telefóne a keď má zapnuté rýchle písanie, tak si niekedy telefón píše čo chce, ale chýba je, že som to skontrolovala až keď som to odoslala, tak sa ukľudní, už to kontrolujem na 100 percent. Veď si bol zástupca vlastníkov, čo nenapíšeš ako ťa odmeňovali.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

veronikasad
sito
buchač
alaya1
My máme schôdzu celého domu raz ročne koncom roka a vo vchode už ani nepamätám kedy bola schodza, iba vtedy keď sa robil dom, túto sumu sme tiež odsúhlasili na schôdzi. My máme byty všetci v poslednom vlastníctve, takže mi nájomné neplatíme, iba platíme správcovi za správu domu
Akože tebe platia ?

Posledné vlastníctvo je aké ???



No, Juraj v jednom má pravdu! NÁJOM neplatia! Musia!

1. Poplatok za správu bytového domu.
2. Preddavok do FPÚaO.
3. Preddavok na plnenia, služby.
4. Nájom = 0!
Chlapci, píšete tu kraviny, aspoň jednu normálnu odpoveď k veci by som poprosila ...
Preboha, akú kravinu som napísal Tebe? Však máte správcu, ten zabezpečuje správu bytového domu. Ten čo robí? Dozoruje zástupcu vlastníkov bytov, či zabezpečí všetko pre dom, čo má správca zabezpečiť na základe zmluvy o výkone správy? Teda máte dupel správu?

Už sem se lek, že bývaš v našom dome. Tiež 42 bytov. Ale to je čiste náhodná podobnosť, že?

No ale k tým číslam?

Do 30.06.2019 mesačný poplatok za správu bytového domu 5,86 € na byt.
Od 01.07.2019 mesačný poplatok za správu bytového domu 7,50 € na byt.
Od 01.07.2019 mesačný poplatok za správu nebytového priestoru 2,00 € na byt. Nova položka, aj 2 € sú €, že?

Od 01.01.2004 má zástupca vlastníkov schválenú mesačnú odmenu 20,00 Sk na byt.
Od 01.01.2009 má zástupca vlastníkov schválenú mesačnú odmenu 0,6638 € na byt.
Od 01.01.2014 má zástupca vlastníkov schválenú mesačnú odmenu 1,58 € na byt.

Nič viac, nič menej, porovnaj.

Tiež to nikto nechcel robiť.

A ten váš za tých 6 € mesačne na byt, čo robí, líže správcovi prdel?

Ešte pridám. Vždy sme to platili ako samostatnú položku v predpise za služby. Pokiaľ ste to hradili z FPÚaO, tak správca konal v rozpore so zákonom, 182kou. FPÚaO neslúži na taký účel.
Naposledy upravil sito : 13.10.19 at 19:36
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
Buchač ty trapko. Nie každý sedí na notebooku, ako ty, ale niekto je aj na telefóne a keď má zapnuté rýchle písanie, tak si niekedy telefón píše čo chce, ale chýba je, že som to skontrolovala až keď som to odoslala, tak sa ukľudní, už to kontrolujem na 100 percent. Veď si bol zástupca vlastníkov, čo nenapíšeš ako ťa odmeňovali.


Áááá kúúúúúwa, no neverím...takže ja som trapko, ak trochu odľahčím ? Ale ty môžeš byť za trápnu a opravovať ???
Už zídi z toho piedestálu arogantnej nadradenosti...
-----------------------------
Odmenu chceš vedieť, že akú som brával ? Vonkoncom emám problém, niekde som už aj spomenul.
Bral som 3€ za jeden byt, dokopy 20 bytov. Vyplatené kvartálne keš v pokladni u správcu.



veronikasad
Poraď, kolko platíte Vy za byt a či ešte stále z fondu údržby a opráv
Júúúúj...neviem presne a nemám po ruke výmer. Ale ak dobre pamätám, tak nasledovník berie viac ako ja.
Áno...platí sa z fondu. Veď do toho sa odvádza určitá čiastka a z neho sa platí ZVB, upratovanie, osvetlenie spoločných priestorov.
Veď je to najjednoduchšia cesta...či ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

buchač
alaya1
Buchač ty trapko. Nie každý sedí na notebooku, ako ty, ale niekto je aj na telefóne a keď má zapnuté rýchle písanie, tak si niekedy telefón píše čo chce, ale chýba je, že som to skontrolovala až keď som to odoslala, tak sa ukľudní, už to kontrolujem na 100 percent. Veď si bol zástupca vlastníkov, čo nenapíšeš ako ťa odmeňovali.


Áááá kúúúúúwa, no neverím...takže ja som trapko, ak trochu odľahčím ? Ale ty môžeš byť za trápnu a opravovať ???
Už zídi z toho piedestálu arogantnej nadradenosti...
-----------------------------
Odmenu chceš vedieť, že akú som brával ? Vonkoncom emám problém, niekde som už aj spomenul.
Bral som 3€ za jeden byt, dokopy 20 bytov. Vyplatené kvartálne keš v pokladni u správcu.



veronikasad
Poraď, kolko platíte Vy za byt a či ešte stále z fondu údržby a opráv
Júúúúj...neviem presne a nemám po ruke výmer. Ale ak dobre pamätám, tak nasledovník berie viac ako ja.
Áno...platí sa z fondu. Veď do toho sa odvádza určitá čiastka a z neho sa platí ZVB, upratovanie, osvetlenie spoločných priestorov.
Veď je to najjednoduchšia cesta...či ?
Vraj sa to už z FO hradiť nesmie, preto zistujem tu. Aj upratovanie spoločných priestorov, ak si ho nerobia samotní vlastníci, je samostatnou položkou v predpise ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
veronikasad
Vraj sa to už z FO hradiť nesmie, preto zistujem tu. Aj upratovanie spoločných priestorov, ak si ho nerobia samotní vlastníci, je samostatnou položkou v predpise ...
Neviem...nemôžem poslúžiť.
Ale zatiaľ som nedostal žiadne lajstro o zmene, ani v SIPE nič nové.
Upratovanie robí jedna majiteľka bytu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

buchač
veronikasad
Vraj sa to už z FO hradiť nesmie, preto zistujem tu. Aj upratovanie spoločných priestorov, ak si ho nerobia samotní vlastníci, je samostatnou položkou v predpise ...
Neviem...nemôžem poslúžiť.
Ale zatiaľ som nedostal žiadne lajstro o zmene, ani v SIPE nič nové.
Upratovanie robí jedna majiteľka bytu.
Potrebovala by som zistiť aj aká forma zmluvy sa uzatvára so zástupcom vlastníkov. Na nete som čítala o príkaznej alebo mandátnej zmluve. Na našej schodzi boli schválené okrem odmeny aj odvody poistného ...
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

veronikasad
buchač
alaya1
Buchač ty trapko. Nie každý sedí na notebooku, ako ty, ale niekto je aj na telefóne a keď má zapnuté rýchle písanie, tak si niekedy telefón píše čo chce, ale chýba je, že som to skontrolovala až keď som to odoslala, tak sa ukľudní, už to kontrolujem na 100 percent. Veď si bol zástupca vlastníkov, čo nenapíšeš ako ťa odmeňovali.


Áááá kúúúúúwa, no neverím...takže ja som trapko, ak trochu odľahčím ? Ale ty môžeš byť za trápnu a opravovať ???
Už zídi z toho piedestálu arogantnej nadradenosti...
-----------------------------
Odmenu chceš vedieť, že akú som brával ? Vonkoncom emám problém, niekde som už aj spomenul.
Bral som 3€ za jeden byt, dokopy 20 bytov. Vyplatené kvartálne keš v pokladni u správcu.



veronikasad
Poraď, kolko platíte Vy za byt a či ešte stále z fondu údržby a opráv
Júúúúj...neviem presne a nemám po ruke výmer. Ale ak dobre pamätám, tak nasledovník berie viac ako ja.
Áno...platí sa z fondu. Veď do toho sa odvádza určitá čiastka a z neho sa platí ZVB, upratovanie, osvetlenie spoločných priestorov.
Veď je to najjednoduchšia cesta...či ?
Vraj sa to už z FO hradiť nesmie, preto zistujem tu. Aj upratovanie spoločných priestorov, ak si ho nerobia samotní vlastníci, je samostatnou položkou v predpise ...
Tak - tak, zákon definuje na čo sa môže FPÚaO použiť.

"Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú výdavky spojené s nákladmi na prevádzku, údržbu a opravy spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a priľahlého pozemku, ako aj výdavky na obnovu, modernizáciu a rekonštrukciu domu. Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú aj opravy balkónov, lodžií a tých terás, ktoré sú spoločnými časťami domu. Prostriedky fondu prevádzky, údržby a opráv možno prechodne použiť na úhradu za plnenia spojené s užívaním bytov a nebytových priestorov v dome v prípade ich dočasného nedostatku. Po preklenutí nedostatku prostriedkov na úhradu tohto plnenia, sa uvedené prostriedky vrátia do fondu prevádzky, údržby a opráv."

Čo je prevádzka, údržba,opravy, obnova, modernizácia, rekonštrukcia v bytovom dome?

"Prevádzkou sa na účely tohto zákona rozumejú činnosti a prostriedky potrebné na pravidelné udržiavanie spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, príslušenstva a priľahlého pozemku v stave spôsobilom na ich riadne užívanie; za prevádzku sa považujú aj povinné revízie technických zariadení podľa osobitného predpisu.5a)"

"Údržbou sa na účely tohto zákona rozumejú činnosti, ktoré sú potrebné na zachovanie pôvodného štandardu a kvality spoločných častí domu, spoločných zariadení domu a príslušenstva, ako aj odstránenie nedostatkov zistených servisnou kontrolou."

"Opravou sa na účely tohto zákona rozumie odstránenie čiastočného fyzického opotrebovania alebo poškodenia spoločných častí domu, spoločných zariadení domu a príslušenstva z dôvodu ich uvedenia do predchádzajúceho alebo prevádzkyschopného stavu."

"Rekonštrukciou sa na účely tohto zákona rozumejú zásahy do spoločných častí domu, spoločných zariadení domu a príslušenstva, ktoré znamenajú zmenu v ich kvalite alebo technických parametroch."

"Modernizáciou sa na účely tohto zákona rozumie obnova, zlepšenie alebo rozšírenie vybavenosti a použiteľnosti spoločných častí domu, spoločných zariadení domu a príslušenstva."

Takže, zástupca vlastníkov, odmena pre neho, ani upratovanie spoločných priestorov, ani iné sa z FPÚaO nehradí. Leda ak by bol na dome dohodnutý údržbár drobných opráv, toho mzda, áno.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Marcel, a ako je to s tou zmluvou, aká sa uzatvára so zástupcom vlastníkov ? Dohoda (o vykonaní práce, pracovnej činnosti) alebo Príkazná, resp. Mandátna zmluva ?
Vo vyúčtovaní FO za rok 2018 je samostatná položka z fondu opráv odmena zástupcu vlastníkov a samostatná odvody (poistné)
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

veronikasad
Marcel, a ako je to s tou zmluvou, aká sa uzatvára so zástupcom vlastníkov ? Dohoda (o vykonaní práce, pracovnej činnosti) alebo Príkazná, resp. Mandátna zmluva ?
Vo vyúčtovaní FO za rok 2018 je samostatná položka z fondu opráv odmena zástupcu vlastníkov a samostatná odvody (poistné)
Komu posielate peniaze? Správcovi domu, že? Takže, správca musí vedieť, čo a ako s tým zástupcom vlastníkov. Zo Zákona 246/2015, § 3. Odborná spôsobilosť. Zástupcu vlastníkov si v zákone presadili správcovia bytových domoch. Už som písal, zákon nevyžaduje, neukladá vlastníkom bytov povinnosť si zvoliť ich zástupcu. Každý vlastník bytu má právo a povinnosť ako spoluvlastník bytového domu rozhodovať na schôdzi o spoločných veciach domu.

To druhé je v rozpore so zákonom. Ale, ale ak sa nikto nesťažuje ... všetko je v poriadku. No, ale asi si už správca prečítal a pochopil zákon. Tak koná ako má, do služieb to dá.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Prombe
V zakone je to uz davno, co sa moze platit z FO. Upratovacka a odmena zastupcom bloku tam nie je. Lenze v praxi sa to plati z FO. Novy zakon 63 / 2019 to urcite neriesi.
Podla toho, co zastupcovia vlastnikov bytov robia, by to mali robit zadarmo
Zadarmo ani kura nehrabe, ani nikto zadarmo kurín nevyhrabe! A kto by to mal robiť?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Prombe
V zakone je to uz davno, co sa moze platit z FO. Upratovacka a odmena zastupcom bloku tam nie je. Lenze v praxi sa to plati z FO. Novy zakon 63 / 2019 to urcite neriesi.
Podla toho, co zastupcovia vlastnikov bytov robia, by to mali robit zadarmo
K prvému odseku :
- čo zákon nezakazuje, to nie je trestné.
- takže na to upratovanie sú potom možnosti :
a. upratovacia služba
b. upratovanie podľa rozpisu

Na to "a" by som sa vyondial...nemá význam sa naťahovať s nejakou firmou, ktorá za solídne peniaze odflákne robotu.
Na to "b" by som chcel vidieť frajera, ktorý by ma prinútil vziať portviš a handru...fak by som chcel vidieť.
-------------------------------
K odseku druhému ?
Ten nemôžeš myslieť vážne !!!
Naposledy upravil buchač : 14.10.19 at 08:06
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Prombe
Veronika sa nepytala na moznosti upratovania, ale ci sa podla zakona 63/2019 ma odmena zastupcom bloku platit z FO, alebo z mesacneho zalohoveho predpisu za sluzby a vykon spravy
Spomenula som aj upratovanie, ze už sa tiez u nas neplati z fondu oprav
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Prombe
Veronika sa nepytala na moznosti upratovania, ale ci sa podla zakona 63/2019 ma odmena zastupcom bloku platit z FO, alebo z mesacneho zalohoveho predpisu za sluzby a vykon spravy
Ako čítaš tak aj odpovedáš.

Veronika oživila večnú tému, bytové domy budú stále a aj ich spravovanie správcami. Na čo sa pýtala Veronika?

"Nemyslite, ze mesacna odmena 6€/byt+odvody "zamestnavatela" je trosku prestrelena?"

Je, a hodne, riadne prestrelená.

"Zastupca si ju na domovej schôdzi navrhol sam, chcel 4€ v cistom, vlastnici teda zaplatia aj jeho odvody a dan, inak s funkciou skonci."

By som povedal, že sa nejedná o zástupcu vlastníkov, ale o vydierača spoluvlastníkov ich spoločného domu, jeho spoločných častí a spoločných zariadení domu.

"Kedze nikto dalsi to robit nechcel, odmena bola schvalena."

Kto chce kam, pomôžme mu tam, sa hovorí. Takže je to ich majetok, aj peniaze oni tak rozhodli.

"Doteraz bola platená z fondu oprav, od 1.1.2020 prechádza do predpisu najomneho..."

Od 1.7.2004. platí toto.

"Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú výdavky spojené s nákladmi na prevádzku, údržbu a opravy spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a priľahlého pozemku, ako aj výdavky na obnovu, modernizáciu a rekonštrukciu domu."

Takže správca porušuje zákon 172 mesiacov a ešte dva mesiace bude nedodržiavať zákon.

"Informovala som sa na vysku v okolitych bytovych domoch - do 4.0€ na byt."

Vždy je všetko v dome závisle od záujmu spoluvlastníkov domu o to, čo sa deje v bytovom dome. Ich nezáujem ženie vodu na mlyn niekomu inému, že?

"Nas bytovy dom ma 42 bytov, najväčšie práce (strecha, zateplenie) uz mame za sebou, cakaju nás výťahy a o pár rokov rozvody..."

Je pravda, že bytové domy, ktoré spravuje správca musia mať zo zákona najmenej štyri byty, horná hranica bytov nie je zákonom určená. Tá závisí od projektu domu. V dome všetku činnosť, práce zabezpečuje správca domu. teda aj uvedené veci. NIE zástupca vlastníkov bytov! Ak sa aj spoluvlastníci dohodnú na zástupcovi vlastníkov bytov, musia sa dohodnúť aj na prípadne odmene za vykonávanú funkciu. Pretože v zákone nie je žiadna zmienka o odmene. To ale neznamená, že zástupca vlastníkov má tu funkciu vykonávať zadarmo, že?

Toto platí od 1.7.2004.

"Zástupca vlastníkov nie je oprávnený rozhodovať o veciach, o ktorých môžu rozhodovať len vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome podľa § 14."

"Odmena je vyplacana polrocne, po novom to bude 1512€."

Nie po novom, ale podľa dohody a rozhodnutia a správcu domu v súlade so zákonmi.

"Nemame SVB, správcu nam robí byvale OSBD."

Ak sa vlastníci bytov po prevode bytov do osobného vlastníctva rozhodli založiť si SVB hospodárenie v bytovom dome prebrali na seba. No vo väčšine domov sa vlastníci dohodli s bývaním vlastníkom domov OSBD na správe domu formou zmluvy o výkone správy domu.

"Ak niekto robíte ucto v bytovych domoch, aky typ zmluvy sa so zástupcom uzatvára? Ako je to s odvodmi a zdanovanim?"

Zo Zákona 246/2015 musí mať správca bytových domoch zabezpečenú odbornú starostlivosť.

Bolo by zaujímavé keby pre porovnanie uviedla Veronika mesačný poplatok na byt za správu domu správcovi domu. Možno je aj menší, či nie?

Ale tí spoluvlastníci domu sa nechajú dobrovoľne s ich súhlasom obtiahnuť. No a do budúcna budú obtiahnutí aj ostatní občania SR. Čim vyššia bude, tým vyšší bude aj dôchodok ich zástupcu vlastníkov, ich, nie len ich vydierača.

Prombe, prombe!

Prečítaj si pozorne to, čo si uviedol a napíš v čom konkrétne sa to dotýka zástupcu vlastníkov bytov a jeho odmeny, výšky odmeny?

https://www.zakonypreludi.sk/zz/2019-63

Inak, upratovanie v našom dome štyri € mesačne na byt. Nič viac nič menej. Firma za to zabezpečí zamestnancov, čistiace prostriedky, dokonca aj svoju vodu si vozí, aby neotravoval obyvateľov domu v ich obydliach o poskytnutie vody na zabezpečenie upratania ich domu. Pre porovnanie.
Naposledy upravil sito : 14.10.19 at 10:03
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Prombe
ty nemas na nic
....a čo tak priznať si chybu ?

Najprv tvrdíš, že Veronka sa nepýtala na upratovanie. Keď sme ti ona a aj ja tvoje tvrdenie - mudrovanie vyvrátili, tak mudruješ znova ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať