Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    aj naša firma účtuje notára FO, a tieto "dotácie" berieme ako príjem (POZD), nakoľko do výdavkov (VOZD) dávame poplatky pre NK , teda aj majetok, ktorý sa nakúpi za túto dotáciu, či vo forme odpisov alebo jednorázový výdavok na DHM
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mariana21 Ďakujem pekne. Troška ma to zaskočilo aj hlavne z pohľadu DPH, nakoľko notár je platca DPH.
    Mila123 aj náš je platiteľ DPH......
    peniaze mu ale na základe nejakého predpisu NK poukázali a mali povinnosť nakúpiť si majetok, predložiť fotokópiu dokladu NK .....
    zajtra ak nezabudnem sa pozriem konkrétne na prípad,napíšem, ak by som tak neučinila, "štuchni ma"
    TatianaM Ja Ťa štuchnem , síce trochu neskoro. Tiež účtujem tieto dotácie do POZD. Mám k tomu aj papiere kde podľa rozhodnutia prezídia NK SRzo dňa 27.9.2016 sa
    prideľuje
    dotácia na podporu zvýšenia technickej úrovne a zabezpečenia NÚ. Tie nákupy mám vo výdavkoch v roku 2016 a dotáciu som dostala v 2017.
    Mila123 pozriem na toho nášho notára (tento týždeň), ale poviem ti, napíšem, že ak mu NK uzná takého zvýšenie technickej úrovne, je to oki.....pretože ak majú v pravidlách / stanovách, že po nákupe si požiadajú o preplatenie a prišiel Nový rok čo s tým? vedie JU tak je to oki....
      zbaliť

    Ako zaúčtovať u notára (JU+platca DPH) prijatú dotáciu z notárskej komory SR na kúpu PC?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.