Zavrieť

Porady

Ako sa zbaviť drobného hmyzu v byte

Malý chrobáčik tmavo hnedý, tenký, podobný rasci. Má tendenciu zhlukovania, aktívnejší pri teplejšom počasí, v poslednej dobe sa začal rýchlejšie presúvať do ďaľších miestností. Začínal na okennom parapete
5 komentárov     zbaliť
misoft Chrobáčik..... tmavohnedý malý tenký - parádny popis.....Fotečka by nebola? Tak ďaleko nevidíme....
buchač Hm....a majú vlastne povolenie od miestneho úradu na zhromažďovanie a inú činnosť ?


1. Zistiť domovskú lokalitu
2. Sadnúť si s kolóniou a dať rozhovor
3. Dohovoriť im :
a. aby sa nezhlukovali
b. aby sa nepresúvali
c. aby svojou aktivitou nenarúšali bežný život domácnosti
4. Dať výstražné tabuľky (Zákazové) s primeraným obsahom
5. V prípade neakceptovania sa realizovať :
a. patričnými sťažnosťami na patričné miesta
b. patričnými opatreniami
-----------------------------
Preklad :

Zistiť, kde majú hniezdo, kde sa najviac nachádzajú.
Príčina môže byť v potravinách (strukoviny, múka, koreniny....).
Urobiť patričné opatrenia, t.j. vyhodiť všetko (potraviny), kde sa vyskytli.
Miesta výskytu by sa mohli aj postriekať nejakým sprayom.
misoft Doplnenie: bod 5c: vytiahnuť devinu a zrevať "V mene zákona - rozíďte sa, opustite priestor....
misstka Toto aj mňa zaujíma, z potravín nebude, ja ho mám v spálni hlavne, potom trocha chodba, pár som našla aj v kúpeľni vo vani-takže asi to nebude ani z textílií, kníh a tak. Tiež mám pocit, že ked sa začnú vyskytovať, vyzerá to ako keby šli od parapety, ale potom sú všade, aj na druhom konci miestnosti . Mám z tým problém asi 5 rokov, cez zimu nie sú, najviac na jar a jeseň, zo začiatku som si z toho ťažkú hlavu nerobila, bolo ich len pár a sú príjemnejšie pre mňa ako veľké chrobáky, pavúky a tak, ale tento rok som ich začiatkom apríla mala fakt veľa, až som sa začala obávať, že to budem musieť nejako riešiť radikálnejšie-cez nejakú firmu, nie len ich zabíjať a udržiavať poriadok
Potom prišlo ochladenie a zmizli, teraz ich vidím len ojedinele, aj to jeden kus maximálne.
vicktor Bilolit a/alebo podobne striekaj na podozrive miesta, strbin parapetov, pod a poza skrine, kuchynsku linku, prahy, pod koberce, ...
Povyberaj satstvo a hladaj v skriniach, popreberaj zasoby potravin, ...
Postriekaj pred odchodom do roboty a pred spanim.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    nebude to chrobak "rybenka"? Švehla obyčajná?

    V principe neskoda, ma rada tmu a vlhko. Nicenie treba len castejsie upratovat a vsetko vytret beznou domacou chemiou.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misstka U mňa určite nie, to som mala raz, ked sa kúpeľňa málo vetrala, toto je pomalšie ako tá rybenka a "tučnejšie"
    vicktor Rybenka sa u mna obcas objavi v kupelni a na 95% jedna, na 5% dve, urcite nie vo vacsom pocte.
    Terezia13 rybenka je podlhovastá, šedá, neštípe a nelezie v posteli
      zbaliť

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    ak nemáte doma veľa kvetov a domácich miláčikov, vystriekala by som pri odchode napr. do práce byt prípravkom proti lezúcemu hmyzu

    Ako sa zbaviť drobného hmyzu v byte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.