Zavrieť

Porady

Cestovné náhrady Chorvátsko

Ahojte, pomože mi niekto ?
Služobná cesta do Chorvátska:
- bol vopred vyplatený účastnícky poplatok 152,- ktorý zahŕňa : ubytovanie, stravu, náklady na dopravu a poistenie v Chorvátsku. Stravovanie začína 05.06. večerou a končí 08.06.obedom formou balíčka.
- 04.06. SVK od 20:30-01:00
- 05.06. HU od 01:10 - 07:00
- 05.06. CHOR od 07:10 - 00 (Večera)
- 06.06. Chor od 0:00 - 24:00 (R-O-V)
- 07.06. Chor od 0:00 - 24:00 (R-V)
- 08.06. Chor od 0:00 - 23:00 (R)
- 08.06. HU od 23:15 - 6:15
- 09.06. SVK od 06:20 - 09:40
Moja otázka znie : má nárok zamestnanec na vyplatenie stravného, ak mu bola strava poskytnutá v rámci účastníckeho poplatku ? A má nárok aj na vreckové ? keď mal všetko hradené ? ďakujem
Naposledy upravil ajkaben : 17.07.17 at 04:51
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Má nárok na stravné, ale nie v plnej výške, ale krátené podľa toho, ako mal poskytnutú stravu.

    Takže poďme podľa dní:

    4.6. - cesta na SK trvala 3,5 hodiny. Keby sme aj vzali do úvahy tú hodinu po polnoci, aj tak neprekročí hranicu prvého pásma, t.j. 5 hodín. Takže za tuzemskú cestu nemá nárok na stravné.

    5.6. - cestoval cez HU (5:50 hod.) a v HR bol 17 hodín. Najviac času strávil v HR, preto základ bude náhrada za HR, t.j. 40 EUR. V daný deň mal ale poskytnutú večeru, tak sa mu to bude krátiť o 35%, t.j. dostane 26 EUR.

    6.6. - mal zabezpečenú plnú stravu, nemá nárok na stravné

    7.6. - mal zabezpečené raňajky a večeru - krátenie o 60%, t.j. nárok 16 EUR.

    8.6. - zabezpečené mal iba raňajky, ten balíček je otázne, či sa dá považovať za plnohodnotnú teplú stravu. Berme to tak, že nie, potom krátenie bude iba o 25%, t.j. nárok 30 EUR.

    9.6. - cestoval cez HU 6:15 hod. Za túto dobu má nárok na stravné za HU - základ 39 EUR, z toho za časové pásmo 6-12 hodín to bude 50% zo základu, t.j. 19,50 EUR. Cesta na SK trvala iba 3:20, nárok za toto pásmo nemá.

    Na vreckové má nárok bez ohľadu na to, či mal alebo nemal zabezpečenú stravu. Takže za každý deň v HR dostane (ak máte určené stravné 5%) 2 EUR a za deň v HU dostane 1,95 EUR.

    Teraz si to spočítaj a vyjde ti nárok stravného.
    ajkaben ďakujem veľmi pekne . aj mne to tak vyšlo. sme 4 účtovníčky a každej to vyšlo inak, ale som rada, že ja som to mala správne - teda keď to porovnávam s Tebou
    ajkaben Môžem ešte otázku ?

    Vreckové : v kolektívnej máme 20% zo stravného.

    neviem si s ním rady v dňoch príchodu a odchodu ...
    pomôžete mi prosím ?

    Cestovné náhrady Chorvátsko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.