Zavrieť

Porady

Exekutor pozaduje celu cistu mzdu

Mate prosim podobnu skusenost ako ja? Ako sa branit a argumentovat? Vyse roka sme zamestnavali starobneho dochodcu. Vykonavala som mu exekucne zrazky s priznanim nepostihnutelnych sum na dochodcu a jeho manzelku, kedze v exekucnom prikaze nebola zmienka o tom, ze nepostihnutelne sumy mu priznava niekto iny. Po roku sa ozval dalsi exekutor, ktory oznamil starsi datum spravovania jeho pohladavky. Teda informovala som prveho exekutora, ze mam za to, ze jeho pohladavka ma mat 2. poradie. Vtedy sa exekutor spamatal, poslal mi opraveny exekucny prikaz s novym datumom spravovania pohladavky a oznamenim, ze zamestnanec pobera starobny dochodok v takej a takej vyske, nepostihnutelne sumy mu vyplaca socialna poistovna a ja mam pri vypocte zrazok kumulovat do vysky jeho prijmu dochodok a jeho mzdu. Suma sumarum mam exekutorovi posielat celu cistu mzdu! Okrem toho som mala sama od seba ziadat socialnu poistovnu, aby mi oznamila, ci a ako vypocitava exe.zrazky, a teda som mala od zaciatku posielat exekutorovi celu cistu mzdu zamestnanca. Ja som presvedcena, ze som postupovala spravne, t.j. nepostihnutelne sumy som nepriznala az po oznameni exekutora a poslala som mu zrazku vo vyske 1/3 cistej mzdy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Exekutor pozaduje celu cistu mzdu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.