Zavrieť

Porady

Dodatočné schválenie právneho úkonu - ako urobiť?

14.7.2017 som urobila splnomocnenie na predaj nehnuteľnosti aj zmluvu aj návrh na vklad do katastra. Predávajúcich bolo viac a aj splnomocnení bolo viac. Všetko je OK, len na jednom splnomocnení som uviedla splnomocnenie na prevod práv v podiele 1/6 namiesto 1/3. Preklep. Tak mi kataster napísal, aby som doložila splnomocnenie platné ku dňu uzavretia zmluvy, teda k 14.7.2017.
Môžem urobiť nové splnomocnenie s dátumom 14.7.2017, ale overené notárom bude zajtra, t.j. 9.8.2017? Bude to platné splnomocnenie?
Naposledy upravil IvetaH : 08.08.17 at 17:01 Dôvod: dplnenie
misoft Overuje sa len podpis, nie obsah! Overenie môže byť aj neskôr (ovšem pred podaním na kataster) - vplyv na splnomocnenie by to nemalo mať. Splnomocnenie bude platné odo dňa overenia podpisu.
IvetaH Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Budeš musieť opraviť aj návrh. Spätné splnomocnenie nie je možné.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    IvetaH toto som našla v Občianskom zákonníku: "Splnomocniteľ je viazaný konaním splnomocnenca len v prípade, ak splnomocnenec koná v medziach splnomocnenia. Ak však splnomocnenec prekročí oprávnenia vyplývajúce zo splnomocnenia, nie je splnomocniteľ jeho konaním viazaný. Splnomocniteľ však môže prekročenie splnomocnenia dodatočne schváliť." Tak som napísala Dodatočné schválenie právneho úkonu tak po svojom, Dúfam, že to prejde. Splnomocnenie už nemá význam.
    profesional Postupovala si správne. Snáď sa v tom nebudú vŕtať. Lebo viem, ako by som ťa s tým odpálil, ak by som bol na strane katastra..
    IvetaH Veď iste, ale v tom rozhodnutí od katastra bolo napísané ako jedna z možností, myslím si, že aj chápu, že ide o preklep, tak potrebujú len doložiť niečo čo je jednoznačné, aby nevznikli v budúcnosti pochybnosti.
      zbaliť

    Dodatočné schválenie právneho úkonu - ako urobiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.