Zavrieť

Porady

ako vyčistiť steny od fajčenia

kúpili sme dom po fajčiarovi. Aj po vyvetraní stále zapácha. Mám malé dieťa a skôr ako by sme sa chceli nasťahovať chceme maľovať s Primalex Polar. Všetko je vypratané, podlahy odstránené aj s podložkami. Steny sme oškriabali z maľovky bola tam tenká vrstva ale stále je cítiť štipľavý alebo horkastý zápach. Mohli by ste mi poradiť či treba steny očistiť nejako ešte skôr ako sa pôjdu maľovať ? ak áno tak ako ? čítala som, že ocot vie neutralizovať pachy. Premýšľala som nad premaľovaním stien octovým roztokom. Neviem si inak pomôcť. Maliar ma presviedča, že až sa to premaľuje to nebude cítiť. Ale keď vojdem cez vchodové dvere už ma ovalí smrad.Ďakujem za tip ako s tým zatočiť.

Dnes sme mali zavolaného jedného pána, ktorý robí rôzne stav.práce a tiež maľuje. Povedal nám, že v miestnosti i mimo nej cíti octový zápach. Vraj sme tie steny nemali umývať octovým roztokom. Doporučoval radšej maľovať Jupolom, a my sme mali Primalex. Ten vraj octový závan cítil až von cez otvorené ventilačky.
Naposledy upravil tinulka193 : 13.09.17 at 22:46
8 komentárov     zbaliť
ivka70 oskrabali sta steny az na tehlu?
tinulka193 nie len maľovku, je to strašne veľká plocha, už tá maľovka išla strašne ťažko dole. A preto som premýšľala, že tie steny niečím natriem aby to nejak neutralizovalo
tinulka193 no, bohužiaľ.Steny aj strop sme poumývali octovým roztokom. Maliar vymaľoval 3x Primalexom Polar. Tvrdil, že to budemem mať voňavučké. No moje zdesenie bolo až som po pár dňoch ako to preschlo vošla. Smrad resp.horkosť,kyslosť razí až do ďalšej miestnosti chodby. Náš problém sa nevyriešil. Celá miestnosť teda kuchyňa spojená s obývačkou má cca 40m2. Ideme tam bývať s malinkým dieťaťom. Som už zúfalá. Tak neviem či ideme omietky strhnúť až na tehlu, a potom nanovo natiahnúť omietky. Známi nám radia, že na takto vymaľované steny máme dať nové stierky a bude to OK. Neviem čo urobiť. Tento týždeň sa sťahujeme. Prosím o rady. Vopred Vám ďakujem !
ivka70 ja by som to urcite oskrabala na tehlu a nanovo vystierkovala
bettylou zárubne sú z akého materiálu?
tinulka193 no, zárubňa tam nie je, je tam klenba do chodby, čiže závan sa nesie až do chodby, okná som niekoľkokrát vydrhla, a keď privoniame ku stenám tak je to taký zápach ako cítim v priestore
tinulka193 dnes sme mali privolaného jedného pána, ktorý robí rôzne stav.práce a tiež maľuje. Povedal nám, že cíti octový zápach. Vraj sme tie steny nemali umývať octovým roztokom. Ten závan cítil až von cez otvorené ventilačky. Vraj sme to nemali maľovať Primalexom ale Jupolom.
ivka70 to je jedno, obe su vyrazne biele, so zapachom to sle nesuvisi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Len doplním rady, ktoré už tu sú: používaj na všetko umývanie sódu bikarbónu, v DM-ku majú lacnejšie kilové balenie. Octový roztok aj povariť, narobiť paru. Do každej miestnosti misku s octom a v nej špongiu. Tým vápnom by som vymaľovala komplet celý dom aspoň 2x.
    lapejko Ahoj, nemôžeš maľovať vápnom steny na ktorých už bola hlinka alebo disperzia, na staré interiérové omietky je to nevhodný, ťažký náter.
    kukučka To ja viem, ale zadávateľka nepíše, čím sú steny natreté, staršie domy boli vápnom.

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    taktiez odporucaju octovy roztok avsak je mozne ze cigaretoveho zapachu sa zbavite az po niekolkych mesiacoch.

    Ja osobne sa obavam ze "smrad" vnikol do vrchej vrstvy omietky.

    http://plnielanu.zoznam.sk/c/956/nev...-urcite-zaberu
    tinulka193 dávam tomu octu veľkú nádej, no sú tam plastové okná so žalúziami, masívne drevené parapety, masívne dvere, lampičky po všetkých stenách, no asi budeme musieť neplánovane aj vyhodiť rolldory, ktoré som chcela využívať, aj keď prevoniavam z čoho to tak razí neviem to nájsť čo. Som z toho už znechutená nakoľko sa o 2 týždne máme sťahovať !

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    Caparol Isodeck, farba na škvrny 15 kg - 81,00 €

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    ...jediné riešenie - všetko tu bolo napísané a nezabudnúť vyrajbať dvere, na tých je toho dymu, zápachu až až

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Vyčisť mydlovou vodou a maľovkou. Zapálil som byt, poznám ten smrad.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tinulka193 ja teda som už z toho strašne unavená, lebo len čo dvere otvorím tak ma ovalí horkastí či štipľaví závan ! no, iné neriešime len ako s tým zatočiť, a mám malé dieťa tak chcem aby sme urobili všetko čo treba aby to bolo fajn
    taiko mozno by to bolo trosku znesitelnejsie, aj by si tam nejaku vonnu lampu zapalila, napr s olejom z citronovej travy
    tinulka193 no, maliar mi povedal, že si mám dať štipec na nos
    afrikánka V drogérii zakúpiš Antitabacco-vôňa do elektrickej zástrčky. Aspoň, ako prvá pomoc, kým sa ten zápach neodstráni.
    vlado 33 Ja som mal taký smrad spáleneho mäsa, že sa nedalo dýchať. Všetko sa umývalo mydlovou vodou a maľovalo. Potom to už nebolo cítiť, ver mi.
    afrikánka vlado 33, tvoj "smrad" sa dal vyriešiť umytím mydlovou vodou a novou maľovkou, lebo to bola jednorazová kalamita. Ale dlhoročné fajčenie vlezie do omietky. Najúčinnejším spôsobom sa tento zápach odstráni skutočne iba zoškriabaním omietky na tehlu, panel a dať novú.
    Aj umytie octovou vodou môže pomôcť, ale trvá to dlhšie. Popritom treba nejaký čas zásobovať miestnosť aj výparmi z varenej octovej vody a vetrať, vetrať...použiť antitabakové vône. Zdĺhavý proces pre zadavateľku, nakoľko má malé dieťa a potrebuje rýchle riešenie.
    vlado 33 afrikánka, neprehnala si to, sa smejem...až na tehlu, panel? Ja tiež fajčím a nie málo. Po umyti ide predsa penetračný náter, ten to zabrzdí. Je to ako neviditeľná mikrofólia, potom maľovka, vieš?
    Oliwa tinulka193 (13.09.17 12:14) no, maliar mi povedal, že si mám dať štipec na nos
    A čo si Ty - akvabela? Ešte keby tak Arabela - to by skôr pomohlo... prsteň zázračný, život by bol zase senzačný...
      zbaliť

    Dan1 je offline (nepripojený) Dan1

    Dan1
    Mali sme rovnaký problém ale v malom byte a keď sme oklepali steny na panel, nahodili a vymaľovali tak máme po probléme. Neviem, môžno existuje aj iná cesta, treba skúsiť. Držím päste.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pokial neoskrabete celu omietku a neomietnete to znovu, smrad tam zostane.

    Ak chcete skusit, skor ako ocot by som to cele natrela vapnom, ak to ide na existujucu omietku pouzit.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tinulka193 OK, skúsim to navrhnúť maliarovi aby vyskúšal to vápno. Keď sme sa ho pýtali či vie niečo poradiť, tak vraj vetrať a vetrať. On by dal hĺbkovú penetráciu, a potom ten Primalex Polar čo sme si kúpili na maľovanie
    branislavp steny pred maľovaním poriadne omyť čistou vodou., to si môžeš urobiť aj sama. Vápno najlepšie dezinfikuje a robí v priestore dobrý vzduch. Alebo omyť všetky steny roztokom z mazľavého mydla, potom opäť omyť steny čistou vodou. Ocot nechať voľne vyliatý v lavori,, alebo v nízkom širokom hrnci, nechať nech sa odparuje, aby ten fajčiarsky smrad zahlušil. Okná, dvere, podlahy , roldory tiež poriadne vyčistiť - to je základ a potom na vyčistené naniesť kvalitné čistiace prípravky - na drevo so včelimi výťažkami, si zisti v drogérii majú viaceré značky, príjemne voňajúce, a je to aj na drevenú podlahu. Ale na plasty používaj iné čistiace prípravky ako na drevo. Najprv takto skús, či to pomôže, ja si myslím, že áno, ale nebude to za jeden deň.
    tinulka193 no, bohužiaľ.Steny aj strop sme poumývali octovým roztokom. Okná poriadne viackrát vydrhla,všetky nábytky išli preč, nové podlahy máme položené ! Maliar vymaľoval 3x Primalexom Polar. Tvrdil, že to budemem mať voňavučké. No moje zdesenie bolo až som po pár dňoch ako to preschlo vošla. Smrad resp.horkosť,kyslosť razí až do ďalšej miestnosti chodby. Náš problém sa nevyriešil. Celá miestnosť teda kuchyňa spojená s obývačkou má cca 40m2. Ideme tam bývať s malinkým dieťaťom. Som už zúfalá. Tak neviem či ideme omietky strhnúť až na tehlu, a potom nanovo natiahnúť omietky. Známi nám radia, že na takto vymaľované steny máme dať nové stierky a bude to OK. Neviem čo urobiť. Tento týždeň sa sťahujeme. Prosím o radu. Vopred Vám ďakujem !
      zbaliť

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Vyskusaj vycistit priestor ozonom.
    Mozes si ozonovy generator kupit, alebo zavolat niekoho, kto ho ma a cisti interiery
    viac info napr. http://ozonovy-generator.cz a http://www.generator-ozonu.sk
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tinulka193 dobrý deň, áno mali sme požičaný aj ozónový generátor. No, nepomohlo, možno bol slabý alebo krátky čas
    ďakujem
    tinulka193 ten čas kedy bol zapnutý bol asi 10 hodín, priestor je veľký 40m2
    taiko vies napisat aky generator ste mali ?
    tinulka193 no, bol so slabým výkonom, neskôr sme zistili, že sa ponúkajú omnoho silnejšie
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ivka70 (29.08.17 07:16) oskrabali sta steny az na tehlu?

    tinulka193 (29.08.17 09:27) nie len maľovku, je to strašne veľká plocha, už tá maľovka išla strašne ťažko dole. A preto som premýšľala, že tie steny niečím natriem aby to nejak neutralizovalo
    Celá miestnosť teda kuchyňa spojená s obývačkou má cca 40m2
    4O štvorákov je malina...nechci vedieť, koľko som ja škrabal, bil, drhol. Až potom prišla stierka a maľovka.
    Maľovali ste úplne zbytočne, maliarovi to bolo jedno.
    Takže máte zarobenú o ďalšiu robotu, ktorú ale jednoznačne nestihnete za týždeň urobiť....proste neexistuje, nakoľko nepustia technologické postupy.
    ---------------------------
    Známi nám radia, že na takto vymaľované steny máme dať nové stierky a bude to OK.
    No ak chceš/te riskovať zbytočnú prácu a zbytočné náklady, stratený čas, nuž sa riaď takýmto názorom.
    Ja by som určite podľa takých názorov neriadil.

    Suma sumárum povedané.
    - dať dole omietku až na holú stenu
    - umyť adekvátnym prostriedkom...viacerí dali návrh na nejaký prípravok
    - nahodiť nové stierky
    - vymaľovať
    Naposledy upravil buchač : 13.09.17 at 07:46
    tinulka193 ďakujem za radu, takže osekať omietky až na tehlu ?
    buchač Ja by som veru šiel hentým postupom.
    A aj som šiel...
    Ty/vy sa musíš ale rozhodnúť sama.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Všetky plochy (steny, strop, podlaha) a vnútorné vybavenie (skrine, koberce, závesy) sú napáchnuté. Čo sa dá vyhoďte, zvyšok oškrabať, zbrúsiť a znovu natrieť, vymaľovať.

    PS: Cigaretového zápachu sa najrýchlejšie zbavíte tak, že v miestnosti zapálite PET fľašu.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Horiaca PET flasa vonia?
    Resp prekryje cigaretovy zapach este vacsim smradom...?
    misoft No ale to už predsa nebude smrad cigaretový.... ale PETsmrad....
    Oliwa Už chýba len Molotovov koktejl...
    Ale nechápem... keď ste boli na obhliadke, ste mali nádchu, či čo... ak ste vedeli, že tam pôjdete s malým dieťaťom... alebo bola cena tak výhodná, že ste ten smrad necítili...
    afrikánka Kdežeby, po vyhorení už nebudeš cítiť nič
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.