Zavrieť

Porady

Vypočet kratenia dovolenky pri PN .

Dobry den.Zamestnanec ukončil pracovny pomer a chcem si dat do poriadku dovolenku.Chcem sa spytat či je moj vypočet spravny.
firma prevzata s učtovnictvom v januari 2016 vtedy mal zostatok -10 dni. ma narok na 25 čiže ostava 15.preplatene boli 2 dni dovolenky za rok 2016 /zostatok 13/ a .Pn zamestnanca bola 122 dni vkuse.kratenie za 100 dni 1/12 za 22 dni 1/12 z rocnej vymery.2/12 tj. 3,5 dna? v roku 2017 PN trvala az do skoncenia pomeru.zamestnanec neodpracoval ani 60 dni narok na dovolenku nevznika? preplacame teda 9,5 dna? Dakujem
12 komentárov     zbaliť
ivka70 122 dni PN bolo len neodpracovanych alebo si ratal kalendarne dni?
Peter8006 neodpracovane ..ratal
ivka70 inak ako moze niekto cerpat 10 dni dovolenky bez naroku? ten minusovy zostatok je fakt cudny
Peter8006 no tak to bolo na poslednej paske za december 2015..pozeral som cely rok a januar 2015 bol zostatok 6 dni..za cely rok 2015 bolo preplatenych 16 dni dovolenky..preto tam bolo nakonci roka -10..s tym som pracoval
ivka70 to v januari 2015 cerpal 19 dni dovolenky?
nechyba tam narok v roku 2015? urcite by som pozrela mzdove listy dozadu, nepaci sa mi to
Peter8006 nie v januari necerpal..aj mna to napadlo..ale co stym ak tam chyba cely narok na dovolenku? v roku 2015 som to uctovnictvo nerobil ..
ivka70 ty osobne nie si zodpovedny, ale firma ano, doklady musia byt zalohovane, isla by som spatne ratat, ci tam nie je niekde chyba
Peter8006 len to je moja firma..vyzera to ze tam nepriratali narok na 25 dni...co s tym?
ivka70 dopocitat, ak chyba tych 25 dni, tak zostatok z roku 2015 je 15 dni, nie -10 dni a kedze ju kvoli
PN nemohol vycerpat do konca roka 2016, treba aj tu preplatit, preplacalo by sa potom 24 dni.
Peter8006 užasne aby som ja doplacal na chyby druhych..dakujem za rady
veronikasad kolko rokov má zamestnanec, resp. v roku 2015 už dovršil vek 33 rokov ?
Peter8006 45
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano, vypocet vyzera byt v poriadku.
    Len ak je rocny narok 25 dni, tak 2/12 su 4 dni, nie?
    Cize by malo byt na preplatenie 9 dni.

    Vypočet kratenia dovolenky pri PN .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.