Zavrieť

Porady

Fakturacia platca DPH do CR pre SVB??

Ahojte,

viete poradit slovensky platca DPH dodava sluzbu v CR pre Spolocenstvo vlastnikov bytov(SVB).

1) Moze pre tento pripad kedze to je SVB, ktore by nemalo byt zriadene na podnikanie ma len ICO pouzite dodanie sluzby podla § 15 ods. 2, cize sa vystavi faktura s DPH na Slovensku??

2) Ak nie Musi sa slovenska firma prihlasit ako platca DPH v CR, alebo moze preniest danovu povinnost na SVB??

Dakujem za skoru odpoved
Nikto neporadi???
Naposledy upravil mardop : 01.12.17 at 12:36 Dôvod: nik neodpovedal
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    neviem presne o akú službu ide? ale predpokladám , že predmetom fakturácie je nejaká stavebná činnosť?
    ak áno, podľa môjho názoru je nutné registrácia v ČR, nie je možný prenos daňovej povinnosti... miesto dodania sluzieb je ČR a nie je možné preniesť daňovú povinnosť na SVB (§ 16) SVB koná len v mene a na účet vlastníkov bytov...


    pozn. (analogicky ako v prípade SR, prenos DP pri stavebných prácach na SVB nie je možné, fakturácia je v tomto prípade s DPH a v KV sa uvádza v D2 https://podpora.financnasprava.sk/26...%C3%BDch-domov)
    Naposledy upravil Sarlotka : 06.01.18 at 13:32
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    leskovskysami tiež pravda, bral som SVB ako s.r.o. . Ale má to niečo do seba. No SVB nemôže zdaniť odber z cudzej krajiny?
    Sarlotka skutocnym prijemcom plnenie je vlastnik bytu (čo nehovorim, ze nemoze byt aj zdanitelna osoba) v ČR je možný prenos len na zdanitelnu osobu... ktorou ale nieje obcan CR...
    mardop Jedna sa o sluzbu cistenie a diagnostika potrubi VZT
    Sarlotka co je to VZT?
    mardop Prepac, vszduchotechnika :-)
    Sarlotka no podla mna tak ako som pisala vyssie, sluzba viazuca sa na nehnutelnost... nie je mozny prenos danovej povinnosti lebo skutočný príjemca je pravdepodovne fyzická osoba obcania - vlastníci bytov , vznika registracna povinnost v cr..

    1. miesto dodania sluzby viazucej sa k nehnutelnosti je miesto kde sa nehnutenost nachadza t.j. CR
    2. ak osoba ktora nema sidlo v CR, dodáva sluzbu s miesom dodani v CR je povinna sa registrovat k dani...

    zákon o dph platný v ČR , t.j. zákon č. 235/2004 Sb. Zákon o dani z přidané hodnoty hovori citujem:

    §7
    6) Místem plnění při dodání nemovité věci je místo, kde se nemovitá věc nachází; v případě práva stavby je tímto místem místo, kde se nachází pozemek zatížený právem stavby.

    § 6c
    2) Osoba povinná k dani, která nemá sídlo v tuzemsku a která uskuteční zdanitelné plnění dodání zboží nebo poskytnutí služby s místem plnění v tuzemsku, s výjimkou plnění, u kterých je povinna přiznat daň osoba, které jsou tato plnění poskytována, nebo plnění, na která se použije zvláštní režim jednoho správního místa, je plátcem ode dne uskutečnění tohoto zdanitelného plnění.
    Sarlotka § 10
    § 10
    Místo plnění při poskytnutí služby vztahující se k nemovité věci

    (1) Místem plnění při poskytnutí služby vztahující se k nemovité věci, včetně služby znalce, odhadce a realitní kanceláře, služby ubytovací, udělení práv na užívání nemovité věci a služby při přípravě a koordinaci stavebních prací, jako jsou zejména služby architekta a stavebního dozoru, je místo, kde se nemovitá věc nachází.

    (2) Službou vztahující se k nemovité věci se pro účely stanovení místa plnění rozumí služba, která má dostatečnou přímou souvislost s danou nemovitou věcí podle přímo použitelného předpisu Evropské unie, kterým se stanoví prováděcí opatření ke směrnici o společném systému daně z přidané hodnoty7e).

    (3) Místem plnění při poskytnutí služby vztahující se k právu stavby je místo, kde se nachází pozemek zatížený právem stavby.
    mardop takze ty si myslis, ze v tomto pripade sa neda pouzit §15 z.o DPH kde (2) Miestom dodania služby osobe inej ako zdaniteľnej osobe je miesto, kde má dodávateľ služby sídlo alebo miesto podnikania, a ak je služba dodaná z prevádzkarne dodávateľa služby, miestom dodania služby je miesto, kde má dodávateľ služby prevádzkareň. Ak dodávateľ služby nemá sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, miestom dodania služby je jeho bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava.???
    Sarlotka miesto dodania sluzieb viazucich sa na nahenutelnosti je § 16...a v cr je to § 10

    §15 SK zákon sa netyka sluzieb viazujich sa na nehnutelnosti , služby viazuce sa na nehnutelnost su v § 16..

    a nezabudaj, ze ty poskytujes sluzbu v CR ..na nehnuteľnosti v CR... treba teda brat na zretel aj CR zákon
    Sarlotka existuje aj metodicky pokyn k sluzbam viazucim sa na nehnutelnosti prikladam https://www.financnasprava.sk/_img/p..._01_09_dph.pdf
    mardop Sarlotka Dakujem velmi pekne. Sami aj Tebe za diskusiu.
      zbaliť
    konateľ spoločnosti GLOBERG-Accounting, spol. s.r.o. ...viac leskovskysami
    Fakturujete bez DPH. DPH sa prenáša a je povinný ju odviesť odberateľ t.j. SVB. Ona musí podať daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty a odviesť DPH bez ohľadu na to, či je platcom alebo nieje platcom DPH.

    Fakturacia platca DPH do CR pre SVB??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.