Zavrieť

Porady

Ukončenie pracovného pomeru pre nadbytočnosť. (dohoda alebo výpoveď!

Dobrý deň, pracujem vo firme 21 rokov. Dnes mi oznámili, že moje miesto budú rušiť, s tým že mi navrhujú ukončenie pracovného pomeru dohodou s prihliadnutím na § 63 ods. 1 písmeno b. Pri tomto ukončení dostanem 5-mesačné odstupné. Ja som sa trochu poinformovala a zistila som si, že ak to nepodpíšem, tak dostanem výpoveď pre nadbytočnosť s 3 mesačnou výpovednou lehotou a odstupné 4 - mesačné. Toto sa mi zdá pre mňa výhodnejšie. Moja otázka však je. Musí zamestnávateľ dodržať výpovednú lehotu aj keď vraj pre mňa nemá prácu. A druhá otázka. Po skončení pracovného pomeru sa budem musieť zaevidovať na UP. Sú pri týchto rôznych ukončeniach pracovného pomeru rovnaké podmienky vyplácania príspevku v nezamestnanosti. Myslím časové a finančné. Čo by ste mi poradili, pre ktorú variantu sa rozhodnúť. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
6 komentárov     zbaliť
veronikasad ruší sa celá prevádzka ?
Tweety Veronika b, nadbytočnosť
veronikasad prehliadla som
EKO-HAUS nie, iba moje miesto
veronikasad Ja by som volila ukončenie pracovného pomeru dohodou, zažila som to na vlastnej koži, výpoveď po 27 rokoch práce v jednej firme. Ako účtovníčka si skôr nájdeš prácu v marci, ako v lete...
ivka70 suhlasim, tie 3-4 mesiace vypovednej doby je niekedy velmi deprimujuce prezit .... vsetko zavisi od vztahov a aj od dalsich moznosti prace ....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    1. Áno, PP končí až po uplynutí VD.
    2. Zaevidovať sa budeš môcť, nárok na podporu vznikne. Podmienky sú rovnaké.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    EKO-HAUS ďakujem
    branislavp Zváž si aké máš pracovné podmienky, hlavne pracovné vzťahy. Podľa mňa, najvhodnejšie je čím dlhšie zotrvať v práci a 4mesačné odstupné. Keď už vieš aká je situácia v zamestnaní, hľadaj si nové zamestnanie a zotrvaj v zamestnaní.. Ale, Ty musíš si prehodnotiť, čo uprednostníš, či bude pre Teba výhodnejšie dlhšie zotrvať v zamestnaní, alebo zobrať 5-mesačná odstupné a hajde evidovať sa na úrade práce. Keď si v produktívnom veku, tak najlepšie je nájsť si nové zamestnanie a odstupné mať vo vrecku. Držím Ti palce..
    EKO-HAUS Ďakujem
      zbaliť

    Ukončenie pracovného pomeru pre nadbytočnosť. (dohoda alebo výpoveď!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.