Zavrieť

Porady

práceneschopnosť počas trvania výpovednej lehoty

Dobrý deň. Prosím o radu... Dal som výpoveď v Slovenskej firme, ktorá záčina plynúť dňom 01.03 .V pondelok 05.03 pondelok mám nastúpiť do zamestnania Zahraničná nemecká firma na Nemecku pracovnú zmluvu. Načo ma pravo zamestnávateľ, čo mi môže spraviť?? Nepopustí nedá sa s nimi dohodnúť trvajú že podla zákona mám 2 mesačnú výpovednú lehotu , čo som si vedomí,Ale ja určite pondelok teda 05.03 nastupujem do zamestnania na spomínanú Nemecku pracovnu zmluvu.. Jedna sa o prácu ako vodič MKD. Ďakujem za rady a info s pozdravom Viktor. Dnes mi dali písomnú odpoveď že ma nepustia:Ja zajtra sa idem dat vypísat na marodku teda dam im papier že som PN.
8 komentárov     zbaliť
veronikasad Ako chceš byť PN a súčasne pracovať pre druhú firmu?
viktorok Pracoval som v Slovenskej firme na Sk prac. zmluvu a nastupujem k Nemeckej na Nemecku prac,zmluvu,Dal som Vo februári výpoveď s tým že žiadam realizovat dohodou ku dňu 03.03,,,,Teda dnešným dňom mi beží výpovedná lehota
veronikasad Nemôžeš pracovať v Nemecku počas PN na SK, to ani neskúšaj.
veronikasad Máš v pracovnej zmluve dohodnutú náhradu príjmu za nedodržanie vypovednej doby? Žiadal si ukončenie pracovného pomeru dohodou, alebo si dal koncom februára výpoveď?
viktorok ale prečo čo mi môžu spravit ??
veronikasad Zamestnávateľ dá podnet na kontrolu dodržiavania liečebného režimu do SP ...
veronikasad Neodpovedal si, či máš v pracovnej zmluve dodatok k náhrade príjmu za nedodržanie vypovednej doby
viktorok neviem musím sa pozrieť na pracovnu zmluvu. dam vedieť zajtra Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokiaľ máš v PZ ten dodatok, nemusíš počas výpovednej doby pracoval, ale zamestnávateľ si uplatní náhradu príjmu za nedodržanie VD.

    Keď dodatok nemáš, zamestnávateľ ti bude písať absenciu s krátenim dovolenky a v lepšom prípade ukončí s tebou pracovný pomer pre hrubé porušenie pracovnej disciplíny. V horšom prípade, si uplatní náhradu škody cestou súdu ...
    viktorok Ano mam dodatok k PZ kde to je uvedene,Ale stale hľadáme riešenie aby sme si nerobili napriek,,ďakujem pekne za info,pekný deň.

    práceneschopnosť počas trvania výpovednej lehoty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.