Zavrieť

Porady

Z akeho rozhodujuceho obdobia sa mi bude pocitat vyska materskej dovolenky?

Za posledne tri roky som bola normalne pracujuca a poistena 270 dni som bola, ale minuly rok 2017 som nastupila v juli na matersku, teraz mi skoncila, v robote budem prihlasena jeden den a ten dalsi uz budem na PN kvoli rizikovemu tehotenstvu a v septembri znovu nastupujem na matersku. Co bude rozhodujuce obdobie? Moze sa stat, ze mi to budu ratat len z pravdepodobneho vymeriavacieho zakladu a dostanem nejaku smiesnu matersku?
Naposledy upravil P3tushka : 12.03.18 at 19:44
veronikasad pred nástupom na prvú materskú si pracovala, alebo bola na PN ?
P3tushka Pracovala som u tohto zamestnavatela od 2/2016 be jedineho dna na PN
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Ak nastúpiš na MD v roku 2018 počas trvania tohoto prac.pomeru, ktorý trvá minimálne 3 roky, tak tvoje rozhod. obdobie pre výpočet materského č. 2 je rok 2017. Ak si od júla 2017 bola na MD č.1, tak sa ráta z obdobia od 1.1.17 do dna pred nástupom na MD č. 1.
    Z pravdepodobného vym.základu sa ráta len v prípade, ak by si v rozhod. období nemala žiadny vym základ.

    Z akeho rozhodujuceho obdobia sa mi bude pocitat vyska materskej dovolenky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.