Zavrieť

Porady

Aké formálne náležitosti musím splniť, aby som po materskej získala podporu v nezamestnanosti?

Akými dokladmi je potrebné sa preukázať na Úrade práce, aby ma po materskej dovolenke zaradili do evidencie uchádzačov o zamestnanie? Je potrebné priniesť aj nejaké tlačivo zo Sociálnej poisťovne o priznaní a dĺžke trvania materskej? Na podporu mám nárok. Pracovný pomer mi skončil počas plynutia MD. Ďakujem pekne.
Naposledy upravil brunkish : 11.06.18 at 06:38
3 komentárov     zbaliť
Mila123 kam do evidencie? uchádzačov o zamestnanie?
brunkish Áno
veronikasad Odkedy trval pravovny pomer a kedy skoncil?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Pokiaľ viem, tak treba občiansky preukaz a vysvedčenie (najvyššie). Zamestnaná už nie si (ale ak máš doklad o skončení PP, môžeš pre istotu zobrať). Ale všetky info o tvojich poisteniach oni majú - aj ti ich vytlačia a prikladajú k tej žiadosti, čo tam budeš vypĺňať. Pochopila som, že nebudeš žiadať ani o RP?
    Pohľadaj na ich stránke - že či ešte niečo treba navyše, - ale ak by aj bolo treba niečo doložiť, tak ťa usmernia, prinesieš neskôr. ☺
    Až neskôr - s Rozhodnutím o zaradení do UoZ pôjdeš do SP so žiadosťou o dávku v nezamestnanosti.
    brunkish Ďakujem pekne :-)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pises, ze pracovny pomer skoncil pocas plynutia MD (dopln dátum). Nie som si ista či ti vznikne nárok na davku v nezamestnanosti, lebo pocas obdobia MD a RD bez trvania pracovneho pomeru, netrva poistenie v nezamestnanosti.

    Pre vznik naroku na davku v nezamestnanosti potrebujes 730 kal.dni poistenia v nezsmestnanosti v poslednych styroch rokoch
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    brunkish Mám splnené.
    Katy a R veronika - klik hore - predch (súvisiaca) otázka☺
    veronikasad Dakujem, nevšimla som si. Načo zakladala novú tému ?
    brunkish Som tu nováčik, snáď sa tak veľa nestalo :-)
      zbaliť

    Aké formálne náležitosti musím splniť, aby som po materskej získala podporu v nezamestnanosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.