Zavrieť

Porady

Neskorá faktúra zo zahraničia

Difi Difi

Difi je offline (nepripojený) Difi

Ahojte poraďáci! Mám taký problém, že dňa 22.06.2006 som nadobudla tovar zo zahraničia. Faktúru som obdržala 20.07.2006 s dátumom vystavenia 22.06.2006. Teraz kedy vlastne mi vzniká dátum dodania, a kedy si môžem odpočítať daň?
Usporiadat
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

31Jankal Pozri príspevok
Dobrý den, poprosím vás o radu. Teraz mi prišla fa zo zahraničia / polsko/ aj to len faxom lebo sme ju nahánali, pretože proforma nám už dávno prišla aj zaplatené to už bolo 24.9. Dátum vystavenia fa mám 23.09.2009 a dnes je 2.11.2009. Sme mesačný DPH a čo teraz aký dátum dodania ked nám už dávno bolo dodané ešte v septembri a čo s DPh urobiť opravné alebo to dať do dph oktobrového alebo až novembrového? Dakujem za rýchle odpovede.
Daňovú povinnosť pri dodávkach zo zahraničia a ešte zvlášť pri platbách zálohou, treba posudzovať aj podľa toho kedy bol tovar dodaný, pozri si tento pokyn DRSR, sú tam aj príklady
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...uztovar_20.pdf
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Takže podľa všetkého by to malo ísť ešte do septembra. A čo teraz s DP za september?
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

31Jankal Pozri príspevok
Takže podľa všetkého by to malo ísť ešte do septembra. A čo teraz s DP za september?
Ak Ti vyšlo že to mal byť september, tak potom tako Ti napísala hore Tamila, podať dodatočné DP a uplatniť DPH aj na vstupe aj na výstupe
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

1.Čo je to na vstupe a výstupe? Poprosím trocha lopatisticky nie tak odborne.
2.Dátum zaradenia? Dnešný? Ešte 24.9. sme dostali faktúru faxom podľa kt. sme to zaplatili.
3.Odpočítanie dane? Dám 24.9.
4. A podám dodatočné DP
Dakujem
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

31Jankal Pozri príspevok
1.Čo je to na vstupe a výstupe? Poprosím trocha lopatisticky nie tak odborne.
2.Dátum zaradenia? Dnešný? Ešte 24.9. sme dostali faktúru faxom podľa kt. sme to zaplatili.
3.Odpočítanie dane? Dám 24.9.
4. A podám dodatočné DP
Dakujem
Och... zaťažko.

ad 1. Polopatisticky... na vstupe došlé faktúry a výdavkové pokladničné doklady, na výstupe odoslané faktúry.
ad 2. Dátum zaradenia je dátum prijatia. Stále nevieme, či ide o službu alebo tovar. Pri tovare je dôležitá dodacia podmienka, aby sa správne určil dátum.
ad 3. Odpočítanie dane (daň na vstupe) v tvojom prípade by malo byť dátum prijatia faktúry (aj keď faxom).
ad 4. Podľa vyššieho. Ale pravdepobodbne áno.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Je to tovar, lepšie povedané materiál podošvy.Bolo to dodané ešte v septembri. Poradte aký dátum tam dať
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

31Jankal Pozri príspevok
Je to tovar, lepšie povedané materiál podošvy.Bolo to dodané ešte v septembri. Poradte aký dátum tam dať
No keď ty všeobecne, tak aj my všeobecne.
Riaď sa § 20, ktorý priložila Tamila na začiatku tejto strany.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Nie nechcem všeobecne ale nevedela som že je tam potrebný presný dátum, tú fa sme dostali faxom v piatok ale na fa je dátum 24.9. Dakujem za to že mi radíte
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

31Jankal Pozri príspevok
Nie nechcem všeobecne ale nevedela som že je tam potrebný presný dátum, tú fa sme dostali faxom v piatok ale na fa je dátum 24.9. Dakujem za to že mi radíte
Tak ešte raz a potom to vzdávam.

Pre určenie obdobia, v ktorom sa má zdaniť tovar nadobudnutý v rámci EÚ je potrebný dátum nadobudnutia, ergo prijatia tovaru, aj dodaciu podmienku a dátum vyhotovenia faktúry (vieme už 24.9.2009).

Ak je dátum nadobudnutia (nie prijatia!) pred dátumom 24.9.2009, tak zdaniteľné obdbobie je tento dátum (tipujem september), ak je dátum nadobudnutia po 24.9.2009, tak dátum zdaniteľného obdobia je 15.10.2009.
Potom v prvom prípade treba podať dodatočné DP, v druhom nie.

Ešte upozorňujem, že nárok na odpočet by mal byť v tom mesiaci, kedy ste obdržali faktúru. T. j. v novembri.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Dakujem ale nevzdávajte to so mnou.
Takže fa som dostala faxom 30.10.09 /ked som to už nahánala kde je tá fa/ ale bola vystavená 24.9. a vtedy nám boli aj dovezené podošvy. Ja robím v MRP a mám tam takéto dátumy:
dátum zaradenia:
dátum splatnosti: 24.9.2009
odpočítanie dane:
dan. povinnosť:
Aké dátumy aby sme sa už nakoniec rozumeli.
DAKUJEM, EšTE RAZ VEľKá VDAKA
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

31Jankal Pozri príspevok
Dakujem ale nevzdávajte to so mnou.
Takže fa som dostala faxom 30.10.09 /ked som to už nahánala kde je tá fa/ ale bola vystavená 24.9. a vtedy nám boli aj dovezené podošvy. Ja robím v MRP a mám tam takéto dátumy:
dátum zaradenia:
dátum splatnosti: 24.9.2009
odpočítanie dane:
dan. povinnosť:
Aké dátumy aby sme sa už nakoniec rozumeli.
DAKUJEM, EšTE RAZ VEľKá VDAKA
Stále chýba podstatná info o dodacej podmienke. Ale predpokladám, že ste tovar nadobudli 24.9.2009 (nadobudnutie tovaru a príjem tovaru nie je to isté!).
Takže daňová povinnosť mala byť 24.9.2009 - podať DDP
odpočítanie dane (najskôr) 30.10.2009

PS: V MRP nerobím, takže dátum zaradenia by mal byť asi dátum prijatia faktúry, t. j. 30.10.?!

PPS: Ak ste tovar nadobudli pred týmto dátumom, všetko ostáva. Ak ste tovar nadobudli po uvedenom dátume, tak daňová povinnosť je 15.10.2009.

Už inak to napísať neviem.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Takže, ako píše Gabi03. Ja som usúdila z príspevku, že tovar ste dostali 24. 9. 2009
Ja mám MRP, tak to urob takto:
typ DPH 49
dátum zaradenia 30.10.2009
dátum splatnosti - z faktúry
dátum odpočítania dane - 30. 10. 2009 - pretože fa došla až 30. 10.
dátum daňovej povinnosti - 24. 9. 2009

V položkách fa musíš dať 19 % daň. Toto zoberie do daňového priznania.
Klikni na "Čiastky" - tam musí byť v oboch oknách dopočítaná DPH.
Vytlačíš dodatočné DP a pre seba zoznam DPH dokladov, výstupná zostava č. 3 - aby tam bola aj dopočítaná DPH.
Naposledy upravil Tamila : 03.11.09 at 06:49 Dôvod: oprava
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Tamila Pozri príspevok
Takže, ako píše Gabi03. Ja som usúdila z príspevku, že tovar ste dostali 24. 9. 2009
Ja mám MRP, tak to urob takto:
typ DPH 49
dátum zaradenia 30.10.2009
dátum splatnosti - z faktúry
dátum odpočítania dane - 24. 9. 2009
dátum daňovej povinnosti - 24. 9. 2009

V položkách fa musíš dať 19 % daň. Toto zoberie do daňového priznania. Suma na úhradu sa ti nenavýši.
Klikni na "Čiastky" - tam musí byť v oboch oknách dopočítaná DPH.
Vytlačíš dodatočné DP a pre seba zoznam DPH dokladov, výstupná zostava č. 3 - aby tam bola aj dopočítaná DPH.

Odpočet by si mohla dať hocikedy do konca roka, ale povinnosť v septembri a preto je oveľa lepšie to dať spolu.
Aby sme nemýlili Janku, a aby sme sa dostali na spoločnú reč.
Podľa mňa môže odpočítať s dátumom 30.10.2009 a neskôr na základe § 51 ods. 1 písm. c) zákona o DPH.
Existuje iný predpis, na základe ktorého môže odpočítať už 24.9.?

Len aby som si aj ja bola na čistom.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Gabi03 Pozri príspevok
Aby sme nemýlili Janku, a aby sme sa dostali na spoločnú reč.
Podľa mňa môže odpočítať s dátumom 30.10.2009 a neskôr na základe § 51 ods. 1 písm. c) zákona o DPH.
Existuje iný predpis, na základe ktorého môže odpočítať už 24.9.?

Len aby som si aj ja bola na čistom.
Áno, odpočet podľa § 51 až v októbri, pretože fa došla až 30. 10., hoci vystavená bola 24. 9.
Opravila som svoj predchádzajúci príspevok.
Ďakujem
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Dakujem za odpovede veľmi pomohli, ale teraz mám problém že v riadku 7 mám sumu 584,83€ a v 8.riadku mi to cez MRP vyhodilo 111,11 a cez drsr mi to vyhodilo 111,12€. Ktoré číslo je správne?
A ešte k tomu dodatočnému DPH máme viac zaplatiť o 33,19€. Tak do 35 a 36 riadku dám túto sumu s pluskom? Dakujem
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

prosím poradte
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Dodatočné príznanie DPH: riadok 35 - v prospech ŠR +
- v prospech platiteľa -

Daňové priznania DPH dávam priamo z MRP, tak by som to zaokrúhlila podľa MRP.
V septembri ti vychádza povinnosť doplatiť, v októbri budeš mať odpočet.

Teraz som tú sumu hodila v MRP do môjho počítača a zaokrúhlilo mi to 111,12
Naposledy upravil Tamila : 05.11.09 at 10:43 Dôvod: doplnenie
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať