Zavrieť

Porady

Kysnuté cesto

V niektorých príspevkoch (už v uzavretej téme) som sa dočítala o príprave kysnutého cesta mixérom.
Prosím Vám, vysvetlite mi niekto ako to mixérom robíte?
Ja mam taký ručný a tam sú na cesto také akoby strunky či čo, tena nie tie metličky, s ktorými napr. robím šlahačku.

Tak som si chcela ušetriť ruky a vymiesiť týmito strunkami.--- stalo sa mi to, že mi to cesto vyliezlo po týchto zariadeniach až do vnútra mixéra ).

Takže, sú tieto strunky na kysnuté cesto, alebo neviem používať mixér?!
Usporiadat
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

Prajem pekný deň. Predčasom tu bol recept na kysnuté Grécke pagáče. Začiatok receptu 1kg hl. múky, 3 hrste polohr. múky....nemôžem ho už nájsť, neviete mi poradiť ? Ďakujem
Naposledy upravil dopravca : 23.08.07 at 10:41
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

[SEARCH] pagáče .[/SEARCH]
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca


ďakujem liba2, ale nie sú tam. Ten recept bol zverejnený hneď po vzniku témy, možno aj 2 roky dozadu
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Pre tých čo rady spracovávajú mixérom so "strunkami" kysnuté cesto, mimochodom vypracovávam všetko mixérom s hnetacími metlami/strunkami/ a vždy nádherne vykysne. My skôr narodené si asi spomíname na karlovarské rohlíky, nádherne voňajúce, chrumkavé a sladučké. Ja som sa už dlhšiu dobu po nich zháňala, ale bohužiaľ ich nepečú ani v Karlových Varoch, ktoré som navštívila za posledného polroka trikrát. Tak som si vygúglila takýto recept a sú vynikajúce.
1kg hladká múka špeciál, 50 g droždia, štipka soli, 30 g cukru, 250 g margarínu, 30 g sušeného mlieka, 420 ml vody

Múku preosejem do misy, v strede urobím jamku, nasypem droždie, vodu, trošku cukru a soli a nechám kysnúť polhodinu, potom pridám ostatné suroviny, vypracujem cesto a nechám kysnúť hodinu. Z vykysnutého cesta lyžicou odoberám a tvarujem guľky, ktoré nechám 5 minút podkysnúť, potom cesto rozvaľkám do elipsy, stáčam do rohlíkov a rukou tvarujem. Nechám na plechu trošku podkysnúť, pred pečením valčekom mierne pritlačím a potriem olejom. Do rúry vložím hrniec z vodou a pečiem pri 220 strupňoch 10 minút.
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Grécke pagáče

1 kg hladkej múky
3 hrste polohrubej múky
100 g droždia
1 polievková lyžica kryštálový cukor
6 dcl mlieka
3 kávové lyžičky soli
1 kávová lyžička vegeta
1 dcl oleja

Z polovice mlieka, kryštálového cukru, droždia si urobíme kvások. Zamiesiť cesto a nechať trochu podkysnúť. Rozdelíme ho na 4 časti, ktoré rozvaľkáme asi na ½ cm. Vymiešame celú Heru, do ktorej pretlačíme 3 – 4 hlávky cesnaku. Natrieme na vyvaľkané cesto tak, aby zostalo na všetky 4 časti. Stočíme ako roládu a krájame asi na 1 cm kúsky, ktoré ukladáme na vymastený plech ako osie hniezda. Necháme podkysnúť asi ½ hodinu. Vrch potrieme vyšľahaným vajcom, posypeme vegetou, sezamom. Na plech ukladáme redšie, pečieme do zlatista.
0 0
kačenka kačenka

kačenka je offline (nepripojený) kačenka

Veľmi dobre sa kysnuté cesto vypracuje v domácej pekárni. Či samotný chlieb, či vianočka, či cesto na koláče prípadne pizzu. Je to super a bez akéhokoľvek miesenia. Všetko tam dáte a samé zamiesi a vykysne. Samé si to prihrieva tak, aby bola teplota na kysnutie akurátna.Odporúčam.
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

pridávam Langoše kysnuté v chladnićke, včera som ich robila a sa zaprášilo za nimi:
800 G HL.MUKY, 1 POCHÚŤKOVÁ SMOTANA ALEBO 2 BIELE JOGURTY,2 CELÉ VAJCIA,1 POHAR MLIEKA /1,5 DL /, 50 G DROŽDIA,TROŠKA CUKRU, 1 MALA LYŽIČKA SOLI- všetko zmiešame, dobre vypracujeme a vložíme do naolejovaného mikroténového vrecka / väčšisho - rastie/ aspoň na 4 hodiny do chladničky.
Rukou namočenou v studenej vode formujeme langoše do potrebnej veľkosti a na oleji z oboch strán pečieme. Cesto vydrží v chladničke aj niekoľko dní- nemusí sa všetko minúť.
Langoše robím s cesnakom rozmiešanom v jogurte, kečupom a postrúhaným syrom alebo aj na sladko / lekvár, džem, nutela. prajem dobrú chuť.
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

Ďakujem Marta V
0 0
mzdypd mzdypd

mzdypd je offline (nepripojený) mzdypd

ja by som Vás chcela poprosiť o recept na buchty na pare a knedle.
moje sú stále suché.
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

mzdypd Pozri príspevok
ja by som Vás chcela poprosiť o recept na buchty na pare a knedle.
moje sú stále suché.
Ahoj, ja robievam buchty na pare podľa tohto receptu. Sú výborné, rýchlo sú hotové. Väčšinou ich ale robím z polovičnej dávky, čo je približne 18 - 20 ks.

Buchty na pare


1 kg hladkej múky
3 PL cukru
štipka soli
1 kocka droždia
3 vajcia
1 prášok do pečiva
1 šálka oleja
0,5 l mlieka

Z droždia a mlieka si pripravíme kvások a pridáme k ostatným surovinám. Všetko dobre spracujeme. Hneď vyvaľkáme (netreba dať kysnúť), pokrájame na štvorčeky, plníme...Paríme 10 minút. Vrch polejeme čokoládou.
0 0
mzdypd mzdypd

mzdypd je offline (nepripojený) mzdypd

ahoj Marči, veľmi pekne Ti ďakujem, ale keď Ťa môžem poprosiť - 1 šálka oleja je presne koľko?
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

mzdypd Pozri príspevok
ja by som Vás chcela poprosiť o recept na buchty na pare a knedle.
moje sú stále suché.
Prikladám moje dva osvedčené recepty na knedle, jeden na kysnuté, jeden na nekysnuté.
Naposledy upravil Maruška54 : 21.05.08 at 12:13
0 0
janka123 janka123

janka123 je offline (nepripojený) janka123

Mas to presne robit tymi strunovymi metlickami. Ak ti cesto vychadza hore do mixera, len zamen jednu metlicku za druhu a bude to ok. Zrejme si nasadila metlicky opacne. Ja do kysnuteho cesta davam trochu kysleho mlieka a stipku prasku do peciva, potom super kysne.
0 0
mzdypd mzdypd

mzdypd je offline (nepripojený) mzdypd

Maruška 54 veľmi pekne ďakujem.
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

mzdypd Pozri príspevok
ahoj Marči, veľmi pekne Ti ďakujem, ale keď Ťa môžem poprosiť - 1 šálka oleja je presne koľko?
Ahoj, nehnevaj sa, prosím, za oneskorenú odpoveď, nejak nestíham...
Ja nalievam do klasickej šálky na čaj, t.j. asi 2,5 dl. Dúfam, že sa Ti podaria a budú chutiť !
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

mzdypd Pozri príspevok
ja by som Vás chcela poprosiť o recept na buchty na pare a knedle.
moje sú stále suché.
Uzávierkové parené buchty:

1 knedla pokrájaná na plátky, natreté lekvárom zohriate v mikrovlnke a posypané makom alebo tvarohom. Keď po dvoch dňoch vyleziem z kancelárie a navarím ich, len sa tak zapráši.
0 0
mzdypd mzdypd

mzdypd je offline (nepripojený) mzdypd

Ahojte Marči , Kazu.
Veľmi pekne ďakujem. Dúfam, že budú dobré, aj keď nie som až taká dobrá kuchárka.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Nemáš čo pokaziť, knedľu kúpiš, neparíš ... inak by neboli rýchle
0 0
mzdypd mzdypd

mzdypd je offline (nepripojený) mzdypd

Keď kúpiš to nie je ono.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Máš pravdu. Tieto varím len keď je daňové priznanie alebo DPH. A vtedy máme navarené dva chody za 1. Uzávierkové parené buchty
za 2. Maslový chleba

V medziobdobí majú radšej kastrólové. Tie robím na el. sporáku a zo spodu sú pekne do červenochrumkava a zvrchu parené.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať