Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
Minimálna mzda má zamrznúť

" Ďalšou možnosťou je zavedenie minimálnej mzdy podľa regiónov či odvetví. S týmto riešením prišiel minister hospodárstva Richard Sulík...."
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/cl...a-ma-zamrznut/

" Fantázia, nádhera....."
Takže potom budú aj ceny podľa regiónov či odvetví ???
a snád nie sú ???

samozrejme, že je to správny krok...

to slúži na udržanie zamestnanosti, nie na nový mercedes pre vykorisťovateľa, ako ťa hneď napadlo...
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
odkiaľ máš, že je to len preto, že je člen smeru ?
odkiaľ máš že je smerák ?

nemáš pravdu, že nemocnice išli do zadlženia...niektoré áno, niektoré su dlhodobo ziskové

a samozrejme nemáš pravdu ani s poisťovňami...kľudne si doštuduj, koľko ich už skrachovalo, alebo sa museli zlúčiť...
Ako vidím, nečítaš ma poriadne...viď zvýraznené slovo POZOR.
Ja vravím vo všeobecnosti a daného jedinca som dal ako príklad.
...a keď sme už pri danom ?
Výpoveď bez udania dôvodu a pri takejto funkcii ?
Odpoveď si doplň sám.

Uhm...ale ktoré nemocnice ? Myslíš tie, čo patria Pente ?

Takže poisťovne sa zlúčili alebo skrachovali preto, lebo mali zisk ? To chceš povedať ?
0 1
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

buchač
... aj autá by predajcovia predávali podľa regiónov ?
Zase od mantinela k mantinelu ? Len tliachaš.
Ak sa potom budú dať registrovať a používať len v okrese, kde si ich kúpil, tak aj ceny (alebo skôr ponuka značiek ?) by kopírovali regióny.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
no včera bolo 28.05. a nič ?
opozičníci zúfalí, tak ako to je ? sľubovali ste davy a masy )
nandrolon, aspoň ty si bol, však ? ))
Počkaj, počkaj....nebuď nedočkavý.
Veď aj Bláznovič so svojimi onanistami nezaplnil námestia a štadióny na prvý šup.

...a je rozdiel robiť štrajk na ulici/námestí len tak s megafónom alebo zlou aparatúrou a robiť štrajk za ťažké peniaze z tribún, so ZAPLATENÝMI UMELCAMI a náležitým profi zabezpečením. Či ???
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
sito
Takže, treba zločinca kontaktovať...
Dobre vám ide (čítaj drbe)...tzv. letákovo.
0 1
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

buchač
sito
A Tebe, čo sa stalo? Podľa Teba nekoná nič zlé, zlý čin?
Mne ?
Sorry, ALE takými hlúposťami, ako je lepenie letákov sa ja veru nezapodievam...dokonca si nimi žrať nervy ? ...ešte mi tak veru nedrbe, na to sú iní.

Kuwa...vylepovači plagátov sú dokonca zločinci ?
To sa odkedy zmenil Trestný zákon ? ...včera ho Matovič stihol ?
Keď sa nezapodievaš, prečo si tu strčil ten svoj rypák, rypák. Ešteže si nevytiahol buchačku ...
Naposledy upravil sito : 31.05.20 at 06:42
1 2
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
Ďuri - nič v zlom, ale niekedy si trochu mimo reality.
...
A aj na to zákon pamätá (....popíše farbou, alebo INOU látkou - a iná látka je aj popísaný papier!)
Ak som ja mimo reality, tak potom ty si mimo prakticky stále.

Tou popísanou INOU látkou - ergo papierom si ma vcelku solídne pobavil.
Čo všetko ty dokážeš prispôsobiť na svoj obraz...
0 1
Bimboka Bimboka

Bimboka je offline (nepripojený) Bimboka

[QUOTE="sito"][QUOTE="sito"][QUOTE="bettylou"]
Mila123
bettylou
Mila123
Katy a R
Mila123

A čo je na tom zlé? Ale keď vám to vadí, otrhať, umyť a vchod potrieť tenkým olejovým filmom. Jedno aký olej.Nenalepia nič. Možno vám miesto toho namaľujú grafiti. Tie potom riedidlom dole dávať
ťažko je na také pripomienky slušne reagovať........
Ale ten olejový film funguje, a nie je ho ani vidieť. A ak sa neopierate o vchodové dvere, čo si myslím, že nie, tak nie je ani riziko zašpinenia odevu.
U nás to robí aj domovníčka. Nie ten olej. Ale, keď oznam prestane byť aktuálny, ani mastný fľak po ňom nezostane. Kuwa, opýtam sa čím to je, čím ich na to sklo lepí?
"Kuwa, zase kopíruje všetko."

Ráno o 4,50 hod. začal v dome štekať pes, zobral som sa na prechádzku, bez psa, 6,5 km za 1,15 hod. A pozrel som sa na ten oznam od domovníčky z dnuka dverí, teda ako je prilepený. No a div sa svete, obyčajnou izolepou. Ako dosiahne, že na tom skle nič neostane, ani mastný fľak? Pravdepodobne ho sťahuje pomaly v smere 180 °.
Potesilo ma, ze rovnako ako v nasom bloku mame domovnicku, tak "domovnicku" maju aj v sitovom. Dokonca sito rovnako ako ja hospodari s deficitom / nedoplatkom /. A mna za to nazval vychscanou
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
Miluš, veď ti buchy poradil, kúp a ešte aj namontuj tabuľu. Aj tak ti budú ďalej lepiť na dvere.
Sorry, ale ja som neradil...iba som dával názor na riešenie tejto " veľmi vážnej, trestuhodnej a život ohrozujúcej " situácie.
Poznámka - chcel by som mať také problémy a Onasisove love.

Takéto veci sa predsa kupujú z fondu a namontovať môže každý, kto nemá obe ruky ľavé.
Druhá citovaná veta nedáva význam....ale šak zasmejme sa...hahaha.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Bimboka
Potesilo ma, ze rovnako ako v nasom bloku mame domovnicku, tak "domovnicku" maju aj v sitovom. Dokonca sito rovnako ako ja hospodari s deficitom / nedoplatkom /. A mna za to nazval vychscanou
Nemudruj zbytočne, na to zatiaľ nemáš...aj keď sa mi zdá, že nick je účelový.
Správne je zástupca vlastníkov bytov a nie domovník...

No schválne...aký je rozdiel medzi týmito dvoma funkciami ?
0 1
Bimboka Bimboka

Bimboka je offline (nepripojený) Bimboka

buchač
Bimboka
Potesilo ma, ze rovnako ako v nasom bloku mame domovnicku, tak "domovnicku" maju aj v sitovom. Dokonca sito rovnako ako ja hospodari s deficitom / nedoplatkom /. A mna za to nazval vychscanou
Nemudruj zbytočne, na to zatiaľ nemáš...aj keď sa mi zdá, že nick je účelový.
Správne je zástupca vlastníkov bytov a nie domovník...

No schválne...aký je rozdiel medzi týmito dvoma funkciami ?
opytaj sa sita, aj oni maju domovnicku
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Bimboka
buchač
Bimboka
Potesilo ma, ze rovnako ako v nasom bloku mame domovnicku, tak "domovnicku" maju aj v sitovom. Dokonca sito rovnako ako ja hospodari s deficitom / nedoplatkom /. A mna za to nazval vychscanou
Nemudruj zbytočne, na to zatiaľ nemáš...aj keď sa mi zdá, že nick je účelový.
Správne je zástupca vlastníkov bytov a nie domovník...

No schválne...aký je rozdiel medzi týmito dvoma funkciami ?
opytaj sa sita, aj oni maju domovnicku
Lenže ja sa pýtam teba...
0 1
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

[QUOTE="bettylou"]
veronikasad
Betty, čo si z toho kopírovania vyrobila ?

Chybička se vloudila...
zase si to zle skopírovala. Začni písať až za tou hranatou zátvorkou
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Ja si myslím, že rúška tu už nejako zostanú ako v Ázii. Ide v podstate o hygienickú pomôcku, stačí si pospomínať
.....
V tvojich rokoch by som mala asi rovnaké úvahy ako ty.
Ja si zasa myslím, že porovnávať Áziu zo Slovenskom je tak trochu od veci...lebo proste aglomerácia.
Veď v jednom ázijskom mrakodrape je viac ľudí ako v celej Bláve...a vo viacerých je ich viac ako na celom Slovensku.

Ak je normálne stretnúť po dlhšej dobe na vidieckej ceste oproti idúce auto, kde sedí orúškovaný s rukavicami na rukách, tak potom už neviem.
................
Nejde o roky...ide o povahu. My dvaja sme +- rovesníci a pritom mám rovnaký názor ako Lui...a pritom mám oslabenú imunitu.
Otázka ku chrípke..." dávaš sa očkovať ? Alebo podľa " rád " z určitých stránok nie ? "
Lebo ja veru hej a chrípku som nemal už XX rokov...maximálne sa ma len trochu obtrie.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
však chudobný a bohatý
Áááále trt...
Toto "porekadlo" nemá absolútne nič spoločné s tou chudobou alebo bohatstvom.
Tu ide predsa o to, že poniektorí (či bohatí alebo chudobní) vedia robiť z komára slona.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j
Tiez si myslim,ze ruska ostanu po ruke....lebo tu ked niekto chori...nelezi doma....ale chodi do roboty,obchody a pod....lebo reklama na teraflú "hlasi"ze dáš si a si fit
Veď proti rúškam nič...mám ten istý názor, že už budú súčasťou výbavy.

Ale ohľadom Terafľaka si dovolím vlastnú skúsenosť. Tiež som ho sprvoti zaznával, no bol mi doporučený osobou, ktorej plne dôverujem, že má dobré výsledky.
Nuž som si povedal, že za vyskúšanie nič nedám...a fakt som bol prekvapený.
Ono zloženie je ten paracetamol, vitamíny plus iné zložky (nehľadám)...proste skoro to isté, ako keby som si dal Paralen a ostatné. ALE nástup je oveľa rýchlejší a čo je hlavné, skracuje sa doba liečby.
0 1
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
No ideál by bolo používať FFP2 resp.FFP3 a tým by si každý zodpovedal a niesol následky za seba. Takto chránim iných a seba nie. Lepila sa na mňa dôchodkyňa v nedôchodkovom čase v Kauflande. Korona Vám nevadí ? Nadvihol som rúšku a odkašľal v jej smere a v tom momente bola odo mňa na 4 metre.
Ono je to síce teoreticky správne akurát nie je jasné kde by sme na Slovensku zobrali cca 5,5 mil. FFP-čiek denne ak výrobné resp. obchodné kapacity boli v rádoch tisícoch denne a také zvýšenie v krátkom čase je nemožné. Ak predtým robili na 1 smenu tak zvýšenie je max.5 násobné.
0 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
Kvaka
bjuty smis

Ty si mala svatbu v nedeľu?
Tajnú, v sobotu.
ja nechcem zatvárať nikomu nič...
kresťanom nechce zatvárať nikto nič....nech si robia kedy a čo chcú - v rámci zákona...

ale oni vedia najlepšie, čo je pre nás v nedeľu najlepšie....
stačí dodržiavať desatoro a máš pokoj ale ateisti môžu stále realizovať mokobuko pozmenený na mokobuka
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

kopretinka
korela
Aké zdražovanie, koho diskriminácia? Takéto vydieranie podpisov nie je namieste.
Zdražujú sa položky jedna za druhou počas celého roka, diskriminovaní sú obyvatelia v okolí obchodov, mohli by mať nárok aspoň jeden deň v týždni na stíšený deň.
Ani na stavbách sa v nedeľu nepracuje. Prečo asi?
Ja neviem,prečo sa v tvojom okolí na stavbách v nedeľu nepracuje.Na našom paneláku pracovali aj cez májové sviatky,a nepracovali cez týždeň.
Keď ste ich nechali, vaša vec.
0 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

korela
marjankaj
kukučka
No dobre, chytil si ma za slovo, ale hádam vieš čítať medzi riadkami.
Zrejme sa nezhodneme v názore. To je v poriadku.
Ak teda nedeľný predaj nezrušia, tak tebe vadí, že budeš musieť nakupovať aj v nedeľu. Ja zase nebudem musieť.
Ak zakážu predávať v nedeľu, tak ty budeš mať nedeľu voľnú a ja tiež.
Dnes v tescu som sa rozprával so zberačom vozíkov, o zatvorení predaja v nedeľu. No hneď ho (nie mňa, ja som mu nenapovedal), napadlo, že potom budú prepúšťať. A je jedno či brigádnik alebo zamestnanec. Zamestnávateľ predsa nebude platiť nadbytočných ľudí.
A to povedal obyčajný zberač vozíkov. A naši ministri to nevidia. Vidia iba prázdnu špajzu.
Radšej si polož základnú otázku, či Slovensko potrebuje Tesco. Namiesto aby Tesco ušetrilo náklady počas nedeľného predaja, je rozšafný. Hlavne že za donášky zdvihli ceny v dobe najlacnejšieho benzínu. A ceny tovaru sa priebežne zvyšujú počas roka.
A teraz si prečítaj podrobne celú petíciu, prečo žiadajú o nedeľný predaj v obchodoch.
Čo tu iné reťazce neexistujú? V iných obchodoch sa potraviny nezdražujú?
Pošta nezvyšuje ceny služieb?Prečo by len tesco malo šetriť a zrušiť nedeľný predaj?
Na Slovensku nejak výrazne klesla cena benzinu??
Čo má tesco s tou petíciou?
A keď sa ti nepáči ich služba s donáškou tovaru,tak si objednaj inde,ak nájdeš lacnejšie potraviny a lacnejšiu cenu za dodanie.
A vôbec,som zhrozená,ty nakupuješ v tescu ??? Veď ty kupuješ len to najlepšie,najkvalitnejšie,a v obchodoch,ktoré nikdy nekonkretizuješ.
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať