Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Potesilo...pekne vysiel.....pre mamu adventny svietnik.....lebo obcas byva prekvapebie...ako to v peci dopadne
IMG-20190305-WA0009.jpg  
IMG-20190305-WA0008.jpg  
1/1
21 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

Aj starí rodičia sa vedia potešiť a zabaviť , alebo ako sme si včera spríjemnili odhŕňanie snehu
50999202_1062076520664215_8977625694783668224_n[1].jpg  
51007022_328193664461945_6733506197451702272_n[1].jpg  
1/1
15 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Aj já
Z minulosti (3).jpg  
Z minulosti (2).jpg  
1/1
14 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Ďalšie vitamíny na koronu pre celú rodinu. Ešte stále ma štípu oči
DSCF1971.JPG  
DSCF1972.JPG  
DSCF1975.JPG  
DSCF1977.JPG  
1/1
13 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27



Famózna Vlhová je majsterkou sveta!

12 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Včera som sa povinne, lebo sa iné nedalo a mala som prinesené jabĺčka, hoci sa mi moc nechcelo hrala. Urobila som nejaké kompóty a kože. Na šutáku padla otázka, ako ich skladujem. Predtým som cez Skype debatovala o tom s kamarátkou, tak odpoveď kopírujem odtiaľ. Jarka, tie v krabici zatiaľ ešte sú doma.
Toto je z internetu. Nezabudnite ju skladovať zabalenú vo fólii, alebo vo vzduchotesnej nádobe. Takto vám vydrží až 3 mesiace. A máte voňavú vitamínovú kožu, vhodnú ako darček pre svojich blízkych. Dá sa jednoducho zabaliť do celofánu a urobí radosť nielen deťom.........
Ja mám v komore v šrobovacom pohári na centimetrové kúsky pokrájanú od augusta a je dobrá. S poslednými sa nehrám. Celú rolku, alebo prekrojenú na polovičku balím do fólie a rozdávam kade - tade. Čo mi ešte zostalo mám po jednej zabalenú vo fólii v takej plastovej krabici položenú v spálni na starej storočnej skrinke so zrkadlom ak si pamätáš, aké boli niekedy spálne. Posledné dávam celé do fólie. Kto vie, aké by boli tie centimetrové kúsky, keby sa namočili do rozpustenej čokolády. Niekedy možno vyskúšam.
DSCF1788.JPG  
DSCF1773.JPG  
DSCF1789.JPG  
1/1
12 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

My budeme o 22 dní celá rodina spolu, možno ešte bude aj náš pes. Nikto, nijaký covid ani lockdown nám to neprekazí. Už aby to bolo, dnes som nakúpila posledné darčeky. Piecť asi prvý krát nebudem.
12 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

ja v kroji
svadba krojová moja.jpg  
11 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

K návšteve maličkej princezničky mi urobila neterka takúto plienkovú tortu. Tak sa mi lúbí, hlavne tie papučky, že sa asi naučím háčkovať
IMG_20190420_153256.jpg  
11 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Mila123
misoft
Nie zahraničné média, ale poslať to rovno Francescovi, aby videl, ako sa tí "utláčaní" starajú o to, čo im štát (z daní iných, čo ho ani vidieť nemohli) DAROVAL.
U nich (Romulánov) už od dôb konca socializmu je zakorenené, že oni nemusia NIČ, ale štát musí VŠETKO robiť na tom, aby žili. Teda dávky, podpory, dôchodky - pričom mnohí nemajú odrobenú ani jednu jedinú hodinu. Gádžo na to, aby mal dôchodok, musí drieť 40 rokov, Romulánovi stačí by sa len narodil a už mu vštepujú, že všetko mu to gádžovia zaplatia.

Dávnejšie som písal, ako to u nás chodí - boli obedy "satarmo", dovážali sa Romulánčatá z "osady" (mimochodom - bola to bytovka, teraz je to skoro ruina) "satarmo" autobusom do a zo školy. A čo robili Romulánčatá? 1 hodinu obsedeli a potom zmizli - hrabali sa v kontejneroch, bliakali po meste. Na obed prišli sa nadžgať a počkali si na autobus, ktorý ich odviezol domov (mimochodom - 800 metrov!!!) - a všetko to zaplatia občania mesta, ktorí pracujú.
Dušan, uvádzaš tých, ktorí sú odsúdení na neúspech?????
Narodiť sa do takéhoto sveta, kde prvý krát chytíš pero do ruky, keď si v škole. Kde máš prečítať vetu Labuť pláva. Ale ty netušíš, čo to je labuť, lebo s tebou nikto nechodí na prechádzky,, nečíta knižky. Lebo ani s nimi to nikto nečítal. Kde ti nikto nevie poradiť s domácou úlohou. Lebo doteraz také nepotreboval. Vymaniť sa z takéhoto prostredia, dokázať niečo, to je o inej sile.
Veľmi odporúčam prečítať knihu Cikánske evangelium

Ja neviem, aké má byť riešenie. Ani netuším. Ale viem, že len nadávať nič nevyrieši. Na druhej strane ani dávať všetko zadarmo.
11 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
PREČO SA VYTRATILI SEDLIACI?

Sedliaci sú dnes v spoločnosti nežiadúcim elementom, preto ich za posledných 100 rokov systematicky ničili. Keďže sedliak bol sebestačný, mal svoje hospodárstvo, bol veľmi univerzálny, rozumel takmer všetkému, a ani v obchode nenakúpil viac, len toľko, čo potreboval. Nedalo sa na ňom ľahko zarobiť!!
Čo chcel, to si sám vypestoval. Mal svoje jedlo, pálenku, víno, chlieb, mlieko, med a syry. Všetko si vyrábal svojpomocne doma. Ženy vedeli tkať, šiť, poznali liečivé rastliny, a nerady chodili k lekárovi.
Pásivky zemiakové zbierali ručne, nepoužívali chemikálie.
Môj otec vždy rozprával, že do obchodu chodili iba pre cukor a petrolejový olej. Všetko ostatné mali doma svoje!
Nepáchali trestné činy, žili jednoduchým ale poctivým životom. Kradnutie bolo hanbou, právnikov a advokátov preto ani nepotrebovali.
Obchody a dohody sa uzatvárali podaním ruky a dané slovo bolo sväté. Preto, presne kvôli týmto veciam, neboli závislí od systému.
Okrem toho, nezaujímali sa o hlúposti. Nemali radi obkecávačky, klamstvo. Žili vo veľkej, súdržnej rodine. Mali veľa súrodencov ktorí si navzájom pomáhali v dobrom aj v zlom.
Namiesto nich bolo treba vytvoriť spoločnosť, ktorá chodí na vysoké školy, žije v panelákoch, kde nevie vypestovať ani svoje paradajky. Najlepšie bolo, keď mu chýbala aj obyčajná vlastná záhrada, keď komoru mal prázdnu, a keďže nemal čo jesť, tak išiel pracovať. A čo je podstatné, nakupuje veľa. Kúpi všetko. Nakupuje z nudy, stále viac a viac...
A keďže ničomu nerozumie, za všetko čo v živote potrebuje, si musí zaplatiť. Preto začali slovo sedliak používať pejoratívne. Aby znevážili tento životný štýl.
Pretože to nespĺňalo ich záujmy. K vzniku dnešnej konzumnej spoločnosti museli najprv rozbiť sedliacku spoločnosť. Tú, ktorá bola sebestačná, rozumná, so skutočnými vedomosťami a hodnotami.
A tak povyberali deti z rodinných hospodárstiev do ďalekých škôl , ktoré potom nedokázali prevziať vedomosti od svojich rodičov. V školách ich učia alternatívne veci, a tak ľudia zostávajú závislí.“

Od: Michal Pastirak

Nepotešilo
10 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

keby tu bola ikonka srdiečka, tak to dám
50870231_2141008532627761_4056851397121933312_n.jpg  
9 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Skôr Nová záhrada.Vždy na konci šediviem ked tí geniovia vysypú do záhrady na tmavú foliu celý kameňolom.Nedá sa na to pozerať.Ako druhá obývačka dobré,ale ako záhrada-dakujem neprosím.
9 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Potesiloskutocne dozrete na strome...zabka dakujem....šupky krasne vonaju....joj fajny olej si urobim...
DSC_0558.JPG  
9 0
Mikae Mikae

Mikae je offline (nepripojený) Mikae

Potešila včerajšia Gardenia v Nitre, pekné aranžmány z ľalií a iných kvietkov. Tiež sme stihli v Hlohovci fraštácke putovanie za vínom. Chválime dobré slovenské vína.
IMG_3598 2JPG.jpg  
IMG_3599JPG.jpg  
IMG_3600JPG.jpg  
IMG_3602 2JPG.jpg  
IMG_3610 2JPG.jpg  

IMG_3604JPG.jpg  
IMG_3605JPG.jpg  
IMG_3615 2JPG.jpg  
IMG_3616JPG.jpg  
IMG_3619 2JPG.jpg  

IMG_3620 2JPG.jpg  
IMG_3617JPG.jpg  
IMG_3622 2JPG.jpg  
IMG_3624 2JPG.jpg  
IMG_3627JPG.jpg  

1/1
9 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

ríbezľový džem.. výborný sa podaril..
ríbezle.jpg  
9 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Podelím sa s Vami o skúsenosť pri odstraňovaní lepidla, ktoré zostáva na niektorých sklenených pohároch po odstránení etikety - stačí obyčajný servítok a kuchynský olej. Po chvíli pôsobenia sa dá zotrieť nielen z pohára, ale aj víčka ... (ocot, školská guma ... nepomohla)
9 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

ani neviem, aký názov by tu sedel, ale jediné čo ma napadlo - Bohu vďaka, ešte existujú ĽUDIA
Peter Fazula Korman

Vážený priatelia a kamaráti prepáčte že to spomínam ale treba to !.Ból som dnes dokúpiť v tescu potravinách už len také prkotiny, a pri pokladni predomňov stála taká staršia babička ,až potom som si všimol že má na ústach šatku z hlavy .Tak som sa len tak uškrnul a všímal som si ju .V košíku mala drobky a krídla z kuraťa jednu kyslú smotanu a niaku cestovinu.Prišla na radu k plateniu a pokladnička ináč pekná žena jak cumeľ ,povedala 4,80€.babička vytiahla z vačku kapesník a začala počítať drobné mince väčšinou meďáky ,pokladnička sa jej spýtala či nemá celé peniaze aby to bolo rýchlejšie . A táto babička odpovedala že to jej ostalo lebo z penzie platí bývanie a elektriku a to je všetko čo má,manžel jej zomrel a ona už nikoho nemá.
Podal som pokladničke moju platobnú kartu aby to naúčtovala na mňa. Pokladnička podal platobný terminál a ja som škrkol .Zrazu do mňa drgol pán čo mal v ruke kartu že nech to naúčtujú jemu a asi traja ešte že oni to zaplatia.
Pozreli sme sa na seba čo sme stáli za sebou a z pob rúšok nám tam všetkým trčali len vlhké oči. Som už starí a veľká chlap, vonku na parkovisku som si sadol do auta a rukávom som si otieral slzy a povedal som si v duchu "Kurva aj takýto život "
90388894_10217056787031730_2931856993939357696_n.jpg  
9 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Jasne že keď nikto nebude nakupovať v nedeľu tak sa zavrú obchody, ale zas úprimne to sa stane len vtedy keď budú obchody v nedeľu zavreté , ja som sa veru poučila z terajšieho obdobia a do obchodu nechodím ako predtým každý den a je to pre mna lepšie, nenakupujeme zbytočnosti ako predtým, ale to som ja a neznamená to že to takto každému vyhovuje, mne áno a v nedeľu do obchodu nepôjdem, je to moja voľba a nie prikaz alebo zakaz
9 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Trochu som sa hrala. Ďalšia maškrtka. Jablkovo - broskyňová koža. Strááááášne je dobrá. A ďalšie rajčiny. Tento raz som ich nezjedla. V strede sú broskyne, tie sú ešte v trúbe.
DSCF1705.JPG  
DSCF1709.JPG  
DSCF1706.JPG  
DSCF1707.JPG  
1/1
9 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Hnus, hnus . Ak by to bolo v mojej moci, oboch sa vylúčim z Porady. Rozum mi zastavuje, ako sa môžu takto správať dospelí chlapi. Veď to je už diagnóza. Ani matovič na vás dvoch nemá.
9 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať