Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_
Terezia13
chceš povedať - teda napísať - čistý alibizmus?
niečo podobné, ako donedávna bolo na obaloch mlieka napísané - pozor výrobok obsahuje mlieko?......nuž ja len kde sme došli
Terka, Podstata rúšok nie je v tom, že zamedzia prejs jednotlivým vírusom. Ale v tom, že sa tento víruš šíri v kvapôčkach. A tie rúška podstatne obmedzujú to šírenie kvapôčiek. Tým, že ktokoľvek nakazený ( a nielen tímto vírusom, kľudne aj inými, čo sa prenášajú takto) pri kašlaní má zakryté ústam tak ochráni okolie. Lebo ked pri kýchaní a kašlaní si niekto dá pred ruku vreckovku fakt nestačí. Tú vreckovku chytí rukou a tou istou rukou potom chytá nákupný košík, kľučku na dverách....

A argument, že niekto je zdravý a nemusí to nosiť je super, lenže ide o niečo ako davová psychóza. On nemá, ten nemá, nedám ani ja, nie som predsa šašo. A nenosil by nikto. Tak ako na začiatku marca len váhavo niekto to rúško dal a ostatní na neho hľadeli, že veď on je chorý. Ide tu o formu ohľaduplnosti.

No a argumenty, že v tom sa nedá dýchať, mozog osprostieva a podobné - to by ma celkom zaujímalo, ako osprostievajú lekarí, ktorí robia mnohohodinové zložité operácie a rúško teda fakt neskladajú po celý čas. Dokonca sa ani nechodia napiť alebo na wc. A samozrejme majú aj okuliare
Argument že zdravý rúško nosiť nemusí je dobrý, ale kto si je istý že sa "včera" nenakazil a už nie je šíriteľom? Na tridsať tisícovom štádióne v Lombardii si všetci mysleli že sú zdraví a aho ho.
5 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

vicktor
Dnes som sa prihlasil do zriedka pouzivanej mailovej schranky a nasiel som mesiace staru spravu:
Ahoj! Mam pro tebe velmi spatne zpravy. 14/10/2019 - v tento den jsem naboural vas operacni system a ziskal plny pristup k vasemu uctu ..... Heslo muzete zmenit, ano. Ale muj malware ho pokazde zachyti. Jak jsem to zvladl: Pouzil jsem zranitelnost v softwaru smerovace, ktery jste pouzivali pro pristup na internet. Jen jsem naboural tento router a umistil na nej svuj skodlivy kod. Kdyz jste byli online, muj trojan byl nainstalovan do OS zarizeni. Potom jsem udaje uplne zkopiroval z disku (mam cely vas adresar, historii prohlizecich stranek, vsechny soubory, telefonni cisla a adresy vsech vasich kontaktu). Myslim, ze 400 � je pro me ticho velmi, velmi mala castka. Krome toho jsem te spehoval tak dlouho, stravil jsem hodne casu! Moje penezenka BTC: 36LeCjA1X24aJ4LH8drkgRgUex3Xtg8SKn

Pri kopirovani sa stratilo to, ze text je zlozeny z roznych fontov (tucne, kurziva, podciarknute).
Co teraz? Co mi hrozi? Alebo si mozem z tej penazenky vybrat nejake bitcoiny?
No ja som dostala už niekolko podobných mailov, naviac hovorili o sledovaní stránok pre dospelých a o natáčaní mňa pri sledovaní týchto stránok ..... Najvaic sa mi páčilo, že ma natáčajú napriek tomu, že nemám na počítači žiadnu kameru
5 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

už som sa dávno takto nezasmiala
106796232_294203015259926_3762883714924910445_n.jpg  
5 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Neviete prosím,

koľko testov diplomoviek bolo dnes vykonaných a koľko bolo pozitívnych?
5 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

na "porade" mám väčšinou dojem kto z koho nie poradiť, ale dokázať si ....vlastne čo si dokázať!?
5 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

nasušili sme toho dosť, dúfam že mi to nepretriedia na bezpečnostnej kontrole..
20200808_1450261.jpg  
5 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
bjuty, čo povieš na toto ?


Matovič chce zarúškovať školákov
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...ovat-skolakov/
plne súhlasím

deti chodili v triedach dva týždne v rúškach. Má to byť ochrana pred nezodpovednými rodičmi, ktorí by poslali svoje deti do školy, aj keby prišli z rizikového prostredia
5 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Výroba čipsov z cukiny.
DSCF1474.JPG  
DSCF1592.JPG  
DSCF1584.JPG  
1/1
5 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

.
image.png  
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

U mojeho obvoďáka na nastenke....ma tam rozne vyroky-frky.....v jeho štyle humoru..
"pan doktor mame ocakavat druhu vlnu covid 19?....ja neviem... ja som lekar...nie politik"
Takze asi tak
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja som nic nepokazila....masku nosim,dezinfikujem tam kde je k dispo.,neleziem nikom na chrbat ...nik mi to nemusi dat prikazom...a mudrosrač s.r.o...urcite nie.....aj ked o maske si myslim svoje....špinave ruky si nepcham do ust,oci....ani v nose si nesparam...u nas doma sme v marci neobjavili hygienu-mydlo.....lebo vzdy ...ked sa pride dom ako prve sa umyvaju ruky.....a dokonca aj sa vyzuvame....a kym sa bude dat....tak kazdy stvrtok v rakusku na nakupe.....
https://dennikslovensko.sk/59494/nic...zachutila-moc/
5 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Tak premýšľam, že netreba prostestovať v uliciach. Stačilo by prinavrátiť média a novinárov k zdravému rozumu. Ak by sa ľudia dokázali dohodnúť, že nebudú pár dní pozerať telku, počúvať rádia a nekupovať noviny. Hneď by pustili do gatí a prestali sa správať ako ovce.
5 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Prišlo mi mailom:
Konečně srozumitelná rada !!!

"Rada dr. Bonnie Henry, hlavní lékařky z Britské Kolumbie " Tato lékařka z Britské Kolumbie pomohla virus v provincii dostat dolů !!! S viry pracuje již 20 let. 1. Možná budeme muset žít s C19 měsíce nebo roky. Nepopírejme to a přestaňme panikařit. Nekomplikujte si příliš život. Naučme se s touto skutečností žít. 2. Viry C19, které pronikly do buněčných stěn, nemůžete zničit pitím litrů horké vody - prostě chodíte jen častěji na toaletu. 3. Mytí rukou a udržování fyzické vzdálenosti dvou metrů je nejlepší metoda pro vaši ochranu. 4. Pokud doma nemáte pacienta C19, není nutné dezinfikovat povrchy vašeho domova. 5. Balené zboží, benzínová čerpadla, nákupní vozíky a bankomaty nezpůsobují infekci. Pokud si umyjete ruce. Užívejte si života jako obvykle. 6. C19 není potravinová infekce. Je spojován s kapkami infekce, jako je „chřipka“. Neexistuje žádné prokázané riziko přenosu C19 potravou. 7. Při mnoha alergiích a virových infekcích můžete ztratit čich. Toto je jen nespecifický příznak C19. 8. Jakmile jste doma, nemusíte se urgentně převlékat a jít se osprchovat! Čistota je ctnost, paranoia není! 9. Virus C19 nezůstává dlouho ve ovzduší. Jedná se o infekci kapičkovým dýcháním, která vyžaduje blízký kontakt. 10. Vzduch je čistý, můžete se procházet zahradami a parky (stačí dodržet vzdálenost fyzické ochrany). 11. Použít normální mýdlo proti C19, ne antibakteriální mýdlo. Je to virus, ne bakterie. 12. Nemusíte si dělat starosti s objednávkami jídla. Ale pokud chcete, můžete vše ohřát v mikrovlnné troubě. 13. Šance přivést si C19 domů s botami je jako zasáhnout blesk dvakrát denně. Proti virům pracuji už 20 let - kapénková infekce se tak nešíří! 14. Nemůžeš být chráněn před virem tím, že konzumujete jablečný ocet, šťávu z cukrové třtiny a zázvor! Jen podpoří imunní systém. 15. Dlouhodobé nošení masky narušuje vaše dýchání a hladinu kyslíku. Noste to jen v davu. 16. Nosit rukavice je také špatný nápad; virus se může hromadit na rukavici a snadno se přenášet, pokud se dotknete tváře. 17. Lepší je pravidelně si umýt ruce. Imunita je velmi oslabena v nečistém prostředí. 18. I když jíte jídlo stimulující imunitní systém, pravidelně choďte do parku, k vodě, do lesa. 19. Imunita se zvyšuje VÝSTAVOU (EXPOZICÍ) PATHOGENOVÝM ČINIDLŮM, nikoli seděním doma a konzumací smažených / kořeněných / sladkých jídel a nealkoholických nápojů. Buďte chytří a buďte informovaní! Žijte život rozumně a naplno. Buďte laskaví, uklidněte se a buďte v bezpečí.

Dr. Bonnie Henry.
5 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

pavol54
keď nemchápeš, nereaguj. diskusia ešte nie je zakázaná. Ja som vari zodpovedný za to v telke niektorým diskutujúcim padajú rúška a majú ich len preto že je to nariadené. všetci sa tvária že je to v poriadku
Si predstav, že aj ja môžem reagovať na tvoj príspevok - alebo mi to chceš zakázať? Sa veľmi ospravedlňujem za to, že sa čudujem, že ako môžeš toto šíriť???
pavol54
Bol som šokovaný osoba idúca po ľudoprázdnej ulici bola políciou pokutovaná za to že nemala rúško cez nos a ústa ale len pod bradou. Ak mi chce polícia dokázať porušenie zákazu vodenia vozidla po požití alkoholu má tester. Ak si dám rúško (obrazne povedané ) zo záclony akú normu poruším? ako preverujú funkčnosť rúška a hygienickú nezávadnosť? Môžem dezinfikovať rúško v toluéne?
- pretože si figu borovú videl ! ... (a možno ti aj niektorí uverili)
A už či si dáš rúško do toluénu? - tiež tvoja vec (a blbosť) .
V prvom rade si myslím, nech sa každý pozrie na seba, čo robí - a až potom na iných. A keď sa deje nejaká neprávosť - môže dotyčného upozorniť resp aj bonznúť . Aj ty môžeš . - napr do televízie napísať ...
Akokeby nám na šírenie všeliakých vymyslených onačín nestačili "celevrity", niektorí politici .... a neviem kto ešte
5 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Toto plošné testovanie bude draho zaplatený lockdown, s trvalými následkami.
5 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

buchač
Dáša_
Žabinka
Žabinka
presne toto teraz potrebujeme ako soľ - hodiť sa do kľudu. Takto nejak
Hm...na jednej strane súhlasím. No na strane druhej ???
Skús niečo povedať o kľude tomu, čo sa musí postarať o nervózneho starkého...ktorý sa musí postarať tiež o deti...ktorý nevie, či zajtra nepôjde do roboty zbytočne, respektíve pre výpoveď...ktorý pôjde do bankomatu a tam veľký trt...atď, etc.
Si myslím, že odpoveď by rozhodne nebola " kľudná"...
jasne, ale kým nebude mama v pohode, nebudú v pohode ani deti, ani dedo. To je základ.

viem, že ľudia sú na tom zle, ale dovolím si tvrdiť, že väčšina ľudí stále vie, čo dá deťom zajtra na obed, na večeru. Aj o týždeň. Nestáva s tým, že ráno nevie, čím deti zasýti ten deň. Ak teda nepočítam do toho nerozhodnosť.

nie je to jednoduché, ale špičkovaním si fakt nepomôžeme.
5 0
skuš skuš

skuš je offline (nepripojený) skuš

symbioza los demos kratia


helenic airforce in charge
5 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Možno by aj tu na istý čas pomohol lockdown.
5 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kopretinka
Neskutočne ma nasralo teraz tesco.Došiel mi emailom leták a hlavná akcia že 50% zlava na kahance a všetky tie plastové hrobové hovadiny.
Šak je zákaz vychádzania,načo ludom zbytočne pripomínaju a podnecujú ich k návstevam cintorinov.ani o tyzden ani o dva sa na hroby nemoze a potom dalsi tyzden tam bude narvano.
Veď kahance a iné veci sa dajú odložiť na neskôr. Že ťa toto vie rozčúliť. Letáky dali do tlače ešte predtým, ako dali zaracha.
5 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

pavol54
korela
Zaujímalo by ma, či sa nejako rieši aj naša potravinová bezpečnosť a na akej úrovni.
dovezieme
lepšia možnosť by bola - keby si našinci uvedomili, že aj doma sa dá všeličo dopestovať
- a nie nechať ladom neobrobenú pôdu, alebo len trávniky si zakladať aj v záhradkách, resp golfové ihriská vyrastajú na úrodnej pôde Športovať sa dá aj s motykou
keď som šla posledne vlakom ... tak som si spomenula na študentské cesty vlakom (dáávno to bolo) .. a pre porovnanie - vtedy v záhradkách krumple, zelenina, fazuľa, borgonada pre husy a prasiatka .. teraz iba trávniky a sem-tam stomčeky, pár kvietkov pri dome.
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať