Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Hovorí sa tu o chránenom, druhu, o osadníkoch a mnohé iné pomenovania sa tu nájdu.

Ja osobne som v prvom rade veľmi vďačná, že som sa narodila tak, ako som sa narodila. A nie do osady. Že od malička viem, čo je tečúca voda, splachovací záchod, že sa ruky umývajú, že sa stará o deti, o slabších.... Že treba pracovať, že to prináša aj isté uspokojenie.
A som šťastná, že mám prostriedky na to, postarať sa o seba. O rodičov. A zatiaľ to aj dokážem.
Že ako krajina nájdeme aj prostriedky na to, aby sme v krajnej núdzi pomohli tým, čo to nezvládajú.

A nerobím to iba preto, lebo očakávam, že aj mne z toho niečo kvapne. Skôr preto, lebo som tak bola naučená. A fakt som rada, že je to tak
6 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Chraneny druh je bez navykov...iba jeden maju vyžrat system...otrcas paprce a nic do systemu nedat......ano čest vynimkam...
A ak nieco ....dat ciganske plače....histericky vrieskat.....a hlavne vsetko natacat na mobil....na ten je...aj na jeho sluzby...
6 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_
Hovorí sa tu o chránenom, druhu, o osadníkoch a mnohé iné pomenovania sa tu nájdu.

Ja osobne som v prvom rade veľmi vďačná, že som sa narodila tak, ako som sa narodila. A nie do osady. Že od malička viem, čo je tečúca voda, splachovací záchod, že sa ruky umývajú, že sa stará o deti, o slabších.... Že treba pracovať, že to prináša aj isté uspokojenie.
A som šťastná, že mám prostriedky na to, postarať sa o seba. O rodičov. A zatiaľ to aj dokážem.
Že ako krajina nájdeme aj prostriedky na to, aby sme v krajnej núdzi pomohli tým, čo to nezvládajú.

A nerobím to iba preto, lebo očakávam, že aj mne z toho niečo kvapne. Skôr preto, lebo som tak bola naučená. A fakt som rada, že je to tak
Dáša ty si tá šťastnejšia, ja som do 15 nepoznal kúpeľňu, ale len pozinkovanú vaňu, voda - studňa, záchod suchý v zime v lete, ale som prišiel na vynález na dosku pripevniť vtedy úzko profilový tovar pásy z polystyrénu čo ostal z nástenky. Lenže sme museli chcieť šetriť, nie ako u nich v ich mentalite "dnes hojno zajtra h...o"
doplním ak školák som na jar prišiel domov, na stole papier kopeme kukuricu, repu tam a tam, najedz sa a prídi, v lete ako 14 ročný sám do družstva že chcem brigádu (žiadne že mamička mi robila hovorcu ako dnes)
Naposledy upravil pavol54 : 18.04.20 at 13:09
6 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

tak sme práve doma úspešne odmaturovali
6 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Veru tak Dáška. Manželova babka z Kysúc tiež spomínala, ako mali v zime na celý deň za hrsť sušených trniek. Iná babka zase, ako neexistovali na Kysuciach autobusy. Choré dieťa na chrbát a hajde cez les aj 20 km k lekárovi do Bytče. a keď napadlo veľa snehu, tak jeden dospelý chlap šiel popred deti, aby aspoň trochu prešľapal cestu do školy.
6 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Piškótovo - smotanovo - ovocná. Môže byť?
DSCF1505.JPG  
6 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Spočítali ste, koľko času venujete - ani neviem ako nazvať?
Už tu pomaly niet čo čítať, ani prečo chodiť...
6 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Z humna. Z každého rožka troška
DSCF1601.JPG  
6 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Nandrolon
Mária27
Musím sa vyjadriť.
Čaputovú som poznala osobne dávno predtým, ako kandidovala. Chodievala som na jej prednášky, aj besedy, ktorých sa zúčastnila, mala som jej vizitku, mohla som jej písať maily. Diskutovala s každým, kto mal problém. Takých ako ja bolo veľa. Nebola šéfkou Via Iuris, ale ju preslávila.
Je to veľmi múdra, čestná a skromná žena - a k tomu aj pekná. Závidí nám ju celý svet.
To si tu už písala.
To ale neznamená, že nebola zneužitá pre dosiahnutie určitých vyšších cieľov.
A budem to opakovať, pretože to má zmysel. Nezmysel je vyberať o nej ohováračské články a rozširovať ich.
6 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

korela
Veterinári vedia o coronavíruse 20 rokov.
*
Všetci vedia o koronaviruse 20 rokov.Aj o africkom more či vtáčej chrípke.Alebo prečo myslíš že sú tie manévre a zabíjanie v skafandroch vždy ked to niekde zistia.Kvôli sliepkam či diviakom?Nie.Kvôli tomu že sa boja mutácie víru na človeka.Tak ako sa to teraz stalo s jedným z XY typov koronavírov.Začnite už konečne žiť svoje životy a prestante sa stále báť,čo sa má stať sa aj tak stane.Zákaz klikania a čítania článkov na túto tému v novinách inak sa novinári toho biznisu s Covidom nevzdajú.
6 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

[QUOTE="buchač"]
misoft
...............
Inými slovami - zákon vraví, že pes sa musí pohybovať a nie ležať, aby sa naň mohlo strieľať. Takže poľovníci tých psov mali najprv nejak povzbudiť k tomu, aby sa dali do pohybu a až potom páliť....

Porušili zákon ?
Inými slovami - prečítaj si, čo si napísal a následne si porovnaj s citáciou zákona.
.........................
Vieš Ďuri - ty si ako stará, zhrdzavená koruhvička, otáčajúca sa podľa TVOJHO vetra.
A) Polomku poznám - žil som a pracoval som 10 rokov na Horehroní, v Polomke mám dokonca príbuzných, takže to tam POZNÁM.
B) Ten priestor - lyžiarsky vlek - je ešte v katasteri Polomky a nie je to poľovný revír, pretože už dávno ten vlek tam je.
C) Môj budúci (možno ) zať je poľovník a pracuje v lesoch. Keď toto videl - len konštatoval, že tento prípad je na prokurátora. Povedal, že na 100% to nie sú tí "správni" poľovníci (mal na mysli rôznym spôsobom nadobudnuté členstvo v poľovníckom združení).
D) Potvrdil, že sa dopustili tr.činu - dôvody (už som uviedol:
1) strieľali na ležiaceho psa;
2) strieľali vo vzdialenosti MENŠEJ ako 200m od najbližšej budovy;
3) tým, že tie psy boli v blízkosti budovy - mohli niekomu patriť - ani sa nepresvedčili, čo niekomu patria
4) streľbou sa mohlo stať, že strela (ak by minula cieľ) sa mohla prípadne odraziť a zasiahnuť ČLOVEKA - a to je aj ohrozenie ľudí - a to už je všeobecné ohrozenie.
5) K ťahaniu mŕtvych psov po zemi a odhodenie niekam - bolo to neetické (ťahanie), pohodenie psov kdesi do prírody - bolo to aj z hľadiska porušovania ochrany prírody.

On len dúfa (pretože sa vie, ktorí Polomčania to boli), že pekne zasadnú na lavicu obžalovaných, dostanú flajster, pokutu a prídu o poľovnícke lístky, vylúčia ich z poľovníckeho združenia a ZHABÚ im ich zbrane a prídu o zbrojáky.
6 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
Prieskum: Ak by sa cirkvi odlúčili od štátu, zo svojho by im prispelo len minimum ľudí

Až 77 percent ľudí by neprispelo....
https://domov.sme.sk/c/22492029/prie...at-cirkvi.html

Ja (a samozrejme nie som sám) toto tvrdím už roky....a na potvrdenie tvrdej reality potreboval niekto aj prieskum ?
Veď hento bolo, je...a aj bude jasné jak facka.

Ale " katolíci " by radi určovali iným (aj ateistom), čo je pre nich dobré...
Pokryteckí hajzli sú to nie raz a nie veriaci....veria len vo svojho boha Mamona.
A ešte treba spraviť prieskum koľko ľudí by si platilo členský príspevok pre stranu ktorú chce voliť
6 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

dnes mám konečne úžasné plávacie more..
20200923_115736.jpg  
6 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

potešilo.. 10 pohárov čalamády..
20200928_191930.jpg  
6 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

misoft
Cirkevníci si ešte stále myslia, že Božie zákony sú nad všetkým. Je to presvedčenie, ale taký vírus kašle na nejaké božie zákony - je ateista.
A keď sa už takto oháňajú - berú peniaze od štátu? BERÚ! Maju spísaný všetok svoj majetok? NEMAJÚ! Oháňajú sa cirkevným právom? Vadia im svetské zákony a ústava? Tak nech ich platí Vatikán, na obnovu cirkevného majetku prispieva Vatikán - ale v tom prípade už nemôžu byť občanmi SR - a budú tu CUDZINCAMI! Zo všetkými právami, ale aj POVINNOSŤAMI! Čiže - cudzinecká polícia, povolenie na pobyt, pracovné povolenie.
*
Mínusky máš odo mňa.Božie zákony sú nad všetkým aj ked to každý menuje inak-Boh,Allah,slnko,príroda,osud.....V situáciách ako je táto je cirkev-jedno aká-pre množstvo ľudí absolutne nenahraditeľná: A čo sa týka financovania naozaj neviem kto by ťahal za kratší koniec keby si cirkev pýtala náhrady od štátu za všetky tie znivočené kláštory,kostoly,znárodnené majetky,za kňazov a stratené roky ich života v Jáchymove.Nie som si istá či by to túto krajinu nevyšlo drahšie.Dohoda je kľúčom v živote človeka,v živote štátu a v živote cirkvi.Silácke zbytočné reči nie sú na mieste.
6 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Lekári na celom svete vravia to isté.Vypnite tie telky inak neprestanú hysterizovať.Novinári sa celosvetovo uplne zbláznili,objavili že virusy môžu zabíjať.
6 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Dnes som užasla, opäť to isté. Vymýšľa, neverí nám, vydiera nás, vyhráža sa nám. Najprv demisiou (to by som nereptala), potom lockdownom, najnovšie základnou zdravotnou starostlivosťou. Nemôžem si pomôcť, ale asi by o tom (aj o ňom) mali odborníci rozhodnúť.
6 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Že vraj budeme prví na svete, som neverila vlastným ušiam... v čom? Iba ak v tom, že celá republika... Taký Wuhan pretestoval +- 10 mil ľudí za 10 dní. Bol tam vyslaný niekto od nás, aby zistil, ako sa im to podarilo? Niééé, my ideme vykopávať otvorené dvere... A ešte sa s tým treba pochváliť aj Angele...
Ale na druhej strane, ani nemocnicu nevieme tak rýchlo postaviť, ako Číňania... aj keď len kontajnerovú... Aspoň mali s tými testami v tajnosti nakúpiť 6000 stanov s dvoma otvormi namiesto dverí... a postaviť ich rovno pred cintoríny - tam pôjdu ľudia dobrovoľne a nie do volebných miestností... Ale to by chcelo k tomu vojakovi, policajtovi, zdravotníkom a úradníkovi ešte jedného navyše, čo by podržal chryzantémy...
A ešte sa mi pomyselný nožík vo vrecku otvára, keď počujem, že test stojí 4 € a občan ho bude mať zadarmo... Aké zadarmo, čo zadarmo? Kto to bude platiť - premiér, ministri a poslanci zo svojich súkromných účtov, či...? Ja ako občan som tie 4 € tomuto "štátovi" už dávno zaplatila... A nielen za seba, ale aj za Stojku, Lakatoša, Biharyho...
Naposledy upravil Oliwa : 21.10.20 at 13:43
6 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

ak bezne po vonku nechodis, tak 10 dni doma vydrzis a nepotrebujes sa testovat, ci?
6 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

posielam varené vínko..
20201030_170517.jpg  
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať