Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Babiš - kecy



Taky máte ten pocit, že vietnamská večerka funguje líp, než celá česká vláda?
Naposledy upravil bettylou : 24.03.20 at 06:48
vie.jpg  
4 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Teraz má voľné ruky, tak uvidíme.

https://precitaj.si/necakany-zaver-m...-nR38dFF7i_72w
Naposledy upravil bettylou : 24.03.20 at 15:29
mato.jpg  
4 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jar88
veronikasad
jar88
veronikasad
Krátko po volbách som sledovala tlačovku predsedu predstavenstva bánoveckej ZORNICE a riaditela tuším Chemosvitu Svit - ponúkali certifikované rúška pre zdravotníkov aj ostatné ohrozené skupiny zamestnancov. Odvtedy som o nich vela nepočula (nemám obavy že svoje produkty vyrábajú na sklad).

Prečo nová vláda nedá príležitosť domácim firmám, ale chrlí rúška z Číny ?
Z Číny ich berieme hlavne pre cenu a objem (Čína v miliónoch - Zornica v tisícoch kusov).
V čase keď ešte žiadna zásielka z Číny nebola na ceste, ponúkali denne 20 000 rúšok, zrejme zaúradoval predseda SaS-ky, keď predseda predstavenstva "neposúchol" jeho telefonát.
Žiadna zásielka nebola, lebo si ju nikto nebol ochotný objednať.
Zrejme to bolo úmyselne a s jasným zámerom vytvoriť situáciu nedostatku až núdze.
--------------------------
Ty ešte stále nechápeš smerácku technológiu? NEVERÍM.
Jar88, netrep somariny. Nie som volič Fica. Nech by bol Pelegríny po volbách urobil čokolvek, nikdy by to pre Matoviča nebolo dosť dobré. Len nechápem, prečo preberanie moci trvalo tak dlho a nechali v ohrození tolko zdravotníkov.
4 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
misoft
veronikasad
Krátko po volbách som sledovala tlačovku predsedu predstavenstva bánoveckej ZORNICE a riaditela tuším Chemosvitu Svit - ponúkali certifikované rúška pre zdravotníkov aj ostatné ohrozené skupiny zamestnancov. Odvtedy som o nich vela nepočula (nemám obavy že svoje produkty vyrábajú na sklad).

Prečo nová vláda nedá príležitosť domácim firmám, ale chrlí rúška z Číny ?
Tiež paradox.... ale aj možno preto, že ich tam vyrábajú denne v státicícoch, kým u nás sa to rozbieha a zvládnu pár tisíc denne. Tu asi (ja si myslím) už nejde o to, aby pracovali naši, ale o rýchlosť zabezpečenia. Lietadlo z Číny sem priletí za pár hodín, naloženie 100 ton(a boli aj TVšoty) Číňanom trvalo cca 1-1,5 hodiny.
Tu je niečo, neviem ,či ten link bude zobrazovať, to čo mne..

RÚŠKA VYRÁBAJÍ ŠPIČKOVÉ STROJE - NA SLOVENSKU
VRAJ CHÝBAJÚ RÚŠKA - MÁME ICH POD NOSOM - vo fabrike vo Vranove nad Topľou vyrábajú rúška špičkové stroje, denne vyrobia asi 8 tisíc rúšok a to majú na ne vyhradenú len asi desatinu strojov. Rúška majú navyše permanentnú antibakteriálnu ochranu na báze striebra. Ak by zapli všetky stroje vyrobili by 80 až 90 tisíc rúšok denne

https://www.facebook.com/watch/?v=10...0nad%20topľou
4 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

bjuty smis
načo potrebuješ permanentnú antibakteriálnu ochranu na báze striebra pri vírusovej pandémii ?
Napríklad na to, keď to rúško máš na tvári a hovoríš, kýchaš, kašleš, v rúšku je vlhko a teplo a nijako sa niekoľko hodín "neumýva" aby sa čo najviac minimalizovalo rozmnožovanie baktérií.
V podstate na to isté, načo si umývaš večer zuby.
4 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bettylou
misoft
veronikasad
Krátko po volbách som sledovala tlačovku predsedu predstavenstva bánoveckej ZORNICE a riaditela tuším Chemosvitu Svit - ponúkali certifikované rúška pre zdravotníkov aj ostatné ohrozené skupiny zamestnancov. Odvtedy som o nich vela nepočula (nemám obavy že svoje produkty vyrábajú na sklad).

Prečo nová vláda nedá príležitosť domácim firmám, ale chrlí rúška z Číny ?
Tiež paradox.... ale aj možno preto, že ich tam vyrábajú denne v státicícoch, kým u nás sa to rozbieha a zvládnu pár tisíc denne. Tu asi (ja si myslím) už nejde o to, aby pracovali naši, ale o rýchlosť zabezpečenia. Lietadlo z Číny sem priletí za pár hodín, naloženie 100 ton(a boli aj TVšoty) Číňanom trvalo cca 1-1,5 hodiny.
Tu je niečo, neviem ,či ten link bude zobrazovať, to čo mne..

RÚŠKA VYRÁBAJÍ ŠPIČKOVÉ STROJE - NA SLOVENSKU
VRAJ CHÝBAJÚ RÚŠKA - MÁME ICH POD NOSOM - vo fabrike vo Vranove nad Topľou vyrábajú rúška špičkové stroje, denne vyrobia asi 8 tisíc rúšok a to majú na ne vyhradenú len asi desatinu strojov. Rúška majú navyše permanentnú antibakteriálnu ochranu na báze striebra. Ak by zapli všetky stroje vyrobili by 80 až 90 tisíc rúšok denne

https://www.facebook.com/watch/?v=10...0nad%20topľou
asi pan tiaditel fabriky vo Vranove, rovnako aj v Banovciavh, nenosi to správne stranicke tricko.
4 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pavol, ale marjankaj si pomýlil reakciu, lebo citoval mňa. Takto to nemá ani hlavu ani pätu :-)))))))))
Matovič by mal sám skočiť do dunaja s uviazanou tehlou na krku. Urobil by najlepšie, lebo:
1. vypadá ako debil
2. oblieka sa ako debil
3. hovorí ako debil
4. je to debil
Všetci už krútia hlavami, čo za šaša v košeli to máme. A tie jeho vyjadrenia v trnavskom nárečí, ťažký to vidlák.
4 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

buchač
Dáša_
že vôbec riešite náklady pri 60% paušále? Živnostníci, hlavne tí malí fakt nepotrebujú naháňať bločky, cesťáky, keď sa dá ísť na paušál Samozrejme, sú aj výnimky, ale oveľa, oveľa viac to nepotrebuje.
...a že jak je to pre nich výhodné, tak na čo by naháňal.
Povedzme len také auto, kúpa nového...že čo všetko okolo to obnáša - samé výhody.
Splátky na živnosť, réžia auta tiež...a tie nabehanéééééé kiláky pre súkromné účely až do het...pomer nie raz 10 : 90.
Príjem je kapitola sama o sebe...niečo pre daniarov a vyššia čiastka do kešene.

...a ja na rozdiel od korely takých poznám...a nie jedného.
pozri, aby sa mu to s tým autom oplatilo, tak to musí už slušnejšie zarábať. Lebo napríklad do 16600€ ročného zárobku, pri použití 60% paušálu platí 0€ dani, len na odvodoch zaplatí cca 2700€ za rok.

a ked zarobíš do cca 21200, tak sa to zmení len o zaplatenú daň niekde do 400€.

a pri vyšších zárobkoch musíš stále počítať, či tých 60% plus odvody je alebo nie je menej ako odpisy auta, plus phm. Lebo auto v podstate odpisuješ na mesiace. PHM, ak nerobíš knihu jázd, tak len 80%.

nech živnostník zarobí 30000 za rok. 60% do nákladov je 18000€. to na odpisoch a phm nie je také lahké nazbierať. Nehovoriac o tom, že na to auto musel najskôr naozaj zarobiť. Zadarmo mu ho nikto nedal
4 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

a ešte, možno radšej tie po doma robené rúška, ako tie z lekárne


https://www.facebook.com/marina.told...0142168145851/
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pavol54
Nič len chaotické vydávanie nariadení a vzápätí ich odvolávania. Aspoň keby odkopírovali to čo nariaďujú česi. Riadenie štátu nie sú tlačovky
Igor vzdy miloval tlačofky....od kedy dosiel na hradny kopec....ja som to volala"ani jeden den bez tlačofky" mozno 24.12 nebola...kazdy sa inak predvadza....
4 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
veronikasad
Bratislavcania nepochopili a dnes si dali vo velkom mnozstve z karantény "pohov". Upozornoval na to dnes moderator rádia Vlna ...
Bol som vcera na bicykli v lese a ani jeden dalsi cyklista nemal rusko. Vsak ani ja. ved stromu nas nenakazia. Ani kacky na Strkaci. Moderator chcel mal akcnu udernu reportaz.
Ked sa zjavil prvy chory, zavreli skoly, nakupne centra a vsetko mozne. Teraz ked denno-denne pribudaju desiatky chorych, tak zaciname otvarat...
4 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bjuty smis
korela
bjuty, pripomínaš mi svojimi príspevkami jeho pobočníka, hovorcu, pošepni mu, odkáž, nech z vyššej moci zruší a otvoria sa všetky texty okolo Covid 19 s označením "Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov" u všetkých vydavateľov na Slovensku, pripadá mi to totiž z informačného hľadiska v dnešnej dobe nenáležité.
(https://dennikn.sk/1821442/mozem-bez...-koronaviruse/)
Keď už nemajú sami toľko chochmesu, aby im to samým napadlo.
korela, ty mi pripomínaš svojími príspevkami ficovú štátnu pohlavnú radkyňu troškovú

ked nemáľ 10c centov denne na noviny, tak si čítaj dalej tie konšpiračné sprostosti, ktorými to tu zaplavuješ...
Si nechutný človek.
5 1
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Pevne verím, že zdravý rozum zvíťazí. To, čo Korela píše, s tým sa dá iba súhlasiť, my sme v dobrovoľnej izolácii už tri týždne, iba raz som 16.3. bola s rúškom v lekárni. Odvtedy sme doma, aj pes iba vo dvore, bojíme sa, syn zloží nákup na dvore a nijaký kontakt.
Dajte nejakú tému nazvala by som ju "koronabrainstorming", naozaj nezaložíte???? Máte prax, skúsenosti, rozum.
4 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Chalani, zas si nedáte pokoj. Nandy, sklamal si ma. Prečítala som si dodatočne pár dni staré články, takto sa kresťan nevyjadruje, nepraje nikomu zle.
4 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Lenže ten vírus nikde nezmizne. Bude tu keď vyjdeme von. Akurát si položíme komplet ekonomiku.
4 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Tak Matovič by sa už mal vyspať,podľa hlúpostí čo teraz produkuje sa za chvíľu zrúti.Ja som fakt radšej že sú tam mladí chlapi a podnikatelia,ale mali by sa dostať k slovu,pretože toto vyzerá na další kult osobnosti ked hviezdi len Matovič a pragmatickí ľudia typu Mihál,Sulík,Krajči,sa pomaly nedostanú k slovu.No a Matovič robí v mediálnom priestore,takže logike to veľmi nepraje.Každý by mal robiť to čo vie-Sulík s Mihálom ekonomiku,Krajči zdravotníctvo,min.obrany vojakov pre prípad nutnosti,tiež vnutro policajtov no a Matovič by mal robiť PR,ale nie takto,nestíhame predpisovať Lexauriny.Korona nestíha,zabije nás úzkosť a panika celej spoločnosti.
4 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Načo to tu kade tade vytrubuješ, čo si to za chlapa? Ak by si bol pevný ako tvrdíš, povedal by si si to sám pre seba a nezaťažoval tým iných.
4 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Je to sibnute ako celý Matovic
Prežijem 6 dní bez chalupy, ale v paneláku na milión percent stretnem viac ludi ako na tej samote na chalupe. No ale hlavne ze hviezdi a baví ho to.
4 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
bjuty smis
výborná práca vlády...
fičiny a fašouni nadávajú, ako keby sa ich to týkalo

kto z vás bol konkrétne týmto akokoľvek poškodený ? akú ujmu ste utrpeli ?
ako vás to postihlo ? poprosím konkrétne...nie ad hoc hejtovať...
hejtovať nemusím
moje ujmy ti na nos vešať nebudem, proste človek sa musí prispôsobiť daným podmienkam

Pre niekoho je obmedzenie života prínosom? Pre väčšinu ľudí však znamená stratu - nielen materiálnu, ale hlavne zníženie kvality života celkovo, spôsobenú obmedzením každodenného výberu a voľby, od ktorej sa odvíja ďalší život v budúcnosti. Strata dennodennej rozmanitosti na základe slobodného výberu konania. Už len to, že ľudia sa nemôžu zaoberať, tým, čo mali naplánované a čomu obetovali predošlé rozhodnutia a energiu... atď. (za decká trebárs - prijímačky na stredné školy a spadnutá úroveň vzdelania, čo už im nikto nevynahradí).
Snažiť sa toto všetko zaškatuľkovať do "ficovci" a "matovičovci" je úbohé a dosť nešťastné rozhodnutie.
Naposledy upravil bettylou : 08.04.20 at 16:36
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať