Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

alaya1
Potesil, danovy urad - zdvihol tlak zadarmo...
Prečo ? Dnešná odpoveď z FS - najbližšie dni majú od 11. januára kedy som tam písala prvý raz

Dobrý deň,

elektronické formuláre k daňovým priznaniam k dani z príjmov fyzických osôb typ A (DPFO A) za rok 2018 sú dostupné. Elektronický formulár daňového priznania k dani z príjmov fyzických osôb typ B (DPFO B) za rok 2018 bude zverejnený v najbližších dňoch. Dovtedy je možné DPFO B podať náhradným spôsobom – vyplnený vzor tlačiva platný pre tento rok ako prílohu všeobecného podania prostredníctvom portálu finančnej správy.

V prípade nejasností nás neváhajte kedykoľvek kontaktovať odpoveďou na tento mail. Prajeme Vám pekný deň.

S pozdravom
Mgr. Nikola Hukelová
Centrum podpory pre dane
Finančné riaditeľstvo SR
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Veronika, 3 hodiny som sa snazila dovolat na ich linku. Potrebovala som surne. Tak som napisala, uvidim tu rychlu odpoved.
2 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Tolvaj...a už si odhalený
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

alaya1
misoft

buchy - ten obrázok nevložíš, je z nezabezpečenej stránky - jedine stiahnuť k sebe a vložiť ako prílohu.
Asi takto (ale inak je to pravda - zarába na tých najslabších):
misoft - jeho praca je moderovanie, tak za to dostava placu- nemyslis vsak, ze mnohokrat nahradzaju ludom to, co by mal zabezpecovat stat?
Aby sme boli v obraze:
V.R. na tom zarába - honorár za účinkovanie je niekoľkonásobne vyšší, ako to čo dostanú.
To, že niekto (napr. komerčná televízia) tam niečo zaplatí - majú z čoho, okrem toho - odpíšu to z daní!
A za ďalšie - pokiaľ sa televízia do toho montuje - miesto poukazovania na to, že ten, alebo onen potrebuje pomoc, mala by ešte dôrazne a okato poukazovať na neschopnosť štátu a obchádzanie mnohých zákonov (pretože sa to aj niekedy v tých prípadoch deje). A keď už by chceli nezištne pomáhať - mohli by zaobstarať odbornú právnu pomoc, aby tá pomoc to vymáhala od štátu.
2 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

lujza.j
Ja som asi divna...nikdy som modre nebo nepozerala...mam voci tomu odpor
Lujza nie si sama
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

https://spravy.pravda.sk/domace/clan...o-raz-verejna/

Obštrukciéééééééééé zo SMERúúúúúúúúúúú - rátajú..... prezident skončí, príde nový (náš), teda Fico sa tak, či tak stane predsedom Ústavného súdu.... šak "náš" prezident ho vymenuje.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Terezia13
no ti poviem, klobúk dole............ja také skúsenosti nemám.....a to som už prešla niekoľko vyšetrení a nie len so sebou - mám 87 ročnú svokru a to som už prišla niekoľkokrát domov spotená.........napr. boli sme lekárom objednaný na 8,45 a dnu sme sa horko ťažko dostali niečo po 11,00 hod., nebudem tu rozpisovať objednanie u lekárov na ostatné vyšetrenia, alebo opuchnutá s boľavým zubom a milá sestra mi zahlásila, že mám prísť na ďalší deň, lebo som neprišla do 9,00 hod. a!!! v čakárni nikto!!!!!!!!!! nebol!!!!!!!!!!!! ďalšie nebudem písať, to by bolo dosť a dosť
Terezka, je mi do smiechoplacu. Cez net som sa chcela objednat k mojej zubarke. Objednava sa cez net. Kliknem si na preventivu, najblizsi volny termin jul. Som neverila, tak , ze si to preverim cez bolestivy zub. Aj ten pacient ma prist v juli. Co ti poviem, manzela som objednavala na rehabku,Uvodna navsteva o 3 tyzdne k rehabilitacnej doktorke. Nesnazim sa vyuzivat kontakty, ako to robia mnohi, len neviem, ako by som vydrzala s bolestivym zubom do jula....
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

alaya1
Terezia13
no ti poviem, klobúk dole............ja také skúsenosti nemám.....a to som už prešla niekoľko vyšetrení a nie len so sebou - mám 87 ročnú svokru a to som už prišla niekoľkokrát domov spotená.........napr. boli sme lekárom objednaný na 8,45 a dnu sme sa horko ťažko dostali niečo po 11,00 hod., nebudem tu rozpisovať objednanie u lekárov na ostatné vyšetrenia, alebo opuchnutá s boľavým zubom a milá sestra mi zahlásila, že mám prísť na ďalší deň, lebo som neprišla do 9,00 hod. a!!! v čakárni nikto!!!!!!!!!! nebol!!!!!!!!!!!! ďalšie nebudem písať, to by bolo dosť a dosť
Terezka, je mi do smiechoplacu. Cez net som sa chcela objednat k mojej zubarke. Objednava sa cez net. Kliknem si na preventivu, najblizsi volny termin jul. Som neverila, tak , ze si to preverim cez bolestivy zub. Aj ten pacient ma prist v juli. Co ti poviem, manzela som objednavala na rehabku,Uvodna navsteva o 3 tyzdne k rehabilitacnej doktorke. Nesnazim sa vyuzivat kontakty, ako to robia mnohi, len neviem, ako by som vydrzala s bolestivym zubom do jula....
Ale ved predsa bolesti sa pokial viem nikde na Slovensku neobjednavaju. Kazdy zubar ich berie prednostne kazde rano ako prve.
PS: Buchac - za penize v Praze dum. Nedavno si tu pisal, ake objemy prachov si pomimo minul pri svojich zdravotnych problemoch a urcite to neboli doplatky za lieky.
Vsak aj Jar88 tu pisal ze lekar chodi za nim domov ako vo filmoch :-)))
Ten prispevok vyssie bol mysleny na chudobnu babku, ktora ma 300 eur mesacne a problem vyzit. Taki budu u lekara cakat donekonecna.
Naposledy upravil Nandrolon : 17.02.19 at 08:59
2 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

neviem, či ma to rozčúlilo, alebo šokovalo..
https://www.financnasprava.sk/sk/pre...-rada-ekasa-ts
hlavne časť:
Každý podnikateľ, ktorý vlastní elektronickú registračnú pokladnicu (ERP), bude musieť mať pridelený kód eKasa klient. Od polovice marca bude môcť podať žiadosť o pridelenie kódu, v ktorej zároveň požiada o zrušenie starého daňového kódu pokladnice ku konkrétnemu dňu. Formuláre súvisiace s agendou eKasa sa mu zobrazia v osobnej internetovej zóne. Následne si stiahne autentifikačný a identifikačný (tzv. inicializačný) balíček. Vyberie si typ a model online registračnej pokladnice (ORP) zo zoznamu certifikovaných, nahrá do nej inicializačný balíček a bude môcť evidovať tržbu.
zase štát niečo direktívne prikáže, a zaplať si niekoho kto to sfunkční.. veď každý účtovník je už aj it-pracovník..
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

ĎALŠIE pokazené mäso: Colníci u našich susedov odhalili dodávku z ktorej sa šíril zápach!

https://www1.pluska.sk/spravy/zo-zah...campaign=hp990


esteze sa ma to netyka...
3 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Som sa včera zarehlil..... volali mi z PO z mestského úradu (nejaká evidencia stavieb či jaka marija) - že vraj zistili, že na pozemku je postavená garáž a že to treba "opraviť".
Tak som jej odkázal, že za A) nie som už majiteľom pozemku (411 dňová anabáza s Katastrom) a že za B) som sa spýtal, čo robili 38 rokov? Ten pozemok s garážou tam bol od 1981 a teraz to až zistili, že sú tam radové garáže. Tiež som jej odkázal, že to je ICH maslo na hlave, pretože tie garáže dalo v 80-tych rokoch práve mesto postaviť.
No najviac ma na nej zarazilo, že vraj aby som prišiel aj s LV!!!!!!
Tak som na ňu (vcelku slušne) vybehol, že oni - ako úrad - si majú možnosť, dokonca povinnosť, takéto údaje zháňať SAMI a nie buzerovať občanov.
A nakoniec som jej odkázal, že si NEPRAJEM, aby mi už volala.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja som davnejsi citala o holke neviem uz aka narodbost...ze si dala vyzvu,ze cely rok si ziadnu handru nekupi....tazko ....ale podarilo sa jej....spatne ked analyzovala....kopu veci by iba zbytocne ..v osiali alebo pod tlakom vyrobeneho momentalne trendu sa kupuje...
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Dáša_
lujza.j
Ja som davnejsi citala o holke neviem uz aka narodbost...ze si dala vyzvu,ze cely rok si ziadnu handru nekupi....tazko ....ale podarilo sa jej....spatne ked analyzovala....kopu veci by iba zbytocne ..v osiali alebo pod tlakom vyrobeneho momentalne trendu sa kupuje...
ja sa pravidelne snažim o takú výzvu aspon v pôste. Aj ked teda najťažšie je nezabudnúť. Clovek mnohokrát len tak mimochodom niečo prihodí do košíka.
ešte dodám, tento rok som pridala ešte jednu pôstnu výzvu Celoročnú. Jeden den do týždna nečítať, nepozerať bulvár. Žiadne články. A teda, ešte len toto je výzva. Byť v strehu a nekliknúť na odkaz na nejaký veledôležitý článok, to chce fakt ostražitosť

Pár rokov dozadu som vďaka takejto "výzve" prestala mastiť na počítači karty. Po cca 28 rokoch
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


Ja to volám The Holopupkeles boys.... ale páči sa mi.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Mne sa paci,ze bavori..v tych svojich "krojoch"bezne v nedelu do restiky na vobjed...od maleho decka az po stareho ogrgoňa...lederhóze....
Ak by som sa raz vytrepala na oktoberfest....aj ked nie som pivenkova a neznasam davy...jedine v "kroji"
Skoda,ze tu je toho malo...alebo sa o tom malo....vie,hovori.....alebo len ja o tom neviem...
Minule mi niekto,ze chcel.zaviest v restike..ze sa bude v style folklornom personal obliekat...holky z vychodu,ze v ziadnom pripade....co by som si...ze maju k tomu blizsie...ako my tu z ba...
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft

Ja to volám The Holopupkeles boys.... ale páči sa mi.
to ako tie dievčence s fialovo modrými pupkami čo chodia po uliciach (ale už to asi zmizlo z módy)
2 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Asi som to tu mohla dať, veď to už na jednej stránke je. A tá jedna aj na dvoch
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pozeral som TV správy...tu aj tam.

Čo ma veľmi prekvapilo, bola skutočnosť, že na TV Narkóze sa venovali (dlhý šot to bol) problematike očkovania proti osýpkam...
Vcelku oceňujem henten prístup, lebo to neočkovanie je už choré...drbnutí rodičia, čo si nedajú zaočkovať dieťa...DRBNUTÍ RODIČIA.

Hen toť, za hranicami na Ukrajine je len od začiatku roka 20.000 (DVADSAŤTISÍC !!! ) nových prípadov...minulého roka ich bolo okolo 50.000.
3 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať