Zavrieť

Porady

Vdovský dôchodok a sirotský-potrebujem poradit

Chcela by som sa opytat z coho sa vypočítava vdovský dôchodok respektivne ci mam nárok na vdovský dochodok.Zomrel mi manžel a mal len 30 rokov mal živnosť a neodvadzal nič socialnej poisťovni.Mal vyrobene riadne 2 roky potom bol na urade práce a mal tu živnosť ale na zimu si ju pozastavoval.Mal nizké prijmy a z toho dovodu nemal povinnost ovádzat peniaze do socialnej poistovni.Potrebovala by som poradit ci mam nejaky narok na vdovský.Mam dve male deti jedno ma 3 mesiace a druhé 5 rokov.Momentalne som na materskéj a som odkázana len na tento prijem.živnosť mal 3 roky a vždy k zimné mesiace si ju pozastavil.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mihaličko Pozri príspevok
    chcel by som sa opýtať moja svokra ma 48 rokov a prestala poberať vdovský dochodok v roku 2001 bo jej dcera skoncila strednu školu ma 2 dcery a kedy by si mohla znovu vybaviť naspäť vdovský dochodok počul som že v 48 alebo v52 roku neviete mi poradiť ďakujem
    Tak to už bude jedine starobný, alebo predčasný starobný. Ale na to potrebuje vek.

    Jura je offline (nepripojený) Jura

    Jura
    Lucis
    Chcela by som sa opytat z coho sa vypočítava vdovský dôchodok respektivne ci mam nárok na vdovský dochodok.Zomrel mi manžel a mal len 30 rokov mal živnosť a neodvadzal nič socialnej poisťovni.Mal vyrobene riadne 2 roky potom bol na urade práce a mal tu živnosť ale na zimu si ju pozastavoval.Mal nizké prijmy a z toho dovodu nemal povinnost ovádzat peniaze do socialnej poistovni.Potrebovala by som poradit ci mam nejaky narok na vdovský.Mam dve male deti jedno ma 3 mesiace a druhé 5 rokov.Momentalne som na materskéj a som odkázana len na tento prijem.živnosť mal 3 roky a vždy k zimné mesiace si ju pozastavil.
    pozri si stránku www.socpoist.sk a v dôchodkovom poistení máš podmienky na vdovských dôchodok.
    chcel by som sa opýtať moja svokra ma 48 rokov a prestala poberať vdovský dochodok v roku 2001 bo jej dcera skoncila strednu školu ma 2 dcery a kedy by si mohla znovu vybaviť naspäť vdovský dochodok počul som že v 48 alebo v52 roku neviete mi poradiť ďakujem

    Vdovský dôchodok a sirotský-potrebujem poradit

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.