Zavrieť

Porady

Súdne pojednávanie

Dostal som predvolanie na súdne pojednávanie, v ktorom mi bolo oznámené, že moja účasť na ňom nie je nutná. (kvôli hospodárnosti konania...)Predchádzajucich konaní asi 5-tich som sa poctivo zúčastňoval.Na nete bolo uvedené (čo som si zistil),že sa bude jednať o pojednávanie bez rozhodnutia. (vyporiadanie spoluvlastníctva).Všetko teda nasvedčovalo,že ešte nebude vyhlásený rozsudok,tak som sa nezúčastnil (súd asi 100 km od bydliska) a ani ostatní žalovaní neprišli.Prítomný bol len žalobca so svojim advokátom.Prekvapenie bolo,keď mi na mail prišla zápisnica z tohto pojednávania a v nej aj vynesený rozsudok! Je to v poriadku? Možno sa nejako brániť, napadnúť to ? (okrem odvolania sa voči rozsudku? )
buchač Odhliadnuc od zistenia (nemal byť vynesený ortieľ), máš nejaký pocit, presvedčenie, atď,...že ak by si sa zúčastnil pojednávania, tak by bol vynesený rozsudok v tvoj prospech ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Veď sa môžeš odvolať.

    V rámci koncentračnej zásady si mal predložiť tvrdenia a dôkazy, ktoré si mal.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    To máš tak keď ľavá ruka nevie čo robí pravá. Dohodneš sa s protistranou :https://www.porada.sk/t313124-stiahn...ml#post3070375 a čo si myslíš že súd bude pojednávať ešte 5 rokov? Konanie skončilo vynesením rozsudku, na ktorom bola predložená písomná dohoda na ktorej ste sa dohodli a súd o nej nemal žiadne informácie. Preto na predvolaní bolo napísané že tvoja účasť nie je potrebná.
    pavučinka žiadna dohoda s protistranou nebola !Keby som bol na pojednávaní mohol som ešte argumentovať nejakými faktami a možno rozsudok mohol byť iný. Pojednávanie malo byť bez rozhodnutia-tak to bolo prezentované na nete.Súd zavádzal? Stále nechápem prečo moja účasť nebola nutná.
    sosak Mal si nejaké nové fakty, prípadne dôkazy, ktoré si za 5 pojednávaní nepredložil súdu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.