Zavrieť

Porady

Predané auto kupujúci neprihlásil.

Dobrý deň. 30.10.218 som predal auto. Predajno=kúpnu zmluvu mám spísanú,na obecnom úrade mám zápis na splnomocnenie prepisu auta,ktoré som odovzdal kupujúcemu. Kedže z poistky mi nevracali peniaze,šiel som sa opýtať do poisťovne a zistilo sa,že auto nieje vôbec prepísané. Ako mám ďalej postupovať. Ďakujem za radu.
misoft Vyzvať ho, aby konečne prepísal. Samozrejme, pokuta za neskorý prepis nech si znáša sám. Inak všetky pokuty, nezaplatené poistné - budú od teba vymáhať, lebo oficiálne si TY majiteľom.
Alebo to vyriešiť typickým slovenským spôsobom - jednu poriadnu po hube mu dať a dokopať ho na DI.
hanelie kupec nie je na vine, on len využíva bývalého majiteľa napr. aj v tom, ak by spôsobil dopravnú nehodu - uf tie "nedozerné " následky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    (riadna nezodpovednosť zo strany majiteľa )
    pri predaji MV rovno po podpísaní zmluvy a odovzdaní peňazí treba ísť na DI v mieste bydliska a vozidlo odhlásiť z evidencie, doklad o odhlásení resp kópiu opečiatkovaného TP treba zaslať do poisťovne s tým, že vozidlo bolo predané - tým dňom poisťovňa MV PZP zruší, je vecou kupcu, kde si dá MV poistiť

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Je v záujme predávajúceho vozidlo odhlásiť z evidencie na meno kupujúceho. Ak to neurobí, tak tu sú následky...

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ja by som najskôr poradila (keď už si neodhlásil sám, ale dal si splnomocnenie) - že treba si naozaj overiť, či auto nie je prepísané. Lebo na stránke SKP (poisteniePZP) sa občas stane, že tam nie sú aktuálne údaje.
    Overoval si to u policajtov, alebo si skontroloval nového majiteľa - že či má nový TP na svoje meno? či len v poisťovni?
    A čo sa týka vrátenia nespotrebovaného poistného - tak to musíš požiadať písomne (majú na to formuláre), ty sám - aj doložiť! A nie čakať, že ti to len tak vrátia

    Predané auto kupujúci neprihlásil.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.