Zavrieť

Porady

Amortizácia pre prenájme bytu?

prosím, ako to funguje pri prenájme bytu?
- sme v podmájme už zopár rokov, teraz odchádzame
- na lavičke v chodbe je malá ryha (cca 0,5cm x 0,3cm)
- nájomca chce meniť celú lavičku

Otázka je, či pri podnájme nefunguje niečo ako amortizácia?

Výmena môže stáť možno aj niekoľko 100 EUR, čo sa mi zdá trochu veľa. Pritom pri bývaní nemôže ostať predsa po niekoľkých rokoch všetko v 100 % stave. Prosím o vysvetlenie ako pri tom postupovať.
ďakujem
Naposledy upravil vladismenko : 10.05.19 at 18:19 Dôvod: otáznik
jslancik skôr sa pýtaj, čo znamená "prirodzené opotrebenie"...
vladismenko co znamená teda "prirodzené opotrebenie"? mozeme toto co som napísal, chápať ako prirodzené opotrebenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ryha, čo vidíš ty, má 0,5 x 0,3 cm, majiteľ ju vidí ako 5x3 cm. Pravda bude niekde v strede. Nemyslím, že by kvôli tej malej ryhe chcel majiteľ meniť celú lavičku. A aká je to lavička, ak jej hodnota je niekoľko 100 €? Podľa môjho názoru, bude za tým ešte niečo iné, čo si nám nenapísal, nie iba tá ryha. Ak chceš náš objektívny názor, tak sem prilož fotku tej lavičky a tej ryhy.

    A je to iba na dohode vás dvoch. AK sa nedohodnete, tak buď mu ty nezaplatíš, alebo on ti nevráti zálohu - záleží od toho, kto je vo výhode.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vladismenko no praveze ide len o tu malu ryhu. Inak by som to neriesil. No chce kvoli tomu menit celu lavicku, pritom sa to da bez problemov zahladit korekcnym voskom.
    Samozrejme je vo vyhode prenajimatel, kedze drzi v ruke zalohu.

    Zaujima ma vsak, ci sa to da aj nejako inak riesit, lebo mi pride dost neadekvatne menit celu lavicku kvoli malej ryhe a zeby som to zaplatil ja. Preto ma zaujima, ci je to bbrane rtiez ako prirodzene opotrebenie.
    buchač Koľkože je tá záloha ?
    vladismenko 600
    ivka70 toto nie je prirodzene opotrebovanie ,ide o poskodenie. Prirodzene opotrebovanie je napr osuchany potah a pod. Ak to viete dat do povodneho stavu ,dajte a mate klud, ak to do povodneho stavu dat nejde, musite sa dohodnut ak oto riesit
    Chobot Inak to riešiť je možné. Navrhni mu, že mu kúpiš rovnakú alebo podobnú lavičku. Neverím, že bude stáť viac, ako 100 €. Teda pokiaľ nie je pozlátená.

    Som tiež podobného názoru, ako ivka70, že je to poškodenie a majiteľ môže požadovať náhradu. Aj novú lavičku. Preto mu ponúkni, že mu kúpiš novú. Ak s tým nebude súhlasiť, tak je to jasné, že mu ide len o to, aby si ponechal časť zálohy a žiadnu novú lavičku kupovať nebude. Chce na tom ešte niečo trhnúť.
      zbaliť

    Amortizácia pre prenájme bytu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.