Zavrieť

Porady

Ako na toto ochorenie ?

Od začiatku roku som sa liečil na zápal pažeráku (Helicid90x20), hematúriu z močových ciest (Ciprofloxacin Sandoz500mg). zápal periférnych nervov (MilgammaN 15dníx2). Vo februári sa mi objavili hrče na ľavej strane krku (sono-nešpecifická lymfatída Deoxymykoin 100mg 10x1), ktoré zmizli a v apríli opakované sono negatívne. Koncom apríla mi začala previsať predkožka, ktorá sa začína zapalovať a byť bolestivá.Zhrubnutie semenovodov a postupne sa zväčšuje miešok a opuchá. Celé genitálie sú bolestivé. Na propolisovú masť, Canesten, Fenistil reaguje alergicky zväčšením opuchu predkožky a veľkým zčervenaním miešku Určité zlepšenie prináša tekutý púder s ichtiolom - nič iné neznášam. Súčasne s týmto problémom mi opuchla pravá noha v predkolení včetne priehlavku chodidla. Na nohe sa vyrazila veľmi nepríjemná súvislá vyrážka. Teraz už pomocou tekutého púdru je skoro vymiznutá. Naviac sa mi urobila vyrážka na obidvoch rukách. Pravidelným umývaním v hypermangáne a mazaním tekutým púdrom sa vyrážky zlepšili. Čo je najhoršie opuch nohy a opuch genitálií pretrváva neviem kto a ako by mi to mal liečiť - lekári krčia ramenami a ja trpím. Prosím poraďte mi kam sa obrátiť v Senickom okrese, alebo Trnavskom kraji, alebo aspoň spôsob nejakej liečby. Za každú radu veľmi pekne ďakujem.

Navštívil som urológa, všeobecného lekára, kožného lekára, internistu.
Naposledy upravil miroslav48 : 05.08.19 at 16:43 Dôvod: doplnenie údaju
12 komentárov     zbaliť
veronikasad u akeho špecialistu si už bol ?
miroslav48 odpoveď v otázke
lujza.j Kozny neurcil dg?
buchač miroslav48 (Dnes 12:06) ďakujem - vtip je možno starší ako Ty. V tejto situácii je ale silno morbidný. Ak chceš pomôcť aspoň radou budem Ti nesmierne vďačný, ale pičoviny si nechaj láskavo pre seba a svoju mater-možno Vás ak budete chorí uzdravia.
=====================

Dám sem z určitého dôvodu.

Vtip od bettylou je v dnešnej dobe nie morbídny, ale skôr neaktuálny. Ide o to, že v dnešnej dobe pomaly nemá kto ošetrovať (sestričky) a nie ešte liečiť (lekári).
Úcta patrí tým, ktorí sa o to snažia a neserú na pacienta.

Lenže čo s pacientom, ktorý sám na svoje zdravie zvysoka serie a keď príde k najhoršiemu, tak na personál nadáva, napríklad
https://www1.pluska.sk/soubiznis/dom...-svoju-slepotu

bettylou spomenula aj raka.
Čo v prípade, ak má pravdu ? Na ňu budeš nadávať, že ona to spôsobila, ona privolala ???
korela "Od začiatku roku som sa liečil na zápal pažeráku (Helicid90x20), hematúriu z močových ciest (Ciprofloxacin Sandoz500mg). zápal periférnych nervov (MilgammaN 15dníx2)."
Na tieto všetky dg si sa liečil v januári t.r.? V akom poradí, či aj zároveň?
V akom stave máš trávenie? Kedy si bol na poriadnej preventívke?
miroslav48 Celý proces liečby prebehol od januára do mája. V máji výter z uretry. Nález :Alfahemolitické streptokoky.- nasadený Cefixime InnFarm 400mg Naviac trvale užívam warfarin(3mgx2) , Gopfen(2mgx1), Agen (5mg), Rytmonorm325(2x1) , Kamiren 4 mg (1x1) . Pri užívaní liekov z dôvodov kontraindikácie som užíval warfarin 3mg (polovičnú dávku z 2x3) Od r. 2009 mám diagnostikovanú C61. Preventívka 12.10.2017. všeobecná. Trávenie : plynatosť, občas riedka stolica (pred 30 rokmi,dg hyperplázia slizničného reliefu odvtedy tieto výkyvy) Cukrovka sledovaný cca 5 iba dieta.
Dáša_ Dva roky sme mali problém so svokrou - vracanie, zavraty - stav na zachranku. Dva týždne na neurologii, mesiac, dva ako tak, potom znova to isté. Robililekari vyšetrenia dookola a furt nič. Až teda zrazu sme sa rozhodli, že sa pozrieme na jej lieky. Uz si nespomínam, ktorý liek od tlaku to bol. Užívala som ho aj ja a bolo mi zle, tak sme to zmenili. Ale u nej to dva roky nikomu nenapadlo, že problem je vlastne vedlajší účinok jedného lieku. A pritom tých liekov na tlak je fakt spústa, nie je problém to vymeniť. Museli sme vybaviť novú kardiologičku. Ta lieky vymenila a odvtedy je rok pokoj. Tlak sa pekne ustálil, nevolnosti, závraty, všetko pominulo. Tým chcem povedať, že tvoj problem môže spôsobovať ktorýkolvek z liekov, čo si tu vymenoval. Ale to na dialku nevyriešime. Nemenili sa v poslednej dobe niektoré z tých liekov?
veronikasad čo na tie problémy hovorí onkolog ? Onkomarkery sú v poriadku ? (tú dgn. si mal napísať na samom začiatku(
veronikasad https://www.google.com/url?sa=t&rct=...CeMSBGPZs0xW3n
korela miroslav48 (Včera 13:57) Celý proces liečby prebehol od januára do mája. V máji výter z uretry. Nález :Alfahemolitické streptokoky.- nasadený Cefixime InnFarm 400mg Naviac trvale užívam warfarin(3mgx2) , Gopfen(2mgx1), Agen (5mg), Rytmonorm325(2x1) , Kamiren 4 mg (1x1) . Pri užívaní liekov z dôvodov kontraindikácie som užíval warfarin 3mg (polovičnú dávku z 2x3) Od r. 2009 mám diagnostikovanú C61. Preventívka 12.10.2017. všeobecná. Trávenie : plynatosť, občas riedka stolica (pred 30 rokmi,dg hyperplázia slizničného reliefu odvtedy tieto výkyvy) Cukrovka sledovaný cca 5 iba dieta.
.................................................. .................................................. ..............................................
Tu už nespomínaš Ciproflaxín, ale i tak ti dávam do pozornosti práve tento liek aj vzhľadom na jednu tebou spomínanú dg.
Nie som lekár, ale iba pacient, ktorý tiež na neho doplatil.
https://dennikn.sk/blog/717227/moj-p...-bez-odpovede/
https://www.teraz.sk/slovensko/na-tr...96-clanok.html
https://www.porada.sk/t315549-varova...biotikami.html

Bádateľ nebádateľ, každý má slobodnú voľbu, aké zdroje informácií použije.
https://www.badatel.net/co-bezpodmie...antibiotikach/
https://www.badatel.net/toto-antibio...-si-nan-pozor/ plus diskusie

Byť tebou, zakaždým by som uviedla tento liek pri návšteve pre istotu v každej ordinácii, kým ťa poriadne niekto dobre nevyšetrí a nestanoví dg,
Mojim šťastím bolo, že roky beriem Mg, takže som ho brala aj počas užívania lieku z tejto rady. Napriek tomu k dvom postihom sa pridal po 3/4 r. tretí.
miroslav48 Úmyselne som C61 uviedol až v ďalšom komentári, lebo a/. teraz prebiehajú tieto vyšetrenia , b/ je to veľmi zavádzajúce - ak to niektorý lekár zbadá - tak jedine sa oprie o túto Dg. Jeden z lekárov, keď nevedel o tejto Dg, tak mal úplne odlišný názor - konštatoval, že som bol asi otrávený tou spústou liekov, ktoré som v priebehu 1/2 roka pochrúmal , čo vyvolalo tú lymfadídu. A tiež mal veľmi vyhranený názor na Ciprofloxacín, z ktorým som bol prikrmovaný viac rokov .ešte predtým..Naviac Warfarin všetko, čo je zdravé a pre telo nevyhnutné zakazuje. A telo za 10 rokov bez imunity dostáva svoje. Preto som sa obrátil sem s nádejou, že viac ľudí viac vie. Sami dobre viete, že lekári nie su dnes lekári. Ak má niekto za šichtu vybaviť 50-70 pacientov, napísať výsledky vyšetrení - tak sa mu ani nie je čo diviť. Krásne mi povedal jeden onkológ :"pane ak sa nebudete vzdelávať a sledovať naše chyby - tak tu dlho nebudete, hlavne ak máte viac diagnóz". Bezradne hľadám lekára na liečbu porúch lymfy a liečbu opuchov. To mi dalo popud sa sem obrátiť.
romana147 na ťažkohojiteľné vyrážky si urob a vyskúšaj nechtíkovú masť (kvety tak 20 do pol kila bravčovej masti)
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

  kopretinka
  Moje skúsenosti s opuchmi:jedno stehno som mala hrubšie ako druhé,odpoveď obvodnej,to tak majú všetci.Nemohla som si ani kvoknúť,mala som pocit,že mi orasknú lýtka.
  S inou vecou som išla k masérke a ona hovorí,pre boha,ty máš čo s tou nohou?!
  Zbadala ten opuch okamžite,bolo to z toho,že mi skoro vôbec neprúdila lymfa.
  Spravila mi riadnu lymfomasáž nôh a brucha.A jej účinky som pocítila skoro okamžite.Lymfa začala pracovať tak,ako má.Mala som ju strašne hustú a skoro vôbec sa nehýbala,a ja som si myslela,že mám dobrý pitný režim,lebo som mala bledý moč,nie nemala,to len lymfa nepracovala.
  Lymfa potrebuje dostatok tekutín a nemá rada kávu a bublinkové nápoje.
  Takže to je moja skúsenosť...
  Okr.iného som aj lowcarb,je to dobré na tlak aj dia,skús poštudovať na nete....
  Naposledy upravil kopretinka : 10.08.19 at 09:29
  8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  miroslav48 milá kopretinka ďakujem za rady - asi to bude aj môj prípad .
  marjankaj Takže si dáš guľky vymasírovať?
  buchač marjankaj (Dnes 21:24) Takže si dáš guľky vymasírovať?
  ----------------------
  Si zabil...
  ===============
  kopretinka
  Spravila mi riadnu lymfomasáž nôh a brucha.A jej účinky som pocítila skoro okamžite.Lymfa začala pracovať tak,ako má.Mala som ju strašne hustú a skoro vôbec sa nehýbala,a ja som si myslela,že mám dobrý pitný režim,lebo som mala bledý moč,nie nemala,to len lymfa nepracovala.
  Lymfa potrebuje dostatok tekutín a nemá rada kávu a bublinkové nápoje.
  Takže to je moja skúsenosť...
  -------------------------
  Toto sa mi síce nejak nezdá...ale budiš.
  Lymfedém a opuch nie je to isté...a dovolím si tvrdiť, že jedna jediná masáž by mala za následok okamžitý účinok....proste neexistuje !
  marjankaj Juraj, my chlapi nemáme taký prehľad ako baby. Možno ešte tak ti 4% dúhovi.
  kopretinka To je tvoj problém,že neveríš,ty si so mnou na tom záchode nebol,keď to svinstvo zo mňa vychádzalo.Ani si nebol pri tom,keď mi naprávala krk a okamžite sa mi uľavilo.
  kopretinka Inak tá plynnatosť a riedka stolica môže byť aj intolerancia na lepok,daj si urobiť testy a potom skús vysadiť všetko z múky.Mala som presne toto isté dlhé roky,po prechode na low carb sa tieto problémy stratili.
  buchač kopretinka (Dnes 22:16) To je tvoj problém,že neveríš...
  =================
  Keby som ti neveril, tak to napíšem rovno !
  Napísal som len to, že sa mi to nezdá...

  ...a apropó, aby si bola v obraze...lymfedém mám už pekných pár rokov, následok po operácii hrubého čreva.

  Porovnávať napravenie krku alebo chrbtice s lymfedémom je teda solídne od veci...
  kopretinka Neporovnávam lymfedém s nápravou krku.To bol len príjlad k tomu tvojmu pochybovaniu a nezdaniu.
    zbaliť

  Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

  Terezia13
  žiadala by som vyšetrenia v nejakej väčšej nemocnici, začala by som tými vymenovanými odborníkmi, ale aj alergológa - či to nie je alergická reakcia na nejaké oblečenie, pracie prostriedky a čím skôr to "obehať"

  Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

  Dáša_
  akokoľvek sa chceš spoliehať na lekárov, musíš začať od seba. Od svojho života, od toho, čo robíš, čo máš v hlave, čím sa kŕmiš. Aký je tvoj zdravotný stav niele čo sa týka týchto problémov, ale celkovo, čo máš za sebou....Najskôr treba zanalyzovať toto. Lebo povedzme si pravdu, si jediný človek, ktorý by sa mal poznať. Každý špecialista bude pozerať iba izolovane problem zo svojho pohľadu, nikto sa nepozrie na to komplexne.
  korela To je vcelku dobrá rada, ale pacient nijako neovplyvní, aký liek mu lekár predpíše. To mnohokrát netuší ani samotný lekár. Koľko liekov sa sťahuje z trhu? Pritom každý organizmus môže nepriaznivo zareagovať na akýkoľvek liek.

  220870 je offline (nepripojený) 220870

  Remeselník,stavbár. 220870
  Všetky rady ktoré dám ľuďom aj tam nezrealizujú pretože sú pohodlný a museli by zmeniť svoj život, hlavne prestať žrať odpadky z hypermarketov. Poradím len dve veci prestante do seba pchať všetko živočíšneho pôvodu ,+ múku,cukor,.Začnite jesť len tepelne a chemicky nespracované potraviny. Čiže len tepelne neupravenú zeleninu ,ovocie a oriešky atd. Prečítajte si túto knihu . Róbert Morse Zázračná detoxikace.Máte to tam polopatitisticky vysvetlené. To čo ste nazvali vtipom nieje vtip ale absolútna pravda.
  buchač Hotový Mesiáš....

  P.S.:
  Žerieš akurát tak ty...
  buchač Róbert Morse Zázračná detoxikace.Máte to tam polopatitisticky vysvetlené.
  ==================
  ...a čo také je tam po lopate ???

  Ohľadom rakoviny na 4 ( ŠTYROCH !!!) stranách, kde je k tomu ešte položený nejaký komentár.
  Pri diabetese je to detto...
  ZOZBIERANÉ všeobecné info po nete, prispôsobené na svoj účel = ojebávanie...a fertig.

  ...ozaj, čo je to alopatia...aký je to vlastne alopatistický "lekár" ???

  P.S.:
  Normálne som "nervózny" z takýchto liečiteľov ako si ty ...ani tehly, kvádre by som ti nedal liečiť.
  Lopatou ťa pretiahnuť po hlave a nie pustiť k liečeniu.

  bettylou je teraz online bettylou

  :-)) bettylou
  Říká mladý lékař staršímu kolegovi:
  "Těch chorob je tolik, jak je mám poznat?"
  Zkušenější lékař se usměje a říká:
  "Přijde kuřák, řekneš mu, že to má z kouření.
  Ožralovi, že z chlastu.
  Přijde tlusťoch, hodíš to na obezitu.
  U chcípáka na podvýživu.
  Když v práci dře nebo je sportovec, tak to prohlásíš za přetížení nebo přetrénování.
  Usedlému řekneš, že je to z nedostatku pohybu.
  Mladému, že jde o růstové problémy.
  Starému že je to ve stáří normální.
  A co máš říci masožravým, vegetariánům, opáleným a neopáleným, to už snad chápeš sám, vždyť na co bys jinak měl ten čerstvý diplom. Vyúčtuješ si měření krevního tlaku a poplatky a hlavně mu nakonec předepíšeš hrst prášků od nejlépe platícího dealera. Když přitom bude remcat, že mu minule po těch prášcích bylo hůř a že mu nepomáhají, tak mu řekneš, že lékař jsi ty a ne on, že musí něco vydržet, že začnou zabírat až po delším čase, že je určitě bral nepravidelně nebo že je asi zapíjel alkoholem a ať je určitě bere dál. Když bude hodně otravný, vyměníš mu je za prášky od druhého nejlépe platícího dealera, poznamenáš, že tyto už jsou ty vůbec nejlepší, že jsou ze Švýcarska a budeš se u toho tvářit, jako bys mu je platil ze svého."
  Mladý:
  "No ale co když přijde zcela průměrný nekuřák?"
  Zkušený:
  "No potom ho, podle své nálady, buď prohlásíš za hypochondra a vyhodíš ho hned nebo řekneš, že je to psychosomatické a přihraješ ho kamarádovi psychiatrovi."
  Mladý:
  "Ale co když se ho ani potom nezbavím?"
  Zkušený:
  "V takovém případě ho pošleš na kolečko odborných vyšetření. A máš od něj pokoj nejmíň na rok. A kdyby i to náhodou přežil a ještě se k tobě vrátil, už bude dávno mít jiné starosti, nevzpomene si ani jak se jmenuje, natož aby tě otravoval, že chce nějakou diagnózu a léčbu."
  Mladý:
  "Díky za rady, nepochybně ze mne bude výborný lékař."
  a_je_to Ten vtip je výborný, hodí sa aj nato, ako ťa liečia lekári. Ibaže ho nesmieš vzťahovať na seba a svoje problémy. Máš asi zápaly v celom tele, spôsobené nejakým bacilom, odolným voči antibiotikám. Mám pocit, že najhoršie, čo môžeš urobiť je cez masáže a lymfodrenáže rozpumpovať zápaly aj do nenapadnutých častí tela. Denne uži nalačno štvrť poldecáku lepšieho olivového oleja, doplneného šťavou z citróna. Zbytok citróna vylúp a zjedz. Lebo ti chýba vitamín C, aj E aj vápnik a vláknina. Pozoruj, či sa cítiš lepšie. To môžeš robiť popri všetkých tých kúrach, ktoré ti poradili. Denne vypi aspoň liter čaju z repíka, nech vyplavuje zbytky liekov, aj hnis zo zápalov.

  Ako na toto ochorenie ?

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.