Zavrieť

Porady

Materská dovolenka SZČO

Ahojte poraďáci,,,, mám na Vás jednu otázočku. Pred vyše 3-ma rokmi som nastúpila na materskú dovolenku presne 22.3. 2016 ktorá mi skončila 13.5.2019. Nárok na materské mi však navzniklo pretože som ako živnostník s min. príjmami neodvádzala nemocenské poistenie. Teraz som však tehotná opäť.... a v rovnakej situácii..... živnosť mám otvorenú od 9.7.2019, ale zasa neodvázdam nemocenské... dá sa to nejako spatne doplatiť? Mám nejakú šancu sa ešte nejako dostať ku materskému? Nie som v nejakej ochrannej lehote? och som zúfalá
Ďakujem krásne za každú odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie si v ziadnej ochrannej lehote, lebo stale nemas ziadne nemocenske poistenie a teda nema aka ochranna lehota po jeho skonceni byt.
    Zavisi od toho, v kolkom si mesiaci a co si schopna pre nemocenske poistenie urobit, ale maximalne by mozno pripadala do uvahy kombinacia zamestnania + dohody sucasne a jedno z toho pred nastupom na marersku ukoncit, tak ,a by si mala nemocenske poistenie aspon 270 dni v poslednych 2 rokoch pred porodom.
    Ale je to velmi teoreticka moznost.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    didushik och... už som v 22tt, resp v pomaličky 6.mes... takže veeeľmi, veeeeľmi neskoro som sa začala o to zaujímať (
    ivka70 Presne tak, to uz vobec nema zmysel nahanat.
    zostava len rodicovsky prispevok odo dna porodu.
    didushik Ďakujem krásne za Váš čas a rady veľmi si to cením
      zbaliť
    ivka70 08.11.19 05:01 odstránil(a) z Porady

    Materská dovolenka SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.