Zavrieť

Porady

Právo na vrátenie penazi

DObrý deň chcem sa spýtať na môj aktuálny problém, kúpil som si pred necelým rokom notebook, od tejto doby bol notebook reklamovaný celkom 2 krát. Prvý krát mi ho opravili a druhý krát mi vymenili kus za kus. Teraz ho mám v reklamácii tretí krát s tým že som žiadal o vrátenie penazí. Dnes mi došiel mail s tým že ho mám opravený a mám si poň dôjsť. Mám právo odmietnuť spôsob reklámácie a trvať na mojej žiadosti o vrátenie penazí ?
Naposledy upravil Kupca : 05.12.19 at 14:03
6 komentárov     zbaliť
ivka70 a vzdy islo o tu istu chybu?
po vymene noveho kusu nejde uz o reklamaciu povodneho ....
Kupca Ano je ta ista chyba, ale toto ziadny zakon neupravuje ze po vymene kusu sa zaruka restartuje kvázi. Pri 3. reklamácii tej istej časti alebo celého výrobku, v prípade že predchádzajúce 2 reklamácie boli uznané( opravou, výmenou časti alebo celého výrobku). Zásada „3 – krát a dosť!“ nie je podložená zákonom, ale je uplatňovaná v súlade s ustálenou judikatúrou o opätovnom vyskytnutí sa vady po oprave (opätovné vyskytnutie chyby je jej tretie opakovanie počas záručnej doby po jej 2 opravách.
Pre posúdenie oprávnenosti odstúpenia od kúpnej zmluvy je pre kontrolné orgány relevantný reklamačný protokol, aká chyba bola reklamovaná a ako bola odstránená.
marjankaj Vyzerá to, že si právne dobre podkutý. Máš právo čokoľvek žiadať. Druhá vec je, že ti nemusí byť vždy vyhovené. Ak sa cítiš byť ukrátený na svojich právach, tak sa môžeš obrátiť na súdy a tie rozhodnú. Ako to ťažko dopredu odhadnúť.
misoft Druhýkrát vymenili kus za kus. Teda DOSTAL si opäť NOVÝ NB. A naň začína platiť dvojročná záruka, takže teraz tam máš len 1. chybu.
Kupca Áno, vraví sa to všade a je to aj písane na stránke európskej únie a právach, no nikde nieje upresnené že po novej záruke sa početnosť reklamačných procesov anuluje, a nehovoriac ešte o tom že pri novom kuse by si mal mať záručny list v písomnej forme alebo poslané na maily čo som teda nedostal
Kupca teda k novému kusu nový zarucny list
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

  Právo na vrátenie penazi

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.