Zavrieť

Porady

Mám právo žiadať kópiu mojej dochadzkovej evidencie od nadriadeného?

Ahoj. Mám problém. Za mesiac november som odpracoval fond pracovného času a nevyčerpal som zvyšnú dovolenku, ale šetril ju na december, aby som si ju tam mohol dočerpať, no a dnes mi naskočila výplatná páska a tam som sa dočítal, že mi v mesiaci november chýba 36 odpracovaných hodín a miesto ních mi zamestnávateľ dal čerpať dovolenku a to bez môjho vedomia. Obrátil som sa na môjho vedúceho a ten ma odkázal na jeho manažéra a ten mi zas tvrdí, že to mám v poriadku..a teda jeden z nich je pekný sviniar ale nechcem obvinovat nesprávneho. Tak mi napadlo, že možno dochádzková evidencia by mi v tom pomohla si to overit, ale žial.. u nas to je tak, že pred odoslaným evidencie ju zamestnanci nemajú možnosť vidieť a teda ani podpísať. Tak otázka znie teda, že či mám právo ako zamestnanec žiadať kópiu dochádzky od môjho vedúceho, pripadne toho manažéra?
3 komentárov     zbaliť
veronikasad kolko hodín si v novembri skutočne odpracoval ? aký máš týždenný fond pracovného času ?
aleaiactaest V novembri som celkovo 180 hodín. Môj týždenný pracovný čas je podla zmluvy 37,5h tyždenne alebo teda 11,5h denne.
veronikasad Zamaz osobne údaje a priloz vyplatnu pásku
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    marjankaj Zrejme dochádzka a odpracované hodiny nie sú to isté.

    širi1 je offline (nepripojený) širi1

    širi1
    je to podklad k výplate a zamestnanec má nárok vidieť všetky podklady k spracovaniu jeho mzdy, napr. u mzdárky
    aleaiactaest Takže keby jej teraz zavolám a vyžiadam si tento podklad, ochotne mi ho prepošle i zpätne ?
    veronikasad Dnes mozes volat akurát z okna, je štátny sviatok... Vyziadaj si dochádzku písomne.

    Mám právo žiadať kópiu mojej dochadzkovej evidencie od nadriadeného?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.