Zavrieť

Porady

Nárok na materskú dovolenku


​Chcela by som poradiť ohľadne nároku na materskú dovolenku v prípade ak: Skončila som pracovný pomer u zamestnávateľa po 4 rokoch a nastupujem do nového zamestnania od 15.1.2020 (TP na dobu určitú 1 rok, 3 mesačná skušobná doba) Čo v prípade, ak zistím že čakáme bábätko a budem musieť zamestnávateľovi oznámiť skôr ako uplynie skúšobná doba. V prípade, ak sa nedohodneme a prepustí ma. Bude nasledovať UP...čo následne s MD? Bude mi pri prvom dietati vypočítana z roku 2019 predpokladám, že ak pôjdem hneď aj na materskú druhú po napr. 2 rokoch...potom už nárok na MD mať nebudem iba rodičovsky, keďže budem teraz chvíľu na UP? Vďaka za každú radu a názor...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokial budeš v čase ukončenia pracovného pomeru tehotná, vznikne ti nárok na materské z 8-mesačnej ochrannej doby (podmienku 270 dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch splňaš). Ak máš rizikové tehotenstvo, môže ti gynekolog vystaviť PN-ku, alebo sa pôjdeš zaevidovať na UP.

    Pri opakovanom pôrode, ak ti nevznikne iné nem.poistenie, nárok na materské nevznikne, budeš poberať len rodičovský príspevok od mesiaca, v ktorom sa dieťa narodí. Príp. môže o materské požiadať otec dieťaťa, ak splna zákonné podmienky.

    Tehotenstvo nie je dôvodom na ukončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe, pozri § 72 odst.1 ZP.
    majkyna dik moc, myslim ze rozumiem...tak budem sa modlit, aby sme sa dohodli a potiahla som to az do odchodu na matersku

    Nárok na materskú dovolenku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.