Zavrieť

Porady

Sladké jedlá

Mala som veľa sliviek a nevedela som, čo s nimi. Z mlieka, vajíčka, cukru a múky som si urobila hustejšie cestíčko. Vsypala umyté a vykôstkované slivky a vypražila po jednom na oleji. Ak je to málo sladké, môže sa to pocukrovať na tanieri. Síce je to pracné jedlo , ale upozorňujem, že kuchárky sa musia najesť pri pečení, lebo neskôr im neostane. Ako mne. Ja osobne neviem, ako to chutí, lebo všetko mi pojedli deti z manželom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marči je offline (nepripojený) marči

    marči
    denisamka
    Mala som veľa sliviek a nevedela som, čo s nimi. Z mlieka, vajíčka, cukru a múky som si urobila hustejšie cestíčko. Vsypala umyté a vykôstkované slivky a vypražila po jednom na oleji. Ak je to málo sladké, môže sa to pocukrovať na tanieri. Síce je to pracné jedlo , ale upozorňujem, že kuchárky sa musia najesť pri pečení, lebo neskôr im neostane. Ako mne. Ja osobne neviem, ako to chutí, lebo všetko mi pojedli deti z manželom.
    Denisamka, musíš mať veľkú trpezlivosť, ak sa Ti chcelo po jednom vyprážať toľko sliviek!

    Ja dosť často robievam tieto veľmi rýchle ( do 30 min. ste s nimi hotové) a chuťovo vynikajúce šišky:

    TVAROHOVÉ ŠIŠKY


    200 g polohrubej múky
    250 g tvarohu
    3 vajíčka
    3 lyžice mlieka
    3/4 prášku do pečiva

    Uvedené prísady zmiešame, formujeme guľky, ktoré potom obalíme v polohrubej múke a vyprážame. Ešte horúce obalíme v práškovom cukre.

    Dajte vedieť, ako vám chutili !

    denisamka je offline (nepripojený) denisamka

    denisamka
    Neviem, či mi bude ešte notebook fungovať. celý som ho oslintala, ako mi tiekli sliny, keď som si čítala recept. :p

    Ja som sa pri pečení sliviek len ukľudňovala. Mám 4,5 a 3 ročnú dcéru. Nevedela som ich ukľudniť, tak som im kázala odkôstkovať slivky. Odkôstkovali mi celú bedničku a mne už neostalo nič iné, iba vymyslieť, čo s nimi. Tak som urobila slivkový koláč: koľko vajec, toľko lyžičiek cukru, múky, prášok do pečiva a olej. 6ĺtky vymiešať s cukrom, priliať olej (ja som dávala od oka), vyšľahané bielka a múku s práškom do pečiva. Vyliala som to na vymastený a múkou posypaný plech, naukladala slivky a posypala posýpkou s cukru a strúhanky(pre amatérov: v hrnci miešať kryštáľový cukor so strúhankou kým sa cukor nezacne topiť a lepiť so strúhankou dokopy) a upiekla.

    marči je offline (nepripojený) marči

    marči
    Viem si to predstaviť, s tými deťmi. Tiež mám teraz už 5 ročnú a pomaly 4 ročnú dcéru. A tiež sa vedia (aspoň na chvíľu) ukľudniť, ak ich zamestnám pri nejakej činnosti v kuchyni alebo ak mi môžu pomáhať pri pečení.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Ja takto zamestnávam mojich dvoch synov lapajov /4,11/ , lebo asi by som prišla doma o uši.

    denisamka je offline (nepripojený) denisamka

    denisamka
    Ďaľší recept, ktorý môžme robiť s deckami(moje to zabavilo). V prvom rade im treba obliect červené veci(alebo niečo staré). Ide o čerešňové knedle so strúhankou. Deťom dáme vykôstkovať čerešne (Môžme ich nechať pozrieť rozprávku a urobiť guľky z čerešní aj s kôstkami). Kým vykôstkovávajú, my si urobíme cestíčko: 300g tvarohu, 150g hrubej múky, 1 vajce, soľ zmiešať a vypracovať cesto. Na po múčenej doske vyvaľkáme a pokrájame na štvorčeky. Na každý štvorček dáme čerešňu a zabalíme ju. Guľky vkladáme do horúcej vody a keď vyplávajú na povrch, necháme ešte 2-3 minúty variť a povyberáme, polejeme roztopeným maslom, posypeme strúhankou opraženou na masle a práškovým cukrom. mňam mňam

    Dajte vedieť, či vám to chutilo
    Naposledy upravil denisamka : 08.09.06 at 16:21

    denisamka je offline (nepripojený) denisamka

    denisamka
    Niečo ešte zo zaváraných čerešní(višní). Robievam to dosť často, takže ak by sa Vám vyskytla pri tom dajaká nehoda, spokojne sa spýtajte. 500g hrubej múky zmiešame s 1 vajíčkom a pridáme 300-400ml vody. Zmes vymiešame na hladkú zmes, do ktorej vmiešame vykôstkované(nemusia byť) čerešne alebo višne(čo máme po ruke). Dáme zovrieť osolenú vodu a lyžičkou do nej vhadzujeme čerešne v cestíčku. Keď vyplávu na povrch, sitkom povyberáme na taniere, posypeme mletým makom a práškovým cukrom.

    Ak to budete robiť dajte vedieť, či vám to chutilo.

    marči je offline (nepripojený) marči

    marči
    Ahoj ! Obidva recepty vyzerajú byť dobré, myslím, že ich čo najskôr vyskúšam...Len teraz neviem, čo skôr, či tie guľky alebo čerešne v cestíčku...

    denisamka je offline (nepripojený) denisamka

    denisamka
    Podľa toho, či máš zavárané alebo surové čerešne. Tie guľky som skúšala aj zo zaváraných, ale to už nebolo ono. Čerešne boli úplne rozvarené, ako keby som tam dávala lekvár. Takže ak máš len zavárané, odporúčam čerešne v cestíčku a guľky urobiť z dajakého čerstvého ovocia.

    marči je offline (nepripojený) marči

    marči
    denisamka
    Podľa toho, či máš zavárané alebo surové čerešne. Tie guľky som skúšala aj zo zaváraných, ale to už nebolo ono. Čerešne boli úplne rozvarené, ako keby som tam dávala lekvár. Takže ak máš len zavárané, odporúčam čerešne v cestíčku a guľky urobiť z dajakého čerstvého ovocia.
    Máš pravdu, vďaka !

    bezradná je offline (nepripojený) bezradná

    knihomol I. stupňa bezradná
    denisamka
    Mala som veľa sliviek a nevedela som, čo s nimi. Z mlieka, vajíčka, cukru a múky som si urobila hustejšie cestíčko. Vsypala umyté a vykôstkované slivky a vypražila po jednom na oleji. Ak je to málo sladké, môže sa to pocukrovať na tanieri. Síce je to pracné jedlo , ale upozorňujem, že kuchárky sa musia najesť pri pečení, lebo neskôr im neostane. Ako mne. Ja osobne neviem, ako to chutí, lebo všetko mi pojedli deti z manželom.
    Denisamka vďaka za výýýborný recept. Povedala som ho doma a v piatok ma prekvapili na obed. Mamina moja robila palacinky a nechala trocha cesta aj na tie slivky. Len ona ešte tie slivky posypala škoricovým cukrom a tak ich namáčala do cestíčka. No mňamiky to bolo.

    tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

    z malickosti sa sklada svet. ...viac tiny77
    hehe pacia sa mi recepty, kde ide okrem utisenia hladu i o utisenie deciek hlavne vyrok- detom pustime k miske k ceresniam/slivkam rozpravku a my si zatial pripravime cesticko
    tiez mi moji synatori pomahali celu uhorkovu sezonu
    do flasi k uhorkam matematicky podelit kolieska mrkvy, gulicky noveho, cierneho korenia, cibule, bobkoveho listu... - priznam sa, netusila som, ze ich to bude tak dlho bavit (kym som si neuvedomila, ze je celych 25 kg uhoriek nalozenych)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.