Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky 2019

Nevedeli by ste mi prosím Vás vysvetliť uvedené: "V daňových výdavkoch uplatňovaných pri paušálnych výdavkoch nie je zahrnuté poistné a príspevky, ktoré je daňovník povinný štátu platiť v súvislosti s dosahovaním príjmov z podnikania. Je podmienkou, aby poistné nebolo zahrnuté do základu dane ani v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach" .Ja som si za minulé roky uplatňovala skutočné výdavky kde poistenie bolo zahrnuté do daňového základu , viedla som si jednoduché účtovníctvo. Môžem teraz v pohode za minulý rok si urobiť DP percentom z výdajov?
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Citala si komentar v teme, na ktorú si nadviazala ?
mimika Ďakujem za komentár. Áno ,čitala. Nevidím tam vyjadrenie, že čo znamená - "Je podmienkou, aby poistné nebolo zahrnuté do základu dane ani v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach". Mňa by konkrétne táto veta zaujímala, že čoho sa to týka.
Katy a R nuž - poistného
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nepíšeš, či si alebo nie platiteľom dph. Ale v zásade ak si nebola platiteľom dph celý rok, môžeš si uplatniť výdavky % z príjmov a k ním skutočné výdavky na poistné.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped Chcem nadviazať na výdavky %. Ak by vznikala "strata" výdavky % a z príjmov a k tomu skutočné výdavky na poistné, tak sa môžu uplatniť výdaje iba do výšky príjmu? Je to takto správne Majka?

    Teda príjmy=výdaje, zaškrtne sa percentom , preukázateľne zaplatené poistné pri príjmoch podľa § 6 ods. 1 a 2 sa uvedie v reálnej výške. Ďakujem
    Tweety Nesmie byť strata.
    maped áno to viem, len či to je možné tak urobiť ako píšem? Príjmy sa budú rovnať výdajom.
    Tweety Výdavky budú len do výšky príjmov.
    mimika Ďakujem pekne za odpoveď.Nie som platca DPH.
    Môžem a ešte opýtať, že ak som si v programe alfa plus viedla celý rok JÚ, mala by som si niečo vytlačiť z programu a nejako to označiť - ako daňovú evidenciu?
    A tiež by ma zaujímalo, že čo v opačnom prípade, ak prejdem znova z paušálu na JU. Keďže nebudem mať z predošlého roku urobenú účtovnú závierku, tak v kolónke " za bezprostredné predchadzajúce účtovné obdobie budem mať uvedené aké údaje, alebo žiadne?
      zbaliť

    Paušálne výdavky 2019

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.