Zavrieť

Porady

Dedicstvo

Otec si zobral auto z AAA auto na spotrebný úver. Po roku zomrel. Na auto bolo záložné právo. Prebehlo ded. konanie na ktorom bola určená cena auta 1700e. Splátky úveru som prestala platiť nakoľko som nemala peniaze súd určil hodnotu dedičstva na 1090 e. Po čase prišli po auto vzali ho a bol pokoj teraz po 3 rokoch prisli papiere od INTRUM Justitia že som dlžná 2200 e a mam vyrovnať dlh. Keďže auto bolo v hodnote 1700e a otec už zaplatil asi 1200e z úveru a podla par 470 som zdedila len 1090 e tak by som nesmela platiť nič po radách sa obraciam na vás aj touto cestou co robiť ďalej ci platiť alebo nie dakujem
9 komentárov     zbaliť
Mila123 nemala si prijať dedičstvo, nemusela si nič platiť....
ak si dedičstvo prijala, musíš platiť
marjankaj Ale to by musela odmietnuť celé dedičstvo.
Nandrolon Platí sa iba do výšky zdedeného majetku, ak sa mýlim, opravte ma. Ak si zdedila 1090 tak viac od Teba nemôže pýtať ani exekútor. Ale do výšky zdedeného majetku musíš pohľadávky aj dodatočné, ktoré neboli v dedičskom konaní uplatnené uhradiť.
bo12bo Aj keď bolo na auto záložné právo AAA auto si myslím ze auto bolo majetkom AAA auto až do splatenia dlhú takže otec už zaplatil asi1200e auto zobrali aj keď ešte nebolo jeho a ja mam ešte zaplatiť 1100e zato ze nemám nič
Nandrolon V prvom rade si treba podrobne preštudovať celú zmluvu s AAA.
bo12bo Tam je dané že auto patrí do majetku spol. Do vyplatenia posl. Splátky uveru
Nandrolon Mali by tam byť doriešené aj sankcie za neplatenie atď...
bo12bo Rozhodla som sa idem dnes za právnikom vďaka za reakcie za prípadné nové poznatky dakujem
Nandrolon Dobrá voľba, tiež sa mi zdá čudné že nemáš ani auto a ešte pýtajú peniaze. Možno mala byť pohľadávka zrušená a nebola.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.