Zavrieť

Porady

Polícia alebo záchranka.

Zdravím vás chcem sa opýtať koho zavolať na zlého suseda ktorý mi neustále blokuje výjazd z garáže? Garáž mám legálne na svojom pozemku a on vždy parkuje rovno pred vjazdom aby sa nedalo vyjsť von ani do garáže. Cesta je obecná miesta je tam až až ale on vždy zaparkuje tak aby mne sa nedalo vojsť do garáže už som to toleroval pol roka aj som mu povedal ako on nie a nie ustúpiť.Ide mi o to že ak zavolám políciu asi bude musieť preparkovať ale ako odídu zas tam zaparkuje je to starý pán nijako sa sním nedá dohodnúť jednoducho ohlupol rozmýšľam či by nebolo lepšie zavolať záchranku ktorá by mu možno dáko pomohla ja už neviem čo robiť. Včera posprejoval obecnú cestu že vraj aj tá cesta je jeho. Ak by niekto vedel poradiť čo robiť v takom prípade nech mi dá vedieť ja už neviem je to starý pán čo do okola všetky susedom robí zlé.
korela Možno by pomohlo starému pánovi počuť aspoň raz za život jedno vľúdne slovo. Bolo by to určite neľahké, za pokus stojí všetko. Postupne. V každom človeku sa skrýva aj kus dobra, iba ho treba z neho vytiahnuť.
A situáciu plne chápem.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Anina2 je offline (nepripojený) Anina2

  Anina2
  Aj nám parkovali pre bránou cudzie autá, tak sme dali na Obecný úrad žiadosť o prenájom tohto priestoru. Ročne je to nejakých 15E, ale vždy máme kde parkovať.
  Označili sme začiatok a koniec tejto zóny.
  miro919 Ja som bol na úrade a starosta mi povedal až parkujem ja pred jeho garažu ale to nie je riešenie. Asi skúsim tu políciu až ho postrašia ja už neviem keby mal 20 ho prefackam a to by pomohlo. Keby niečo vykladal počkám keby nebolo miesta som ticho ale nie on musí rovno oproti zaparkovať ak keď je celá ulica prázdna.

  ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

  ivka70
  Mestsku policiu. Pripadnem mozes podat podnet na neho na obec.
  Este by si mohol poziadat obecny urad o povolenie namontovat si pred garaz sklapacie parkovacie zariadenie, ktore bude branit parkovat tam a ty si ho odomknutim vzdy uvolnis.
  5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  miro919 Skúsim ešte zájsť na obecný úrad ale neviem či majú nato páky je to obecná cesta stojí na obecnom starosta mi povedal až ja parkujem pred jeho garažu. Ale to ja nepotrebujem. Keď mu zavolám sused idem do garáže až nezavadziam na ceste podajte auto o meter nie podaj si garáž.
  ivka70 Podla zakona o premavke na cestnych komunikaciach sa nesmie parkovat na vjazde pred branou, pred garazou a pod.
  Takze mestska policia moze dat pokutu aj pripadne auto odtiahnut.

  Na obecnom urade podaj staznost na spravanie suseda, ak robi umyselne zle, OU to moze riesit. Samozrejme treba mat aj nejake dokazy, nielen jedna pani povedala...
  buchač Este by si mohol poziadat obecny urad o povolenie namontovat si pred garaz sklapacie parkovacie zariadenie..
  ===============
  Ta fasa...ešte aby jeden vybavoval povolenia, investoval do zariadenia, práca k tomu...a môže ho aj šľak trafiť, ak by mu starký šturil do zámku zápalky (špáradlo)..
  ivka70 V principe ide o hrubu zaplatu na hrube vrece ... cize zabrani, aby tam mohol parkovat
  Ak je skutocny stav ako popisuje, bude konanie s OU trvat dlho a otazne je ,ci bude nejaky vysledok (vid. opernu milovnicku zo Sturova, kolko rokov to trvalo?)
  buchač ivka70 (Dnes 13:52) ...ci bude nejaky vysledok (vid. opernu milovnicku zo Sturova, kolko rokov to trvalo?)
  ===============
  Lenže operníčka dodržala vždy všetky zákony, na to si dala pozor. Neprekročila hlučnosť v decibeloch, dodržala nočný kľud, atď...a preto na ňu nik nemohol. Až ju dali do poriadku na základe zdravotného stavu.
  ...niekde som postrehol, že ju už majú pustiť zo šaleného domu a obyvatelia už teraz serú bobky, čo ich bude čakať.

  Ale aj to je cesta...na súde (alebo inde) dôvodiť práve tým zdravotným stavom.
  Ono by kľudne postačilo podať podnet na Úrad práce,sociálnych vecí a rodiny...o ostatné sa postará úradný šimeľ.
    zbaliť

  Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

  Jarka 1
  Mám skúsenosť s tým, že cudzie autá nám parkovali pred vstupom do dvora. Na mestskej polícii neboli nadšení z toho, že by mali riešiť takéto prkotiny, tak mi odpovedali takto:
  Pani mi prídeme, dáme na auto papuču, ale kedy ju potom dáme dolu, to vám nevieme povedať. Nemusíme prísť hneď, ako majiteľ auta zavolá. Takže bude blokovaný on, ale aj vy.

  Možno by to stálo za pokus, veď aj tak nemôžeš s autom odísť, keď ťa blokuje.

  Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

  Katy a R
  Možno by pomohla spolupráca s jeho deťmi - lebo ujo zjavne nie je zdravotne fit, ak je pravda, čo píšeš? Samozrejme, ak bude ochota z ich strany?. vysvetliť, prípadne aj spolu so starostom, že môže byť sankcionovaný za "schválnosti" .
  8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  miro919 Spolupráca nehrozí skúšal som aj to jeho detí už dávno odišli od neho nedá s ním už vydržať keď som vychádzal do garáže psík mi vyšiel na cestu a ochcal mu popolnicu tak ho nakopal že mu rebrá polámal. Skúsim asi OU a potom políciu nechcem ho provokovať až náhodu nezapali auto nikto nevie čoho je schopný.
  buchač Ojojoooj...ajajáááj....

  Starosta na to evidentne serie a obecná polícia sú zvyčajne alibisti, ktorí zvyčajne vo väčších mestách (čiže mestská polícia) dávajú len papučky.
  Na takéto prípady je potrebné volať štátnu políciu.
  Ak by starký pokračoval v činnosti, nuž by bolo vhodné podať žalobu na súd.
  ================
  miro919 (Dnes 12:41) Skúsim ešte zájsť na obecný úrad ale neviem či majú nato páky je to obecná cesta stojí na obecnom starosta mi povedal až ja parkujem pred jeho garažu. Ale to ja nepotrebujem. Keď mu zavolám sused idem do garáže až nezavadziam na ceste podajte auto o meter nie podaj si garáž.
  ----------------------------
  Tomuto by neporozumela ani tvoja vlastná mať...
  kopretinka Ja tomu rozumiem......volá na suseda,aby dal preč auto,sused mu odpovedá,daj si preč garáž ..
  buchač Ja som tomu porozumel...což o to.
  Ale píše jak maďar...
  misoft Je to tak trochu zamotané. Je to obecná komunikácia - mala by riešiť obecná polícia. Lenže z toho však vychádza, že táto je buď bezzubá, alebo neschopná. Potom sa treba obrátiť k zákonu 8/2009 §25 a keďže obecná polícia nekoná - skúsiť štátnu políciu (s odôvodnením, že obecná nekoná). A ak by to štátna prevzala, starého by čakalo priestupkové konanie na DI. A ak by udelili pokutu - i to sa značí do evidencie vodiča a starý by si mal rozmyslieť, či bude mať v záznamoch X záznamov o priestupkoch.

  Inak - už to buchač naznačil! Ak je neschopák jeden, ten druhý možno bude dôraznejší....
  Katy a R starší ľudia už majú všelijaké muchy (a aj choroby) - nemôžme vedieť, čo všetko za tým je? synova susede v poslednej dobe už vadí všetko - aj púšťanie vody v kúpelni - už klepe metlou, aj holuby, aj že padajú listy zo stomov na chodník ... aj neviem čo všetko - a čo s ňou narobí? - sama je, zdravie tiež už všelijaké, určite problémov dosť ......
  misoft Vieš... to sú také "naschvály" od deda... žiaľ, nájdu sa aj takí... a vtedy niekedy naozaj pomôže, ak iná dôraznejšia inštancia mu "dohovorí" s tým, že nabudúce to bude tvrdšie, horšie... vtedy ustúpia (ale ihneď si nájdu iné "naschvály" - aj také podpálenie auta).
  Jarka 1 Ak je dedo už podivín, tak to bude veľmi komplikované. Však nech vyskúša stáť nadedovom mieste. Možno bude dedo spokojný. Ak nebude spokojný, tak to už asi zdravotný problém.
    zbaliť
  misoft Prípadne iná možnosť:
  Nasypať na auto zrno, vtáčí zob a potom bude toto:
  https://dopice.sk/oDL
  A to je fest agresívne na lak auta.

  PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

  posledný svojho druhu PotPalo
  A to tam nemáte odťahovku? Na garáž dať značku "zákaz zastavenia", a pokiaľ tam bude, dať ho odtiahnuť.
  5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  bodliak ...áno. A môžu spľasnúť všetky 4.
  misoft A keď k tomu "zmizne" i EČV - je to potom vrak! A to už budú musieť riešiť.
  buchač misoft (Včera 23:52) A keď k tomu "zmizne" i EČV - je to potom vrak! A to už budú musieť riešiť.
  ===================
  NEDRÍSTAJ ...!
  misoft Za vraky sa považujú vozidlá pôsobiace neestetickým a zanedbaným vzhľadom, ktoré nie sú spôsobilé prevádzky, teda svojím technickým stavom nespĺňajú podmienky bezpečnej a plynulej cestnej premávky, prípadne sú trvalo vyradené z evidencie. Rovnako nezanedbateľným faktorom je aj potenciálne ohrozovanie životného prostredia či zaberanie parkovacieho miesta.
  ---------------------------------------------------------------
  Nemá značku? Tak je asi vyradené. Obec/mesto bude musieť zistiť majiteľa a vyzvať na odstránenie. Že mu zmizla značka? Tak si vybav novú - a zaplať si za ňu.
  I to bude malé ponaučenie pre prďúsa starého .
  buchač misoft (24.07.20 11:05)
  Nemá značku? Tak je asi vyradené. Obec/mesto bude musieť zistiť majiteľa a vyzvať na odstránenie. Že mu zmizla značka? Tak si vybav novú - a zaplať si za ňu.
  I to bude malé ponaučenie pre prďúsa starého
  ==============
  Ja viem, čo je vrak !!!

  Nemá značku, takže je vyradené ?
  NO NEHOVOR !
  ...a čo keď by bolo auto len dočasne vyradené z evidencie ?

  ...a čo keď niekto ukradol EČV ???
  ...a čo keď prďús označí za vinníka práve dotyčného ?
  ...a čo keď potom prídu ešte iné problémy ?

  Sa čudujem, že ako vieš zaujať okamžite konečné stanovisko...
    zbaliť

  Polícia alebo záchranka.

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.