Zavrieť

Porady

Finančný príspevok na stravovanie v sume 5,10 eur

Rad by som doplnil tuto problematiku o 1 otazku:
Doteraz u nas zamestnavatel daval gastrace v hodnote 5,10 eur/zmenu zamestnancovi zadarmo, t.j. nic mu nezrazal zo mzdy, 55% uctoval na 527 a 45% na 528. Ak sa zamestnanec rozhodne, ze od 1.3. bude poberat financny prispevok na stravovanie v sume 5,10 eur na zmenu, pricom zamestnavatel to bude uctovat 55% na 527 a 45% na 528, bude cela suma 5,10 eur/zmenu oslobodena u zamestnanca v zmysle §5,7,b) ZDP? Lebo zakonnik prace a vsetky clanky stale pisu iba o tom, ze zamestnavatel prispieva minimalne tolko a tolko a max do vysky 55% z 5,10 eur. Ale zamestnavatel chce prispievat dobrovolne nad ramec zakonnika prace tak, ako doteraz! A §5,7,b) ZDP stale nie je zmeneny. Volal som uz 3 krat na zakaznicku podporu FRSR a dievcata nevedia, cakaju na usmernenie MFSR a hlavne cakaju na upravu znenia §5,7,b) ZDP..

Takze otazka: bude u zamestnanca financny prispevokv sume 5,10 eur/zmenu cely oslobodeny od dane v zmysle §5,7,b) ZDP?

Dakujem moc.
Naposledy upravil martinez : 18.02.21 at 11:10
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Áno bude oslobodený. Zostáva veriť, že to bude platiť aj o mesiac, lebo dnes nevieš, čo bude ráno.

    Pre istotu doplním 55% z 5,10 €.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    martinez Takze je to zatial takto: financny prispevok na stravovanie nad ramec zakonnika prace (t.j. nad 55% zo sumy 5,10) sa bude zamestnancovi zdanovat aj zodovodnovat. Povedal to aj Martin Tuzinsky v spravach RTVS tu (13:01 minuta): https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13982/260615#782

    Okrem toho to potvrdzuje aj pripravovana novela §5,7,b), kde sa vypusta iba podmienka lekarskeho potvrdenia...
    veronikasad ak máte dostatok financii v soc.fonde, môžete prispieť na stravovanie - čerpanie SF na stravovanie je tiež oslobodený príjem.
    martinez ano ano, vieme, ale to nestaci, nepokryjeme tym zvysnych 45%
      zbaliť

    Finančný príspevok na stravovanie v sume 5,10 eur

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.