Zavrieť

Porady

Daňová exekúcia - termíny

Riešim teraz aktuálne dva prípady daňových exekúcii, ktoré mi proste nedajú "ich neriešiť".

Ide o takéto prípady (oni sú v podstate až na sumu, subjekt a dátumy rovnaké, len podotknem ze nejde o ziadnych chronickych neplaticov, o to ma to vytaca viac): Dlh na DPH, po splatnosti - jeden prípad je, že je po splatnosti max 3 týždne, druhý mal cca mesiac a viac (dve mesačné DPH za sebou) a vymáhanie, ktoré je vraj v poriadku ma takúto postupnosť:

1) exekútor zablokoval sumy na účtoch a začal sťahovať prostriedky (dajme tomu 15.1.)

2) výzva na úhradu dlhu do 8 dní (danovým úradom ) vystavená 5.2., dorucena - rovno od postarky, ziadne cakanie na poste 11.2. - v tom momente už exekutor mal komplet sumy stiahnute (k druhemu pripadu vyzvu ani neposlali este, ale peniaze uz vraj stiahli)

3) exekucna vyzva / resp prikazanie exekucie neviem ako sa to rychlo vola vystavene az 3.3., 4.3. ukoncenie exe danovym uradom.

Je takyto postup podla vas spravny?? Nemali tieto danove subjekty (je tam rozdiel fakt mesiac) mat priestor na uhradu - tych 8dni a az POTOM ako sa vystavi exe prikaz im mal danovy urad siahnut na ucty??

Lebo mne to pride ako totalne nedodrzanie, ziadnych terminov, vznikaju tam zbytocne poplatky atd. A hlavne posielat exekuciu niekomu ak 2t meska s DPHckou je podľa mňa teda prehnané (ciastocne meška, lebo ona sa uz uhradzala, ale napriek tym uhradam, stiahli celu sumu). Mam sto chutí riešiť to sťažnosťou minimálne...

Doteraz som takéto niečo nezažila, vždy to malo postupnosť výzva a úhrada ak sa niečo takéto stalo. Cisto prakticky, ak zablokuje DU niekomu na ucte 10-20t, tak ich ani nemoze subjekt DU uhradit...

(Rovnaky pripad mam aj z novembra, ale na dan z prijmov, kde sa uviedli vyssie preddavky o cca 400EUR a teda dan sa uhradila nacas, ale tento rozdiel tam vznikol a neprislo upozornenie,telefonat, vyzva nic.. rovno exekutor v januari... )
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Daňová exekúcia - termíny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.