Zavrieť

Porady

Termokamera na únik vody

Pred 5 rokmi rekonštruovaný dom. Komplet kúrenie, voda. Tento rok sme si všimli mokré steny z vonkajšej strany domu v časti kúpeľne.Vodár nezistil závadu, vraj môže ísť o teplotu( zvonku mráz v zime, vnútro - teplo vykurovaná kúpeľňa). Nezdá sa mi to, lebo múr je dosť mokrý. Existuje niečo také ako termokamera, aby sme nemuseli rozbiť kúpeľňu s wc na zistenie závady. Pozerala som na nete, nasla som od 1500€ vyššie. Neviete poradiť lacnejší spósob?
6 komentárov     zbaliť
misoft Termokamera na ÚNIK vody?
MOG.
termokamera ti zistí rozdiel teplôt, pokiaľ bude stena a voda mať rovnakú teplotu - zistíš veľký prd.
To skôr toto
https://www.mercontrol.sk/tika/eshop...or-unikov-vody
Máš navyše tisícku?
meha Ďakujem.
faro1 Na zistenie závady stačí rozbiť v mieste presakovania vody a nie celú kúpeľňu.
misoft Pravda, pravda - len najskôr zistiť, KDE!
faro1 Mám skúsenosť, keď som pred rokmi riešil podobný prípad. Vtedy stačilo urobiť sondu - rozbiť obklady len na mieste kde bol mokrý fľak. Obkladačky neprepustili vlhkosť, na druhej strane bola omietka a tam to bolo vidieť. Na tom mieste bol spoj prívodu vody, ktorý netesnil.
meha Ďakujem Vám všetkým za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    besttracker je offline (nepripojený) besttracker

    besttracker
    existuje Termokamera pre mobilný telefón,pripojis to k mobilu,stoji to +- 250 eur,ale najlacnejsie varianta je pozicanie si termokamery,stoji +- 20 eur na 12hod ,
    podobny problem sme mali aj my v dome,rozburali celu kupelnu ,a tecucu pricinu sme nenasli ,dovod vzniku mokreho muru z vonku na fasade bol naozaj teplotny rozdiel pod vanou studeny strop od vane, a zo spodu kurenie v krbe,a vysledok mokry mur vonku....po odstraneni vane problem prestal...
    meha Ďakujem pekne za odpoveď. Kde sa to dá požičať?
    besttracker daj do googla prenajom termokamery a tvoje mesto ,a urcite nieco najde v okoli...

    Taserda je offline (nepripojený) Taserda

    Taserda
    Ak je únik z vodovodu tak ten má potrubie pod tlakom a taky únik by mal o sebe aj dať vedieť napríklad ak mám vlastnú vodu že sa v noci zapne čerpadlo bez toho aby niekto použil vodu. Voda môže presakovať aj z odpadového potrubia, tam potom namoká pomalšie, nie je pod tlakom.
    meha Ďakujem za odpoveď. Skôr to bude z idpadu, lebo kontrolou merača vody sme únik nezistili.

    Termokamera na únik vody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.