Zavrieť

Porady

DP 2020_odklad, prerušnie živnosti a nepodanie DP :(

Dobrý deň ,
poprosim o radu :

SZČO si dal odklad DP za r. 2020 - do 30.06.2021
prerušil živnosť - od 29.06.2020 na 2 roky... v roku 2020 nemal žiadne príjmy a nepodal DP za rok 2020 -teraz sa mu ozvali z DU, ze ma podat DP.
1.Bude sa jednat o dodatocne DP - ked je po termine ?

2. neviem si rady s pohladavkami a zavazkami -kedze neobnovil zivnost do podania DP, tak by ich mal zahrnut do DP, neviem do ktorych riadkov sa to uvadza ...
V r. 2018 a r. 2019 si uplatnoval pausalne vydavky ...
pohladavky mal k 31.12.2019 8500 cca a zavazky cca 12000 - este by som to musela pozriet -ma v tom bordel...

3. za r. 2020 si musi viest uctovnictvo ? - prijmy nemal,nedal ziadne doklady, vypisy , iba par dokladov ako uhradu poistneho ... ?

Dakujem
Naposledy upravil emily 2 : 20.10.21 at 15:11 Dôvod: oprava datumu prerusenia
5 komentárov     zbaliť
veronikasad v akej oblasti podnikal ? nezostali mu zásoby materiálu alebo tovaru ?
emily 2 nie, zasoby nemal
marjankaj To bol tiež nápad, dať si odklad do 30.6.2021. čo robil pol roka?
veronikasad iný zdanitelný príjem, napr. zo zamestnania v roku 2020 nemal ?
emily 2 nie,isiel na starobny dochodok, ale tiez nechapem preco uz rovno neukoncil podnikanie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    1. Ak ho DU vyzval na podanie DP - tak ho MUSÍ podať. Normálne ho vyplní - ako riadne DP.
    3. Je len na ňom, či si vedie učtovníctvo, alebo nie, či spraví DE, alebo výdavky % z príjmu . DP sa zvykne robiť podľa relevantných dokladov (aspoň by sa malo) .
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    emily 2 Ano, to mi je jasne ze musi podat to DP.( Je to jednoduche uctovnictvo.)
    Len neviem ako doplnit do DP tie nezapl.pohladavky a zavazky...
    - do r. prijmy zo zivnosti pojde tych 8500 (neuhr.pohladavky ) a do r.
    vydavky - 12 000 ( neuhr.zavazky ) ... len to by sa muselo viest uctovnictvo a chybaju podklady...a museli by sa robit vykazy

    - mohol by si uplatnit aj v pripade prerusenia ( DP ako pri ukonceni ) pausalne vydavky ? - v r. vydavky spolu by som potom uviedla 60% zo sumy 8500 - t.j. vydavky spolu 5100,- ?
    veronikasad niekde sa mi stratil komentár. Písala som, že bez podkladov by som žiadne DP neurobila
    veronikasad Bankové výpisy, došlé, vystavené faktury musíš mať k dispozícii ... Minimálne výpisy a vystavené faktúry, žiadala by som aj odsuhlasenie pohladávok s odberatelmi, či faktúry ku dňu skončenia podnikania zostali skutočne neuhradené.
    emily 2 Keby to nebol kamarat, tak mu to hned vratim.. Mozno to risknem a poslem nulove DP ,lebo ho len vyzvali aby poslal aj ked nemal ziadne prijmy..neviem ci DU zistuje ci podnikatel prerusil zivnost... a zatial si moze zohnat vypisy za 01-06/2020 a skusenejsiu uctovnicku , lebo ja to neviem vyplnit
    jemu vlastne ostali len pohladavky a
    zavazky voci zdruzeniu, z ktoreho pred par rokmi vystupil
    dakujem
    veronikasad pokial mu zostali pohladavky z roku 2019 a tie uviedol v DP za rok 2019, nulové DP neposielaj ... Kamarát-nekamarát, keď je bordelár, nech platí pokuty
    marjankaj živnosť prerušil 29.6.2021. pohľadávky a záväzky budeš riešiť v DP za rok 2021
    veronikasad Máš pravdu, Janko ...
    emily 2 Pardon, to mam preklep zivnost prerusil 29.06.2020, opravim to v otazke
      zbaliť

    DP 2020_odklad, prerušnie živnosti a nepodanie DP :(

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.