Zavrieť

Porady

DPH - nákup automobilu / kúpna zmluva/

Potrebujem poradiť, prezerala som vypracované otázky ohľadom DPH, ale nenašla som odpoveď. Spol. s.r.o., nakupuje automobil zo zahraničia. Firma je platcom DPH.

Prípad 1: Nakúpi od inej firmy v Nemecku / platcu DPH-registrovného/ a nákup zúčtuje v účtovníctve na základe faktúry bez DPH a DPH zaúčtuje ako samozdanenie. Je to správne ?

Prípad 2: Nákupi od súkromnej osoby, ktorá nie je registrovaná pre daň na základe kúpnej zmluvy. Na kúpnej zmluve je uvedená jedna suma. Ako postupovať pri zaúčtovaní a DPH. Auto bude zapísané na firmu a aj doklady budú na firmu vystavené.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    anelly je offline (nepripojený) anelly

    anelly
    O aké auto sa jednásobné alebo úžitkové?
    Pokiaľ ide o sobné auto zakúpené v zahraničí (EU), nákupca je povinný odviesť DPH na Slovensku.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    A ak sa jedná o úžitkový automobil kategórie N1, akú má povinnosť pri nadobudnutí takéhoto auta z EÚ? Má normálne povinnosť odviesť DPH a vzniká aj nárok na odpočítanie DPH?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Téma automobil a DPH je jedna z najrozsiahlejších a najkomplexnejších tém rozobraných na Porade.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    EkoMax
    Potrebujem poradiť, prezerala som vypracované otázky ohľadom DPH, ale nenašla som odpoveď. Spol. s.r.o., nakupuje automobil zo zahraničia. Firma je platcom DPH.
    Skúste pozrieť teraz .-)

    EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

    EkoMax
    Jana Acsová
    Skúste pozrieť teraz .-)
    Keď teraz kliknem stránku, ktorú ste mi zadali v predchádzajúcom príspevku vypíše mi - " prepáčte - vyhľadávač nenašiel žiadne výsledky.
    Včera som sa na tú stránku dostala a veľmi mi pomohla, nakoľko tam bol zhrnutý okruh témy s riešeniami, ktoré som potrebovala.
    K tejto téme som sa dostala až dnes, a už to neviem otvoriť.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    EkoMax
    Keď teraz kliknem stránku, ktorú ste mi zadali v predchádzajúcom príspevku vypíše mi - " prepáčte - vyhľadávač nenašiel žiadne výsledky.
    Včera som sa na tú stránku dostala a veľmi mi pomohla, nakoľko tam bol zhrnutý okruh témy s riešeniami, ktoré som potrebovala.
    K tejto téme som sa dostala až dnes, a už to neviem otvoriť.
    Pozrite aj:
    http://www.porada.sk/showpost.php?p=306609&postcount=49

    DPH - nákup automobilu / kúpna zmluva/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.