Zavrieť

Porady

Exekucne zrazky od r 2022

Zdravim, vyskytol sa mi takyto pripad:

zamestnancovi vysla exekucna zrazka po vypocte nulova, cize neprednostnu nezrazam...a prednostna je z 2 tretin, cize mozem vyuzit celu prvu tretinu na zrazku prednostnej (zrazila by som mu 115 eur)? po zrazke mu zostane mzda k vyplate 600 eur.

a dalsia otazka: musim informovat exekutora, ze neposielam zrazku, kedze mu vysla nula? zamestnanec ma 5 deti a tento mesiac mal nizku mzdu...ak by mal vyssiu o 30 eur, tak uz mu vyjde aspon nejaka zrazka. dakujem
buchač musim informovat exekutora, ze neposielam zrazku, kedze mu vysla nula?
====================
MUSÍŠ ! Je to povinnosť zamestnávateľa.
Mila123 prepočítajte si exekúciu , kalkulačka dr. Motyčkovej ..... http://mzdymotyckova.sk/calculator/execution
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    karka je offline (nepripojený) karka

    karka
    Keď vysla 0 tak nič neposielate. Alebo som nepochopila otazku....
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    poisonblu ze ci musim dat pri 0 vediet exekutorovi, ze mu nevysla zrazka...aby nas potom neurgovatl, ze nestrhame zo mzdy...
    Tweety Áno máte povinnosť informovať exe.
    angelaanakonda Dobrý deň, my máme tiež taký prípad, že vychádza nulová zrážka, ale zamestnanec chce aby sme mu zrážali aj napriek tomu. Stačí keď mi zamestnanec napíše nejaký súhlas so zrážkami alebo musíme spísať dohodu o zrážkach zo mzdy? Ďakujem.
    ivka70 Zamestnanec moze sam poslat jednorazovu splatku exekutorovi, zo svojej cistej mzdy a zo svojho uctu. Aj vysku splatky si moze urcit sam.
    Nemate taku povinnost zaplatit, ak mu zrazky zo mzdy nevychadzaju.
      zbaliť

    Exekucne zrazky od r 2022

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.