Zavrieť

Porady

2x dodatočné dph

Ahoj, stala sa mi taká vec, že 25.1.2022 som podávala DPH za 12/21 Vyšla mi VPD 12000 eur. Potom 27.1.2022 mi prišli 2 faktúry do decembra. Podala som dodatočné daňové priznanie, daň 2000 eur som odpočítala (na r.36 -2000) Teraz mi prišla ďalšia faktúra z roku 2021 s daňou 500 eur. Podľa poučenia: dodatočné DPH nahrádza posledné daňové priznanie. To znamená, že teraz podám ďalšie dodatočné DPH. Údaje vypíšem podľa prvého dodatočného priznania a na riadok 36 dopíšem iba -500? S kontrolným výkazom nie je problém. Len toto si chcem overiť. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emma01 je offline (nepripojený) emma01

    emma01
    Pozri si § 51 ods. 2 zákona o DPH. DDP si nemusela podávať. Ak si faktúry dostala po lehote na podanie daň. priznania za posledné zdaň. obdobie kalend. roka, odpočet vykonáš v tom zdaň. období, v ktorom si faktúry dostala. Teda za 1/2022.
    7gabrielle7 Chápem to správne? Faktúru zadám do starého roka a dátum odpočítania dám ten, kedy faktúra prišla? Náklad je v starom roku a odpočet v novom roku?
    kn-alka áno, účtuješ interným dokladom v starom roku náklad 5.../ 326 a v novom faktúru 326 / 321

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.