Zavrieť

Porady

preddavky PO-úrok z omeškania

prosím vás je účtovníčka povinná sledovať preddavky na dani ako platia firmy? prišiel mi úrok z omeškania z roku 2017 mali sme tam poposúvané preddavky o mesiac, ja vždy konateľom píšem čo a kedy majú zaplatiť a toto som nejako neustriehla je to moja chyba? a je možnosť nakoľko firma všetko riadne platí napísať nejaké odvolanie o odpostenie pokuty? ďakaujem
3 komentárov     zbaliť
Mila123 za mňa, všetkým posielam e-mailom výplaty, preddavky, dane a iné podklady, máme aj spoločnosti, ktorým uhrádzame priamo my, teda konateľovi stále posielam e-mail, že idem uhrádzať platby.......teda skontrolujte si vaše podklady k preddavkom, uvidíte koho je to chyba,......ak je chyba na našej strane, uhrádzame my.....
yvica no veď aj ja to tak robím, len v 2017 sa neskorene zaplatil preddavok mesačný, lebo dovtedy sa platili štvrťročné, potom sa to celé posunulo, čiže moja chyba?
Mila123 podľa mňa nie.....ak máte podklady že ste mu dali na úhradu platby preddavkov včas , je jeho záležitosť, prečo neuhradil včas......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    preddavky PO-úrok z omeškania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.