Zavrieť

Porady

Preddavok na ZP z vráteného preplatku ZP

Dobrý deň,
minuloročný preplatok (za 2020) na zdravotnom poistení vo výške 314,77, ktorý zdravotná poisťovňa nezdanila, som zdanila ja v DP za 2021 (VIII. oddiel - ostatné príjmy 8§ stĺpec 1 r. 17 iné - zrážkovou daňou 19 %: 59,81 eur)

Teraz mi prišiel výsledok RZ za 2021 – viď príloha.

Ak to chápem správne tak poisťovňa z vráteného preplatku na zdravotnom 314,77 eur, ktorý som uviedla v DP, strhla poistné vo výške 14%: 44,06 eur. Tým pádom mi nebol vrátený preplatok 1 010,58 eur ale len 966,52 eur.

Je to tak správne? Preddavok na zdravotné poistenie 14% sa platí aj z vráteného preplatku na zdravotnom poistení?

Ďakujem pekne za odpoveď
VšZP RZ.jpg  
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Preplatok - ak bol zo živnosti - si mala uviesť v DP ako iný zdan.príjem v par.6, nie v par.8. Alebo ako storno vydavku, ak to bolo poistné zaplatené bez právneho dôvodu a týkalo sa kal.roku,za ktorý bolo podávané DP.
DP nebolo urobené správne.
Mila123 podnikanie pokračuje, príjem z preplatku na RZZP patrí do § 6 ZDP, podajte DDP a VšZP Vám prepočíta RZZP, nedoplatok podľa § 8 nebude........
ak používate paušálne výdavky, zmenia sa aj tie, ak neboli obmedzené max, sumou (20 000),-
GabikaŠ Ďakujem za rady. Mám o zábavu postarané, dať to do poriadku
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Nuž ZP ti urobila RZZP len na základe tvojho DP, z takých údajov, aké im DU poslal.
    Keď už si to dávala do príjmov - tak si mala do § 6 (ak teda si szčo) . prečo si to vlastne dala do § 8?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    GabikaŠ Áno, jedná sa o SZČO. Mne sa pozdával ten §8 ostatné príjmy r.17
    Katy a R nuž čo na to (pozdával) ? - okrem zákona aj návod je k DP, aj tu na porade máš plno usmernení k tomuto - aj na stránke FS. Sprav DDP. zase nie je to až taký veľký problém
    GabikaŠ Veď ja som si to aj všetko prešla a nakoniec šupla do §8 Áno urobím, až si to aj do budúcna zapamätám, veď tento rok ma čaká to isté nakoľko asi opäť vrátia nezdanený preplatok Ďakujem pekne za pomoc.
      zbaliť

    Preddavok na ZP z vráteného preplatku ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.